bugün

Sayın başkan bunu ittifak ortağına söylemeniz lazım. Göçmen mevzunlarına pek bir fransızlar.
Sen senelerce ortaklığın bozulmasın diye sessiz kal, yancılığa devam et, sonra seçim kaygısıyla yavaş yavaş konuşmaya başla.

Geçti artık ihtiyar, gençler sandığa gömecek sizi.
türkiyeyi libya ırak suriyeye çevirme planıdır.

80 sene daş gibi yıkılmadan ayakta kalan ülke 20 senede adım adım bok yoluna gidiyor.
oyu moyu bilmem ama mesele gayet açık. cumhur ittifakı ittire ittire devam ediyor. mhp seçmeni durumdan aşırı rahatsız. artık bu sığınmacıların defolup gitmesini türkiye'nin %90'ı istiyor.

akp inatla göndermemeye devam ederse sandığa gömülecek. çünkü milletin artık tahammül edecek gücü kalmadı. bu seçimin kaderini sığınmacıları siktir etmeyi vaadeden parti belirleyecek.

devlet bahçeli bu tipleri göndermenin elzem olduğu söylemekle çok haklı. ulu önderimiz atatürk'ün dediği gibi türk milleti çok zor ayağa kalkan ama ayağa kalkınca da yerine oturtulamayan bir millet. türkiye cumhuriyeti vatandaşları yani türk milleti türk, kürt, çerkes v.b. fark etmeksizin burnundan soluyor. hiçbir ortak noktamızın olmadığı bu tiplerle yaşamak istemiyoruz.
çok doğru bir açıklama. bizim bu pezevenklerle aynı millet olmamaız imkansız. ülke yanarken sahilde nargile tüttüren orospu çocuklarının benim vatanımda işi yok! bu ülkede bir savaş çıksa hepsi buradan kaçar. kendi ülkesini korumamış korkak götverenler burada mı duracak? yangında bile yardım etmediler.

dün azerbaycan türkiye'ye 500 kişilik yangın söndürme ekibi, erzak, içme suyu ve yangın söndürme uçakları gönderdi. kazakistanlı soydaşlarımızdan burada yaşayanlar millete içme suyu taşıdılar. benim kardeşim, soydaşım bunlardır. gerisi türkiye'nin sırtına yük.
Valla MHP seçmeninin şu an en çok istediği iki şey var:

1. Sığınmacıların gönderilmesi
2. Cumhur ittifakının bitmesi.

MHP seçmeni partisini kolay kolay bırakmıyor ama AKP stepnesi olmak da istemiyor. Bunu pek çok mhpliden duyuyorum.
Arkadaşlar, "stepne" sözcüğü gerçekten çok mantıksız. Bu sistemde ister istemez ittifak kurulması şart. Ona kalırsa saadet partisi de CHP ile aynı ittifak içinde. Birbirine tamamen zıt olduğu halde hem de. Ona da stepne deyin madem. Çok sığ bakıyorsunuz.

Bir pencere açayım. Türkiye'de bazı partiler ideolojiktir ve bu partilerin hem kemik kitlesi vardır hem de iktidar olamazlar. CHP'nin iktidar olamama nedeni de budur. Fakat hep de var olacaktır. MHP, saadet partisi, hdp, tkp de aynı şekilde. Bir fikir, bir ideoloji etrafında buluşan partiler zaman zaman farklı görüşten partilerle koalisyon veya ittifak kurmak zorunda kalabilirler. Ancak fikirleri bellidir.

Akp, deva, gelecek ve iyi Parti'nin ise belirli bir ideolojisi yoktur. Merkez sağdır veya muhafazakar liberaldir. Türkiye'de seçmen en çok buna meyillidir. Bu partiler de her tarafa dönerler. Belirli bir çizgileri yoktur. Tıpkı Meral Akşener'in hem atsız'ı anıp hem Demirtaş'a methiyeler dizmesi gibi. Benim midem bu grubu kaldırmıyor. Zaten eninde sonunda da devirleri geçiyor. AP, DP, DYP, ANAP gibi.

Bir MHP'li ve bir hdpli birbirinden ölümüne nefret edebilir ama bir masada iki aklı başında eğitimli ülkücü ve Kürtçüyü oturtup konuştursan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğinin birlik ve beraberlikten geçtiği sonucuna varabilirler. Bir orta yol bulabilirler. Ancak siyasetçiler bu ülkede kutuplaşmadan besleniyorlar.

Ha gelelim bu konuya. MHP Türk milletinin ve diğer Türk cumhuriyetlerinin haklarını savunan bir siyasi parti olarak fikrini açıkça söylemiş.

Halkımızın yapması gereken şey belli. Sığınmacıları asla kabul etmemek, aramıza sokmamak, bütün siyasi partilerden de ısrarla ve inatla gönderilmelerini istemek.