bugün

denizde yapılan işlerdir. özellikle de yatılı kalıyorsan.
2 senedir böyle bir işte çalışıyorum ki bilinçaltımda bunun böyle olacağını son 10 senedir zaten biliyordum ama yaşarken öyle olmuyormuş.
parası, yaptığım iş vs hepsini seviyorum ama denizde olmak o kadar değişik bi psikoloji ki.
eve geldiğinde kalıcı ilişkiler kuramıyosun çünkü zaten gidiceksin. sen ordayken senin için her şey sabit o arada karadaki insanların hayatında sürekli bi şeyler oluyo, uzaksın.
basur doktorluğu. insan yemeden içmeden kesilir be ya !
Sabah kalktığınızda işe gitmek istemiyorsanız dünyanın en zor mesleğini yapıyorsunuz demektir.
Çünkü japonya da ki bir meslek sizi bağlamaz.
(bkz: konu adamlığa geldiyse ben kalkayım)

kpss ataması kaçla başlıyordu onun? işsiz kalırsam denerim.
Doktor tabikide, bir can parmaklarının ucunda.
Valelik uzun zamandır araştırdığım ve sonucunda dünyanın en zor mesleği oldugunu düşündüğüm meslek grubu.
otopsi yapan dr. uzmanlık sıfatı neyse işte.
işsizlik.
Hakemliktir herhalde. verdiği her karar sonunda mutlaka bir taraftan küfür yemesi garanti.
her mesleğin zor yanı vardır. bu anlamda bir karşılaştırma yapmak pek uygun düşmez açıkçası.
Kime göre zor neye göre zor? Her meslek kolaydır arkadaşlar. En zor meslek orospu çocuklarıyla çalıştığın meslektir. Onlarıda bir güzel döv bak hayat mis gibi oluyor.
öğrenciliktir.

hem çalışıyorsun sabah akşam hem tatil yok hem maaş yok hem kredi alırsan borç bataklığına düşüyorsun.
politikacı aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
iki ucu boklu değnek.
Iddaa tahmincisi ve ganyan uzmani.
Avukatlık. insanla uğraşmak çok zor iş.
gazeteciliktir. çünkü bir gazetede kaynağı doğrulanmamış bir bilgi yazarsan bunun geri dönüşü yoktur. o gazeteyi okuyan milyonlar senin yalanına saf saf inanırlar ve böylece dezenforme olurlar. ayrıca gazetecilik sırf para için yapılan bir meslek değildir. gazeteci olmak toplumun norm ve değerlerini üzerinde gösteren bir aynanın olduğu gibi, aynı zamanda topluma yeni norm ve değerler kazandırarak onu şekillendiren bir düzeneğin de mühendisi olmaktır. o yüzden gazeteciler emeklerine oranla en az karşılık alan ve insan onuruna yakışır iş bulma şansı en düşük olan meslek gruplarının başını çekenine mensupturlar.
insan olmaktır herhalde. Her meslek grububdan vatandaş mevcut olduğu halde hepsinde yeteri kadar insanlık yoktur.
Helal para kazanılan her iş ve meslek zordur.
herkesin kendisine göre değerlendirdiği meslek gurubudur . bana göre otobüs ve tır şoförlüğüdür. o kadar saat direksiyon sallamak çok zor olsa gerek . hele de hep yola konsantre bi şekilde durmak hem sıkıcı hem de tehlikeli geliyor bana . düşünsene bi snlik dalgınlıkla 100 km/s giden araçta direksiyon kaydı . tüm emekçi şoför abilerime selamlar saygılar.
Bir erkek olarak söylüyorum..
Kesin ve net:ANNELiKTiR!!!
şehidin annesine babasına o üzücü haberi veren askerdir.

--arkasindankonusulanadam--
diş doktorluğudur. en azından benim için.dünyaları önüme serseler yapamam gibi geliyor.
isteksizce ve zorunlu biçimde yapılandır.
çiftçilik, cerrahlık, bi de adam gibi yapacaksan bürokratlık.
her mesleğin kendine göre zorluğu vardır ama bana kalırsa en zoru erkek için jinekolog. kadın için ev hanımı.