bugün

1-canım
2-kardeşim

1. durumu açıklamak gerekirse çok yakınlarda ayrıldığım bir kız arkadaşım vardı. kız sözde samimi olduğu tüm erkek arkadaşlarına canım derdi. tabi diğer yavşaklar da ona. kıza bir gün çıkıp dedim ki: "bana da canım diyosun onlara da. kimdir senin canın? madem canın falan değiller niye canım diyosun ulan!?" kız bana: "öylesine söylüyorum bunu tabii ki canım falan değiller" demişti. ona karışmamak için bundan sonra bana canım falan deme git kime söylemek istiyosan ona söyle bu yavşak kelimeyi demiştim ama sorun hallolmadı tabii ki bu böyle devam etti.

2. durumu açıklamaya gerek yok esasen. facebook kullanıcısı iseniz birkaç fotoğraf altına bakmanız yeterli. pek de samimi olmayan iki erkek arkadaşın birbirlerine "sağol kardeşim benim!" dediklerini görmeniz pek mümkün.
(bkz: güzelim)
(bkz: tatlım)
(bkz: yavrum)
(bkz: sen beni değil asıl öbürünü görmeliydin) *
(bkz: dostum)
ve en önemlisi
(bkz: seni seviyorum)
griyim araftayım. eee ben neyim. beyaz ya da siyahım salak miyim .
bir insana günde üç kez "naber tatlım", yalancıktan gülümseyerek "yok canım öyle değil yanlış anladın" tarzında basit insanların basit ifadeleri.
Senin adına sevindim. Bunun kadar samimiyetsizini görmedim.
sorun sende değil bende.
(bkz: panpiş)
(bkz: kanki)
(bkz: eküri)
ilk kez gördüğün bir kıza seni seviyorum demek.
kardeşim. hatta (bkz: karşim)
"iyiyim teşekkürler siz nasılsınız"

iyi de olsan, kötü de olsan, "iyiyim" dersin...

(bkz: en sık söylenen yalanlar)

sırf usule uymak için teşekkür edersin...

(bkz: en samimiyetsiz sözler)

hiç skinde olmasa bile "siz nasılsınız" diye sorarsın...

(bkz: cevabını merak etmediğin sorular sormak)
dünya'yı falan bilmem de son zamanlarda çok sık bir şekilde ifade edilen (özünde anlamlı) yaratılanı* yaratandan ötürü sevme mevzusu ilk aklıma gelen. şöyle ufak bir analizden sonra en çok kim bunu söylüyorsa milleti en çok siken o adam. sevdiğinden yapıyor abisi.
bosver gecer. ne onemi var. takma kafanı. nasılsın sorusuna da en samimi cevap sanane dir .
Afiyet olsun dendiğinde teşekkür etmeden yine afiyet olsun diyerek karşılık verilmesi.
''sen benim için fazla iyisin'' şu cümledeki samimiyetsizliğe bakar mısınız ? aslında şunu demek isterdi. sen biraz malsın, çok efendisin, her şeye tamam diyorsun beni ezmiyorsun v.b ...
seni seviyorum ama arkadaş olarak.
(bkz: hayatımın anlamı)
canım çok tatlı çıkmışsın. en kısa zamanda görüşelim.
her türk asker doğar. (100 kişiden 1 kişi askere koşa koşa gidiyor)
hadi hayırlısı. "derslerin nasıl?" sorusuna uzun bir cevap verdikten sonra karşı taraftan gelen samimiyetsizlik ötesi tepki.
merak etme.
en sevmediğim huyum dürüstlüğüm.
erkeğin kıza kardeşim demesi(ne kardeşi kimi yiyonuz.).
o mutlu olsun bana yeter. vb.
kanka, hacı, dostum vb. vb. sözler pek samimi değil...
içiniz nur, gönlünüz huzur dolsun, bayramınız kutlu olsun. diye toplu mesaj ifadeleri.
''aaay kıyamam sana kuzuuum'' diye vıcık vıcık facebook yorumu yapan ergencik ifadeleri.