bugün

zenginliğin bürüdüğü gözleriyle cebinize hain bakışlar atan basılmamış mayınlar... hepiniz size sahip çıkacak, zor zamanlarınızda üzerinize basıp patlatacak bir erkekle değil, parayla evlenmek istiyorsunuz. maalesef dünyanın düzeni borsa gibi düşürüyor sekso bedenimi, açıkta kalan uzuvlarımla tavlıyorum her gün birini. bu yüzden evlenmiyorum azizim işte, benimle evlenecek kız bana mı gelecek? yoksa paramın bahar şenliği gibi etrafa yayılan şen kokusuna mı? ne kadar ultra yakışıklı da olsam cevabım paradan yana, ya da seyirci hakkımı kullanayım, bir kadın parayla evlenirse mutlu olabilir mi azizim?
(bkz: geri kalan her şey için mastercard)
büyük düşünür cool'un babasının para olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.
aşk mı sevgi mi karar veremeyen bünyeler için her zaman mevcud olan c şıkkı para diye cevaplayan zihniyetin sanrısıdır..
-----bir kadınla evlenmekten korkan erkek-----
efendim, bu kadın sevdiği kadın dahi olsa, bir erkeğin neden evlenmekten korktuğunu hiç açıklanmamış şekilde can alıcı noktalara temas ederek anlatacağım not alın.

evlenmekten niçin korkmalı bir erkek öznel olmadan, nitel olmadan, nicel sayılara dayanarak? ayrıntılarıyla düşünüp, kendi korkularıma da başvurarak izah edeyim.. onlarca istatistik yapabiliriz belki. tamamen nesnel olmak açısından sayılara dayanarak. lakin ben birine kafayı taktım. buradan yola çıkacağım.

bir erkeğe nazaran bir kadın, evlenmek için erkek aradığında veya erkekleri o gözle sorguladığında ilk önce "parası var mı" veya "varsa ne kadar var", "olan bana yeter mi" sorusuna göre erkeğin diğer özelliklerine bakmaya başlıyor. bayan olarak aksini iddia edebilecek olsanız dahi, sevgili bayanlar bu gerçeği siz de biliyorsunuz. muhakkak aklınızdan geçer bu detay. daha bu ilk üçlemeden geçilmediğinde, kadının zaten "evlenilir mi" diye bakması olasığı kalmıyor. bu yadsınamaz nicel bir gerçektir.

işte ben bu ikiyüzlülüğe kılım hocam. bir erkek evleneceği zaman para pul aramaz. sevebilir mi, ömür boyu sevebilir mi ona bakar. nasıl incelerseniz inceleyin rakamlar hep bunu gösterir. para için evlenen erkekler istisna olacak kadar azdır. lakin kadın kısmına bakarsan oran çok büyüktür. bu verilere dayanarak, kadınların daha duygusal insanlar oldukları iddiası da çürüyor. para için evlenen, parası daha çok diye ihtimaller arasında seçme önceliği belirleyen kadınların oranı hakikaten fazla. kimse kadın olduğu için savunmaya geçmesin. biz uzaylı değiliz. görüyoruz. hatta senin de osurduğunu biliyoruz. salak değiliz.

tüm bunların ışığında şimdi hani kadınlar ince ruhluydu? hani duygusallardı? ulan evlilikte sevgi arayan benim. ince ruhlu neden sensin? eşitlik diye bir olay çıktı. -ama değişik bir olay- ağır işe gelince centilmenlik yutturmacasına erkeğe iteleme durumları hep var. buna itirazımız yok. ama sorumluluk alanında da bu yutturmaca var. ben seni döveceğim demiyorum ki zaten. konumuz evlilik. şimdi sen parası çok olanlar arasından tercih yapıyorsun. bir yuva kurarken beraber kuralım mantığın baştan iflasta. çünkü para arıyorsun. önceliğin bu. e haspam eşitliğe n'oldu? ekonomik özgürlük işin bitince dehlemek için mi bizi? e ben sana nasıl güveneceğim? nasıl korkmayacağım evlilikten? hiçbir erkek bir kadınla evlendiğinde kafesledim demez. çünkü kadını değerlidir. orta konuşmalarına meze etmez onu. ama zengin koca ile evlenen kafeslemiş oluyor. bu tarz kavramlar zaten bir günde oluşmadı. bakış açınız bu evliliğe.

şimdi eğri oturup doğru konuşun ve inkar etmeyin. ama korkumuzu böyle yok edemezsiniz. çok zengin olmayan bir erkeğin dahi, bu bakış açısından iğrendiğini bilin. bunları muhakkak aklınızdan geçirdiğinizi bilmesinden duyduğu rahatsızlığı öğrenin. belki bir gün "birlik" denen şey tam olarak özümsendiğinde, bu sorunlar kalmayacak. çünkü o zaman kullanılmadığımızı hissedeceğiz. erkek olarak fedakarlıktan, sorumlulukları tek başına yüklenmekten şikayet etmeyiz zaten bunu doğru anlayın. ama bunu kullanmak olarak algılayan kafataslarına da alerjimiz var.

saygılar, sevgiler.

02.03.2009
04:58
http://albastropos.blogcu...kten-korkan-erkek/5118495
kadınların 2. planda bırakıldığı bir ülkede (aslında bir bakıma dünyada) evlenirken kendilerini garanti altına almak istemeleriyle dalga geçmeye çalışan erkek egemen zihniyet hedesi. (ayrıca bu genelleme her kızı kapsamaz, başlığı açanın kuruntusudur.)
doğru olmayan bir yönergedir.
kızlara dair yapılan ağır genellemelerden biridir. haklılık payları kuşkusuz vardır. fakat bazılarının karşısındakileri sömürme içgüdüsüyle kuşanmış kişiliklerinin faturasını tüm kadınlara kesmek de yersizdir.

neyseki genelleme cumlelerinin sonunda kullanılan istisnalar kaideyi bozmaz kısmına örnek teşklil eden nadir bayanlardanım. *

(bkz: hiç üstüme alınmıyorum şekerim)
lehte düşünenlerin evlenmeden önce banka soymalarını gerektiren önermedir. ayrıca tanıdığımca (azınlıkta olsa) parayı hiç önemsemeyen kızlar mevcuttur. kısacası herkız aslında birçok olmalıdır diye düşünebilite.
(bkz: uzun süreli fahişelik)
güncel Önemli Başlıklar