bugün

hayattaki en anlamlı duygunun belki de en güzelinin aşk olması nedeniyle , sırf aşk için bile söylenebilecek dile getirilmiş düşünce.
(bkz: sevgi)
orhan veli ustadinin belirtmis oldugu nesneler. (bkz: bedava)
(bkz: hayattaki en güzel şeyler bedavadır)
(bkz: kelle fiyatına hurriyet)
fazla derine inilmediği sürece gülümsemek ve mutlu olmak için söylenmiş olabilir ki ikisi de güzeldir ve bir bedel ödemeyi gerektirmez aşk da bedavadır ve dünyada az kişinin sahip olabildiği en güzel duygudur ama bazen bedeli ağır olabilmektedir.
düşünüldüğü zaman hayatta hiç bir şey bedava değildir.
herşeyin bir hesabı ahirette sorulacak onun için elimizdeki harcamalarımızı iyi değerlendirmek lazım.
BEDAVA

Bedava yasiyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yagmur camur bedava;
Otomobillerin disi,
Sinamalarin kapisi,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek degil ama
Aci su bedava;
Kelle fiyatina hurriyet,
Esirlik bedava;
bedava yasiyoruz, bedava.*
150. 000 ytl vermekten kurtulacağımıza işarettir, sevinçli bir şeydir. *
gün itibariyle ekmeğe %20 zam yapıldıktan sonra umudun kesilmesi gereken hede.
yanlış önermedir. zira alkol pahalı bir içecektir.
(bkz: sıçmak)* *
gerçeklerle bağdaşmayan olgu. BMW'nin neresi bedava?
(bkz: zafer plaza da işemek)
doğru olmayan bir önermedir. afedersiniz hayatta en güzel şey, sıkışınca tuvalete girip s*çmak paralı, e hani ya bedave idi. s*çarım ben öyle işe. ama paralı işte.
güzel mi bilmem ama:
(bkz: salaklık)
sevgiliniz ya da eşiniz varsa sex.
kısmen dogru önermedir. sevişmek, işemek, su içmek...
üst mahallenin ezikleriyle mahalle maçı yapıp sonnda kavga çıkarmak.
yoktur öyle bir dünya lakin en kötü şeylerin bile para olması.
gülmek

uyumak

su içmek

konuşmak

görebilmek

hissetmek

dokunabilmek

insan olarak dünyaya gelmiş olmak

düşünebilmek

sevebilmek

heyecanlanabilmek.

özgür olabilmek

edit: basit şeyler olduğu düşünülürse, Herhangi birini kaybedip bir daha geri alınamayacak şeyler olduğunu hayal etmek yeterli olacaktır.
büyük yanılgı, züğürt tesellisi.
hava bedava
su bedava
kalbime ağır gelen duygular bedava, bedeller ağır ama onlarda bedava.
ishak alaton' un anlamlı cümlelerini hatırlamakta fayda vardır.

"ister genç olun ister yasli yasinizla barisik degilseniz ihtiyarsiniz demektir. cok genç ölen yaslilar oldugu gibi ihtiyar doganlar da vardir. üniversitelerimizde yaptigim söylesilerde bana en çok para hakkinda soru sorulur. herhalde is adami oldugum için. ben, paranin iki kisiligi vardir derim. birincisi para bir degis tokus aracidir. para verip yiyecek, giyecek, ev, bark, hatta saglik satin alabilirsiniz. ikincisi ile gelecek korkusunu yenersiniz. yasliligimda çaresiz, muhtaç, perisan kalmam çünkü kötü gün parami bir kenara ayirdim dersiniz. ama para ötesi, para-üstü bir konu daha vardir bunu parayla satin alamazsiniz. bunun adi zevk ve keyiftir. zevk almak, keyif duymak ancak kültür ile mümkündür. resimden zevk almak için sergiler bedava, müzik, kaset ve diskler üç otuz para. ayrica konserler de pahali degil. tiyatrolar hamburger fiyatina... ask ve sevgi zaten bedelsiz. günesin batisindan , denizin hisirtisindan ya da bir satranç oyunundan zevk alabiliyorsaniz günesi kaç paraya batirabilirsiniz? denizi hisirdatmanin fiyati nedir? kalenizle bedavaya sah çekebilirsiniz.yasliliginiz için biriktireceginiz kötü gün parasi kadar belki ondan da önemli olan bu zevkler ve mutluluklardir. bunlara sahip olmak ancak kültürle mümkündür. para kazanmaya emek verdiginiz kadar kültür edinmeye de emek verin.yaslilar ölüme daha yakin derler. ama ölüm nüfus kagidi sormuyor. simdiki tutkulu projem, bir ceviz ormani yetistirmek. fidanlari dikmeye basladim bile. ceviz fidani 8 yil sonra agaç olup ceviz verirmis. simdi 76 yasindayim yani 84 yasimda ceviz kiracagim. bu kez kendi cevizlerimi..."
şimdi bırakın iç güzellik, sevgi, mutluluk ayaklarını.. tamam onlar da iyidir güzeldir ama biri bana pringles'in ücretsiz olduğu bir yer söylesin lan.. söyleyin oraya sevgiyi mutluluğu götürürüm.. orda savaş falan olmaz lan..
güncel Önemli Başlıklar