bugün

tam 16 senedir araştırıyorum ve bulamadım.

türk tarihinin katliamlar ve yalanlarla dolu olmasından dolayı hiç kimsenin türkleri sevmediğini düşünmeye başladım.

yunan'ından ingilizine, filistinlisine, suudisine, çinlisine, rusuna, ugandalısına kadar hemen herkesin en azından 1 tane sevdicek ülkesi var şu dünyada. ya türklerin? neden tüm milletler tiksiniyor ki? neden neden neden neden?

peşinen not: "çünkü zmaanında çok sikmiştik" diyecek arkadaşlara gülmeye şimdiden başladım. brezilyalıları da mı siktiniz mua koyim, kanadalıları da mı siktiniz.
bir zamanlar azerilerdi ama yazık ettiler...
güney koredir.
azerbaycan vardır.**
(bkz: Mauritius)
(bkz: Moritanya)
(bkz: Ruanda)

gittim ondan biliyorum.
(bkz: rusya)

rus kızları türk sever.
onlar için türk olsun sakat olsun.
(bkz: tunus)

(bkz: cezayir)
(bkz: semih cumhuriyeti)
(bkz: pakistan)
güney kore falan seviyor benim bildiğim kadarıyla dünyadayken bizi.
(bkz: polonya)
(bkz: makedonya)
(bkz: arnavutluk)*
(bkz: bosna-hersek)

daha gider bu böyle... aslında ülkeler yerine insanlar olsa daha çok sayılabilirdi.
(bkz: afganistan)
(bkz: muz cumhuriyeti)
resmi makamlardan ziyade o ülkede yaşayan halkın çoğunluğunun görüşü aslında ne kadar sevildiğimizi gösterir.
(bkz: bosna hersek)
(bkz: filistin)
(bkz: azerbaycan)
(bkz: güney kore)
(bkz: tunus)
(bkz: cezayir)
(bkz: filipinler)
(bkz: endonezya)
(bkz: pakistan)
israil.*
geçtiğimiz 5-6 yılda değişmiştir bu ülkeler. türk-i ülkeler hemen hemen sevmektedirler. japon ve koreli arkadaşlar sevgilerini korumaya çalışmaktadırlar. ama avrupa hemen hemen hiç sevilmemekteyiz malesef. türk imajı laleli esnafı olarak bilinmeye başlamıştır. örnek polonya bizi gayet seven bir ülke iken artık sevmemeye başlamışlardır. başlarda kızmış olsakta sonra hak verdik, çünkü burada türklerle ben bile konuşmamaya özen gösteriyorum.
biz kendimizi bile sevmiyoruz, sevemiyoruz ki. sen kendini sevmezsen, kim seni niye sevsin?
(bkz: en çok türk gurbetçilerin olduğu ülkeler)
(bkz: bizi bizden başka seven yok)
(bkz: dünyada türklerin sevdiği ülkeler)
çin.*
(bkz: kosova)
iki elin parmağını geçmez.
azerbaycan.
(bkz: vurmayın beyler adam öldü)
saçmadan sapan yapmak.
apartman mı burası birilerinin bizi sevmesini bekliyorsun? bahsettiğin şey binlerce yıllık dünya düzeni yahu ? içinde binlerce savaşın katliamın olduğu dünya düzeni. neden bizi sevsinler ki? veya biz bir başka ülkeyi neden sevelim ki? amaç zaten sevilmek değil amaç hakimiyeti kurmak varlığını devam ettirmek.

böyle saçma sapan bir konu için 16 yıl araştırma yapmış olman eğer gerçek olsaydı üzülürdüm şahsen. ama yalan söylediğin o kadar net ki şu an cola içip cips yiyorum.
güncel Önemli Başlıklar