bugün

Reklam ile insanları yönlendirdiğini sanan ahmak şirket ve kuruluşların "reklamın iyisi kötüsü olmaz" mantığıyla hazırlattıkları iğrenç reklamların, insandaki küfür etme eylimini doruğa çıkaran replikleridir.
(bkz: merak ne güzel şey)
(bkz: merak etmiyor musun)
turkcellle aramanın dakikası...
-vadaaaaa.
doğanaaaaay tadıyla can katar.
-bi biskrem versem.
+bi kere s.kiversem...
pınar köfteleeeer,ıyk.
var mığğğğğ nazo gibisiğ daha iyisi meyvenin kendisi !
banka reklamlarıdır.
ahh neredeeee vah neredeeee , bak bulamazsın yok ki farkııı , abc nin farkı fiyatıııı ...
fıratpen reklamıdır kesinlikle.

anne: neden 70 santim?
çocuk: neden?
satıcı: çünkü 5 odalıda ondan.
anne: neden siyah conta?
satıcı: her mevsimde yıllara meydan okusun diye.
anne: peki ya fiyatı.
satıcı: 70 lik ama 60 lık fiyatına. üstelik peşin fiyatına 12 ay taksit imkanıyla.
nil karaibrahimgil in oynadığı maden suyu reklamında geçen her ifade. bilinçli bir şekilde böyle yapıldığını düşünüyorum. insanı şişiriyor çünkü. bu kadar itici, bu kadar iğrenç bir anlatım olamaz.
lavaşkiriii lavaşkiriiiii!

(bkz: çıldırmak)
türkcell 3g reklamı;

üüüüüüüüüüüüüüüüüüçççç

(bkz: o kafanda çıkan 3 g yi g.tüne sokim senin selocan gibi)
açsana içsene uludağ efsane bu konuda istikrarını koruyan yegane reklam repliğidir.
- eeerooooolllll..
iki kere iki kiler!
dördü nereye ... ? diye devam eder bende.
gerizekalı bir pencere reklamı var ama markasını hatırlamıyorum * tv'de bi herif konuşuyo: bakın gençler yatırım yapacaksanız bik bik, gümüş fiyatına altın bla bla. ne alakası var lan. döviz-altın vs. yerine pencere mi alalım yatırım yapmak için maloğlumallar * .
(bkz: uzayda yürümek varken dünyada koşmak niye) ve akabindeki ciciciciiviviviv müziği ve öküzün iki üç saniyelik dansı. Her gördüğümde küfür etmesem de ulan ayiöğlü ayı, hayvanat, öküz, neyine yetmiyo öküz gibisin sen paran da var, ne işin var reklamlarda sığır. sonra madem çıktın antin kuntin bir şeyler söyledin niye dans ediyosun oğlum kabız mısın ya? of valla kafayı yicem. gerizekalı. yüz kere de gösterirler yani.. diyorum

sonraaaa...

-maç çoktan başladı, ama ben tezgahtayım.-

ulan bi siktir git laaaaaan. bırak tezgahı git. ulan bi de biz salak mıyız siz bizi ne sanıyosunuz ya? Yani şimdi sikindirik tezgahtarın da mı 3gsi olucak y*rram? 3g sensin, 3g'de G(1)ötüne G(2)ötüne G(3)irsin. tezgah da girsin. başlangıçta çok sempatiktin böyle ama bin kere de çıkma kardeşim karşıma yaa... hep de aynı şey, maç çoktan başladııııı.. yeteer laaan.

merak ne güzel şey, güzel şey merak. o üç kızı da getirin bana! çabuk!

yıllar sonra edit'i: ulan tezgahtara da skindirik demişiz, ayıp be. ayrıca onun bile 3g'si oldu hatta 4'ü ve 5'i de olacak gibi. hay allah mahcup ettik kendi kendimizi durduk yere.
merak ne güzel şey
güzel şey merak.
güzel şey ne arıyorsan
hemen bulmak.

hayır, asıl bulamamak güzel.
-futbolla yat, futbolla kalk, koka kola iç!

hay ben sizin kara kitleye verdiğiniz mesajı sikiyim. hay ben sizin felsefenizin ta mına koyyim.
- kızım sana mondi alayımmı ?

+ isterim babacım isterim.

daha iğrenci olmadığını düşündüğüm reklam.
kirlenmek güzeldir

ulan zamanında üstümüzü başımızı kirletiyoruz diye boşa mı yedik o kadar dayağı diye iç geçirip kalaylanası reklam.
+sen de kimsin
-dede tanımadın mı ben torunun savaş
+neee savaş mı çıktı, ver o bombayı bana
-gitti gene dankekler

bu reklamı çekeni de, onu reklamcı yapanı da bi elime geçirirsem. böyle mal bir replik olabilir mi ya.

ayrıca; "koçtaşa gidiyorum, evimi çok seviyorum" reklamı da insanı günaha sokan reklamlardan bir diğeri. hee sadece sen seviyorsun evini geri zekalı.
bende bağlantı yok, bağlantı yoksa sana ''cevap cevap'' yok. son zamanlarda turkcell reklamları arasında en rahatsızlık vereni, kafiye mi yapmaya çalışmışlar, ritme mi uysun istemişler bilmiyorum ama reklamdaki meraklı işadamının şarkıyı söylerkenki ıkınan yüz ifadesiyle birleşince uyuz ediyor.