bugün

Herkes demiş zaten ben de diyeyim: zovirax ve vectavir marka kremleri sürün geçer. Çok üzerine düşmeyin.
(bkz: zovirax) (bkz: vectavir) vectavir ciklet boyutunda küçücük minicik bir tüptür. Zovirax ona göre daha uzun kullanımlıktır. Bu iki ürün piyasadaki diğer uçuk kremlerinden 2,5-3 kat daha pahalıdır. Ama en az bir okadar da daha etkililerdir.
Ağız ve diş sağlığı doktoruna yani halk arasındaki adıyla diş hekimine gidilmeli ve muayne olunmalıdır.

hekim tanıyı koyar ve ona uygun tedaviyi gerçekleştirir.yapmanız gereken bu kadardır.
(bkz: asiviral)
görsel
saksoyu bırakmak.
uçuk ilk filizlendigi sırada tahta kaşıgı ocakta ısıttıktan sonra uçuğa 5 10 sefer degdirmek uçugun cıkmasını engellermiş.
çok kişiden duydum bunu. Denemekte fayda var.

Ayrıca, uçuğun fazla ya da az cıkmasının etkisinde genetik faktörlerin de etkili oldugunu biliyor muydunuz?
Valla lokman hekim gibi ben bunun çaresini önce buldum sonra kaybettim.
Arnaud marka bir cilt Bakım ürününün bi torba testeri geçmişti elime tabi ben fransızca bilmiyorum bunun hangisi göz hangisi yüz hangisi göt Kremi bilmiyorum içlerinden biri o ilk kaşıntıyı sürdüğün anda alakasız bir biçimde zart diye kaşıntıyı kesiyor dolayısıyla su da toplamıyordu lakin bir temizlikle sağolsun evdekiler hepsini çöpe atmış dolayısıyla neydi o iyi gelen krem düşündükçe çıldırıyorum.
'Tto' marka bi uçuk kremi alıp kullanıyorsun, çok memnun kalıyorsun ve önerene duacı oluyorsun, hepsi bu.
güvercin boku kesin çözümdür, takla atamayanlarından olucak ama.
vectavir markali ucuk kreminin kullanin.
Bize gel. Kimse yok.
Kremler bir boka yaramaz. Sarımsak suyuno sıkın sürün.
(bkz: vectavir) günde 4-5 kez sürülür, (bkz: zovirax) tablet 4 saatte bir içilir,2 günde bişey kalmaz.
limonu ikiye bölüp basmak gerektiğini yazıyordu aynı zamanda hekim olan-şair ,yazar,güzel adam- altay öktem
kesin bir tedavi aramak sıkıntılıdır. neden olan virus trigeminal sinir ganglionu denen bir bölgede latent kaldığı için sürekli tekrar etmektedir.
uçuk henüz çıkmadan önceki kaşınma sürecinde aklovir sürmek.
öpüşmek. *
aloe vera bitkisinden bir parça alınır ve içindeki sıvı jel'den biraz uçuklu bölgeye sürülür. kısa sürede kaşıntının azaldığını ve yaranın biraz daha kuruduğunu göreceksiniz.
bir diş sarımsağı ortadan kesip, suyunu sıktırıp, uçuk çıkan yere sürmek, uçuğun hemen kurumasını sağlar. hatta bu işlemi uçuğun çıkacağını anladığınız zaman yaparsanız, uçuk pörtlemeden engellemiş olursunuz.
uçuklar bağışıklık sistemimizin zayıfladığı zamanlarda çıkan sulu kaşıntılı yaralardır. uçuk çıkacağı hissedildiğinde, eczanelerden temin edebileceğimiz batticon , biokadin gibi dezenfekte edici yara temizleyiciler kullanılabilir. yaralı kısmı hemen körelttiği görülecektir.

daha kesin bir çözüm için ise bağışıklık sistemini kuvvetlendiriciler kullanılabilir. multivitamin hapları kullanılabilir. bende çok etkili olan l-lysine isimli takviye tabletler kullanılabilir.
bu tabletler enzim-kofaktör ilişkisine göre çalışan virüsü etkisiz hale getiriyor. ben çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye ederim.

pansuman çözümler yerine kökten kurtulmak en iyisidir.
herpes simplex isimli içimizdeki irlandalı tarafından gerçekleştirilen uçuk için, erken teşhis ve tedavi büyük önem taşır. yılanın başı hemen ezilmelidir. kaşıntı, hafif acı ve kızarıklık hissettiğinizde; cüzdanınız kadar ehemmiyet verip, yanınızda taşıdığınız aklovir ve asiviral hemen sürülmelidir. benden uzak allah'a yakın olsun olan zovirax uçuğun bülleşmesine neden olmaktadır. (en azından bende).

paranoyak bünyeler için tavsiye, yukarıda bahsedilen kremler kulak çöpüyle uçuklu bölgeye sürülmelidir. uçuğun aktifleştiği dönemde temas halinde, eller üç kere itina ile yıkanmalıdır. burun ve ağızı ise üç kere yıkamanız gerekmez.

tesadüfen bulunan destekleyici bir yöntem de şudur: kremi ihmal etmemek şartı ile günde bir defa supradyn alınması. uçuklu dönemi kısaltır ve su toplanmasını engeller. kendimce tahlilim: bağışıklık sisteminin çökmesini fırsat bilip zuhur eden uçuğa inat, bünyenin vitamin kanalıyla desteklenmesidir.

görüntüsü hiçte hoş gözükmeyen bu nedenle sevdiceği irrite etmek istemeyen ademoğullarına, uçuğun üzerini yara bandı ile kapatma çabaları tavsiye edilmez. namussuz daha fazla su topluyor. sevdicekten birkaç günlük hastalık izni isteyip, ona gözükmeyin daha faydalı olur.

ayrıca, alkollü pamuğun uçuk üzerine tatbik edilmesi de önerilen bir yöntem olmasına rağmen faydasına tanıklık edilememiştir. *
aseton sürmek. **
dudaktaki ucugun gecmesi icin yapilacak cok sey vardir. misal tutarsin birisini, parasi neyse de veririsin; emdirisin ucugun bulundugu kismi. soyle 5-7 dakika boyunca emilen ucuktan eser kalmaz demiycem, kalabilir. bu durumda ikinci 5 dakikalik bir surece baslanmali, ucuk ortadan kaldirilana kadar bu sov devam etmeli, hic bitmemeli.
bir yerlerden ruj edinip uçuğun üzerine sürmek. * * * *