bugün

bilmem hangi ruh hali sonucunda yapılan iş.
kışın çatlak dudaklar için yapılmaması gerek davranış. zira soğuk ve nem oranı düşük havalarda dudak kendisini korumak için ince bir yağ tabakasıyla çepe çevre olur. Fakat istemsizce durmadan dudağını yalayanlar bu durumu adeta bir kısır döngüye çevirirler.
sıkıntılı ya da düşüncelere daldığımız anlarda dudakları parçalama işi . acısı sonra çıkar bu eylemin üzerine yapılacak en tehlikeli şey acılı yada ekşili yiyecek yemenizdir.
(bkz: yiyişmek)*
çok derin düşünce esnasında yapılabilen bir garip davranış. çok lezzetli olmakla beraber bir kere arabanın dikiz aynasında kendimi görmüş acayip tırsmış ve bırakma çabasına girmiştim. korkunc bir görüntü cünkü.
(bkz: dilber dudağı)
karşıdaki kişiye kendinize güvensiz olduğunuzu hissettiren davranış.. ayrıca dudakta sürekli bir irritasyon yapıldığı için mantiken kansere de neden olabilir diyorum ben..bunu sadece ben diyorum tabi. *
stres göstergesi kötü alışkanlık.
bir benzeri daha vardır.
(bkz: tırnak yemek)
ruj sürmeyi unuttuğunda kullanılan işe yaramayan durum.
berbat bir görüntü oluşturan, lakin yumuşak, sulu ve yağlı bir et yiyormuş gibi olmak için avlanma iç güdülerinin ayyuka vurmasıyla yapılan berbat şey. elinize çifte kırmalı alıp ormana kendinizi atmayı tavsiye veririm. öldürdüğünüz börtü böcek kuş tavşan bir kaç ay yapmaktan alı koyuyor insanı. nıhahahahaha!
psychic'lerle iç içe yaşadığımızı göstermiş eylem. başlığı her okuyan kendini dudak yerken yakalıyor ya da dudak yemeye zorlanıyor. ben korkarım telepati, telekinezi, telesekreter gibi şeylerden.
yüksek derecede bağımlılık yapabildiği için bilmeyenlerin başmaması gereken bilenlerin ise bırakması gereken hoş olmayan alışkanlık, ayrıca ye ye bitmiyo meret
(bkz: kısır döngü)
kimi zaman ağızdan çıkacak kallavi bir laf dilin ucuna geldiği zaman kendini susturmanın yolu olarak düşünülendir.
dudak derisini kendini yenilemesinden kaynaklanan durum. sürekli soyuluyor ve koparmak gerekiyor, en basit yol dil ile koparmak. bunu ben gözlemledim, herkesin dudağı kendine tabi..
dudak dersinin kemirilmesidir, nemlendirici ruj sonrası daha bir depreşir, karşıdakinin cinsiyetine göre değişir tepkiler, erkek grubunda bulunan bir erkek dudağını kemiriyorsa, lan olum yime şu dudağını sorunlu musun, diye tepki verilirken aynı davranışı kız ,erkek gurubu içinde yaparsa, herkes gözünü kızdan kaçırır ,kız sanki götünü başını açıyormuşcasına kaçar gözler..
geronimo türkçesinde karşı tarafın çok güzel dudaklara sahip olduğu yönünde bir iltifat.
keyf veren bir durumdur. söz konusu deri ön dişlerle çekilerek alınır, ağıza götürülür, tükürükle ıslanan deri artık fırlatılmaya hazırdır, dudak arasına götürülür ve ciğerlerden gelen nefesin basıncıyla dışarı fırlatılır.
soğuk memleketlerde kış günleri soğuk ve rüzgârların etkisi ile çatlayan dudakların üzerinde oluşan dudak derisi parçacıklarını yeme, Bazen taklit, bazen çocukların anne baba arasındaki iletişim bozukluğundan etkilenmesi veya aşırı kaygı sonucu ortaya çıkmaktadır. ileri vakalar bilişsel davranışçı terapi ile sonlandırılabilmektedir. dudak yemek cilt kanserine yol açabilmektedir.
hastalık, kısır döngü. yedikçe kabuk bağlar, orası gene çatlar. gene gene gene gider bu. tam unuttum dersin bir gün gene yersin sonra gene devam. genelde büyük dudaklı vatandaşların bu eylemi daha fena gerçekleştirdiğini düşünmekteyim.
bilgisayar başında yada sınavda sıklıkla yaptığım eylem.
(bkz: kendimize doyamıyoruz)

şaka bir yana özellikle stres halinde iken daha çok rağbet edilir bu yönteme.
muzdarip olduğum eylem.
iç gerginliklerin dışa vurumu.
Genelde otobüste giderken yapıyor olduğunu bir anda fark ettiğinde üzerindeki bakışları da hissedersin ki, bu ikili en acısıdır.
çok komikten çok seksiye kadar derecelendirebilecek olan eylemdir. hayır abidik gubidik göründüğünüz de oluyor da bazen bir fark ediyorsunuz ki gayet seksi bir şekil almışsınız. aman diyeyim.
kristen stewartın nerdeyse her filmdinde yaptığı davranış. hayır güzel de görünmüyor anlamıyorum ki. sırf bu dudak yeme olayıyla ilgili video bile vardı.