bugün

bence kürt sorununa güzel bir çözüm şekli. hatta ilerde ırak kürdistan'ı da katılabilir. hani milliyetçilerin "bir gece ansızın 81 musul, 82 kerkük, 83 papua yeni gine" şeysine destek amaçlı diyorum. hem anadil serbestleşir; hem nefret kustuğunuz kürtler kendi aralarında kendi dillerini kullanırlar; okullarını okurlar. çatışmaların son bulmasına büyük katkı sağlar diye düşünüyorum. bak ne diyorum? düşünüyorum. sonra şe'olmasın.

yerel yönetime dayalı yönetim sistemi oluşturulur, türkiye'ye bağlı bir yavru vatan gibi. bak kıbrıs'tan sonra bi yavrumuz daha olacak; aşkımızın meyvesi, negzel lan..

tanım: kürt sorununa çözüm olabilecek önerme. öneririm ben.
bölünmeye engel teşkil edebilecek hadise. şarkıcı olanı değil.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)
(bkz: vatan bir bütündür bölünemez)
bence bu tarz düşüncelere girenlerin akıl hastanesine bir uğramaları gerekir. hem toplumdan soyutlanmadan topluma kazzandırılabilir.
bu sorunun giderilmesine yönelik bir öneri benimki sadece. öneririm ben.
kürtlere batı'daki türk illerine geçerken vize uygulanması ve batı illerine ancak oturma izni alarak yerleşebilmeleri zorunluluğu eklenirse tadından yenmeyecek hede.
ancak futbol federasyonu kurup, fifi wild cup'a katılabilirler.
türkiye toprakları dışında dehşetengiz olacaktır.

çok sevdiğimiz "kendi mağaraları"na gitmiş olurlar böylece. kendi moklarında boğulmaları türkler açısından sakıncalı bir durum değildir; yeter ki türkiye'den ve türkten uzak olsunlardır.
ocelikle sunu bilelim ki 81 duzce sonra sivas kongresi kararları derki. milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz.
ayrica:
ne diyon hemserim
kendi kendine ayakta kalamayacak ve yine türkiye'ye yük olacak bir özerk bölge sorunları çözmez, daha beter hale getirir. şu anda kuzey ırakta özerk bir kürt bölgesi var ve bizim sınırlarımızın dışında olmasına rağmen hala başımıza bela. bugün "kürt" sorunu savunuculuğunu yapan ama, birçok konuda genel kürt kamuoyunu temsil etmeyen insanların asıl sorunu ne istediklerinin belli olmamasıdır. uyuşturucu bağımlısı evlat gibi, habire birşeyler ister, krizler geçirir, eve, anasına babasına zarar verir. uyuşturucu için para verseniz ona kötülük yaparsınız, vermeseniz krize girer her yere saldırır. yani, atsan atılmaz, satsan satılmaz.
(bkz: edward downing ile götten entryler saati)
önünde sonunda olacak ve çağlayan kardeş kanının durmasına neden olacak hadise. önünde sonunda olacak diyorum çünkü görünen o ki faşist türkler hala el üstünde tutuluyor, kürtlere karşı ayrımcılık sergileyenler cezai işleme tabi tutulmuyor, türkiye azınlıklarının hakları anayasal olarak korunmuyor, vb.

ancak bunun olmasına gerek kalmayabilir de. üniter yapı içinde sorunların halledilebilmesi için gerçek mahiyetiyle demokrasinin güvence altına alınması gerekiyor. nefret söylemi gerçekleştirenlerin bütün gelişmiş demokrasilerde olduğu gibi marjinalize edilmesi gerekiyor.
federasyon değil özgürlük verelim isterseeniz. böylece türkiye yıllrca kendine yük olmuş büyük bir sorundan kurtulacaktır. töreleriyle, cehaletiyle, kültürüyle ortaçağ karanlığına layık bir halkı adam etmeye uğraşmak zorunda kalmayacak, enerjisini daha mühim işlere harcayacaktır.
(bkz: kürdistan kurulsun kürtlerden kurtulalım)
özerklik isteyenlerin, batıdaki güzel hayatı bırakıp özerk olmuş kendi memleketlerine gitmiyecekleride aşikardır.
doğu için, elektrik yok, su yok, yol yok, okul yok ... bir dünya şey yok diyorlar.
doğrudur da bir kısmı gerçekten de yoktur.
adam burada ki lüks sayılabilecek evini, hayat standartını bırakıp neden gitsin ki.
isterler herkes her şey isteyebilir. bende lamborghini diablo istiyorum ama kimse vermiyor.
bu isteğe yakın bir oluşum kuzey ırakta mevcut. adı bile bölgesel kürt yönetimi ee kim kalkıp gitmiş ki.
şimdi burada anlatıyorlar olay çıkarıyorlar eylem yapıyorlar. bir tane giden yok.
ya sev ya terk et değil bu. istediğin orada var buyur gittir.
"anamizin nikahini da ister miydiniz?" diye bir soruyu akla getiren onerme. gidin irak'ta ne halt yapiyorsaniz yapin, ordaki kurtlerle mi birlesiyorsunuz, yoksa baska bir sey mi ben bilmem? benim vatanimdan, milletimden, topragimdan uzak durun da; isterseniz cennette direk olun.

edit: soru isareti nereye konur bilmeyen gammaza selam olsun.
pc başına oturtsan ağ bağlantısı bile kuramayacakların çırpındıkları uğraştır.
türkiyenin iyiliğini istemeyen güçlerin, çok sevineceği olaydır.* bu vatan bölünemez, dolayısıyla ütopyadır. bu ütopyayı düşleyenler, gerçeği göremeyecek kadar budala olanlardır. *
türkiye'yi bölmek amaçlı ortaya atılan önerme. ayrıca kürtlerin hepsi sonuçta doğuda yaşamıyor ve hiçbir kürtte istanbul veya benzeri büyük şehirlerden kalkıp doğuya gitmez. ve böyle bir şeyin olmayacağının en büyük nedeni sivas kongresinin bir maddesinde gayet açıktır.

milli sınırlar icinde vatan bir bütündür, ayrılamaz.

bu madde başlıkta ele alınan önermeyi çürütmeye yeter de artar bile.
k.ırak'lı kürtler bile türkiye'ye katılmak isterken anlamsız bir durumdur.
butür söylemler tabiri caizse ikinci bir bir israil amerika uydusu oluşturma gayretleridir birincisi kuzey ırak . ortadoğuyu ve kafkasları kontrol altında tutmak için ideal noktalar.bölge yönetimleri kim güçlüyse onun emrine girerler genel özellkleri budur umarım gelecekte türkiye güçlü olacaktır.
Federasyon sistemi ile yönetilen ülkeleri düşünün. Mesela ABD, mesela rusya... Gerek Rusya içinde gerek ABD içinde yer alan devletler ve o devletlere ait vatandaşlar o ülkenin bayrağına ve devletine bağlılık ve saygı gösteriyorlar mı? Siz hiç New York'lu birinin ABD bayrağını yaktığını duydunuz mu? Bunu yapabilir mi? Güneydoğu'da türk bayrakları yakılırken, türkiye cumhuriyeti kimliğinden nefret ettiklerini her fırsatta beyan ederken hangi özerklikten bahsedilebilir. Bütün bu talepler ülkenin bölünmesi için atılan adımlardır. Amaç ise bağımsız bir devlet kurmaktır.

Bugün bu iddiaların ortaya atılmasının kronolojik sürecini düşünün... 8 yıl önce güneydoğu halkı böyle miydi? özerklik ya da federasyon konuları konuşuluyor muydu? Ama bunlar bazı aydın geçinen ülke düşmanı yazarlar tarafından ısıtıla ısıtıla önümüze sürüldükçe "Acaba olsa mı" diye düşünmeye başladık... Hergün medya organlarında yöre halkını zehirleyen, devlete düşman eden ve hemen hemen herkesçe bilinen bu yazar-aydın kısmı bazılarının da desteği ile insanlar gırtlak gırtlağa geldikleri gün kıçlarına kına yakarlar artık.

Ülkemizde özellikle kürt kökenli vatandaşlarımızı etkileyen anadille konuşmayı yasaklamak gibi hiçbir şekilde savunulmayacak bazı kararlar alınmıştır. Bunun arkasında duran ve devamını isteyen olmamalı. Ama bu ülkede cumhurbaşkanı, başbakan ve genelkurmay başkanı kürt kökenli vatandaşlarımızın içinden çıkıyorsa, istanbul dünyada en çok kürt nüfusun olduğu şehir ise, Meclisin neredeyse 3'te biri kürt kökenli milletvekillerinden oluşuyorsa, ülke genelinde güneydoğu'dan daha az kalkınmış iller ve ilçeler varsa, zengin işadamlarının büyük bir çoğunluğu o bölgeden çıkıyorsa kürtlere ikinci sınıf insan muamelesi yapıldığı da, azınlık oldukları da söylenemez.

bu konunun başlangıcı için Sevr anlaşmasını araştırın. iyice araştırın. Bu ülkenin geleceği sizler emanet edildiği için araştırın. Çıkan benzerlikler ve tıpatıplar karşısında herşeyi daha net anlayacaksınız.
Atatürk'e ve bu vatan için kanlarını döken şehitlerimize apaçık ihanet etmek olur.
gerçeklik olarak düşmanlarca başarılmasına az kalmış olan, sözlükteki ramazanda bile kafasıgüzellerin desteklediği hede.

(bkz: ayılın beyler)

edit: istediğin kadar eksile!iç düşman veya kafasıgüzel olman benim doğruyu söylememe engel olamaz!
kurulsada kürtlere yedirelmeyecek yoğurdun kaymağıdır.
(bkz: babayı alırsınız)
(bkz: nah)
anadilde eğitimle birlikte başımıza gelebilecek olan şeydir.
güncel Önemli Başlıklar