bugün

bazen bizim sol cenahta da yobazlık olabilir. eşcinselliği komünistler burjuva eğlencesi olarak aldığı için kamplara göndermiş olabilir. bazen oluyor. insanlar normal değil.
tüm bunları yazanlar darbe sonrasında ulaşım bedava olduğundan sabahtan akşama gezeceğiz diye telef olan arkadaşlar aynı zamanda. sonra da; "ooooo bu ay süper kar ettim abi" falan derler.
herkesi benzer ve dar kalıplara sokuyor.
Sosyalizm, Komünizm'in bir önceki adımıdır. Marx, monarşinin yıkılması, sosyalizm ve komunizm olarak sıralamıştır bunları. Fakat bunlar sadece bir hayaldir. Herkesin eşit olması adaletsizlik olmaması falan vs. bunlar güzel laflar ama bu sadece bir ütopyadır imkansızdır neredeyse. Üstelik pek çok kötü yanı vardır. Sosyalizm asla olduğu gibi kalmaz başa biri gelir ve ülkeyi monarşiye çevirmeye başlar bu marx'a yapılan en büyük eleştirilerden biridir hatta. Sürekli bir kısır döngü içine girebilir halk.

Ayrıca arkadaşın da dediği gibi kimse zorlayamaz kimseyi hiçbir şey için ben kötü beslenip malak gibi yatıp 40 yaşında ölmek istiyorum belki. Ben özel mülkiyetimin olmasını isteyen biriyim ayrıca. Benim arabam olsun evim olsun neden olmasın ya. Diğer saydıklarının hepsi sosyalist olmayan bir devlette de gayet olabilir. Mesele sistem değil zihniyettir. Sosyalizm olmasa bunlar olamaz gibi bir konuşma tarzı da saçmadır.

Özetle : (bkz: fikir güzel mekan güzel ama yemezler)