bugün

(bkz: ihsan varol)'un kendi yazdığı ve özel Türk televizyonlarının ilk yerli formatı olan bu yarışma programı insanlara soru sormak yerine bilgi verip bilginin (bkz: doğru mu yanlış mı) olduğunu öğreten sohbeti bol çiftlerin yarışacağı yarışma programı.
Yarışmayı izliyorum şimdi. Format güzel düşünülmüş, sıkmıyor insanı. Insanlar ikili olarak yarışıyorlar. Çeşitli kategorilerde 7 soru soruluyor ve her doğru da 1000 puan alınıyor. Kim nasıl ne şekilde kazanıyor daha onu tam çözemedim ama ilk bir anne kız yarıştı. Kız belki 24 25 vardır. Ömür Varol en son bilmeleri gereken 7 harfli soruda 'ah ışte bu soru sizin sevmediğiniz filmden geldi' dedi. Sevmedikleri film ne olsa beğenirsiniz. Evet geleceğe dönüş 2. Kız tek filmi izlemedim bilmiyoruuaaam demesin mi. Oha lan nasıl izlemezsin?! Yuh ne biçim 80ler çocuğusun. Nasıl sevmezsin? Tamam sevmek zorunda degilsin ama bana bak kızım o film bir başyapıt anladın mı. Dalıcam ekrandan doğru sana.
kelime oyunu'nu derinden özleten yarışmadır.
biliyormusun.net sitesindeki oyun kategorilerinden biri. Ali ihsan Varol'un sunduğu programların formatlarının buradan alındığını düşünmek yanlış olmaz.
şuan tekrar bölümünü izlediğim yarışma.

killer elite filminde danny karakterini canlandıran jason adlı aktörün soyadı nedir ? sorusunu bilmekte zorlanmış yarışmacılar var. *
türk televizyonlarında yayınlanacak ilk yerli format yarışma programı olduğunu öğrendim. devrim doğan'ın önderliğinde -ki kendisi bi' şeye önderlik ediyorsa o şey çok keyifli olur-, vitrinine de ihsan varol gibi, türk yarışma programı sunuculuarı arasında belki de en insan özellikli sunucuyu yerleştirmiş, başarılı olmasını diliyorum. (cümle çok devrik oldu, böyle bulanık falan oldu ama kötü bi' şey söylemedim yani, sıkıntı yok. aslında mehmet ali erbil'e, acun'a falan sallıycaktım ama cidden cümleyi toparlayamadım.

umarım istedikleri gibi, istediğimiz gibi olur. allah utandırmasın.

edit: özel televizyonların ilk yerli formatıymış.
güncel Önemli Başlıklar