bugün

sehir merkezi anlamına gelen ingilizce kelime, genellikle bolgenin en kalabalık olan yeridir
abdde çok kullanılan genelde şehrin aynı zamanda resmi yerlerinin bankalarının bulunduğu alan, şehir merkezi
izmit'te hoş bi' mekanın adı.
bir petula clark şarkısı, sözleri ise şöyle;

When you're alone and life is making you lonely
You can always go - downtown
When you've got worries, all the noise and the hurry
Seems to help, I know - downtown
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

The lights are much brighter there
You can forget all your troubles, forget all your cares
So go downtown, things'll be great when you're
Downtown - no finer place, for sure
Downtown - everything's waiting for you

Don't hang around and let your problems surround you
There are movie shows - downtown
Maybe you know some little places to go to
Where they never close - downtown
Just listen to the rhythm of a gentle bossa nova
You'll be dancing with him too before the night is over
Happy again

The lights are much brighter there
You can forget all your troubles, forget all your cares
So go downtown, where all the lights are bright
Downtown - waiting for you tonight
Downtown - you're gonna be all right now

And you may find somebody kind to help and understand you
Someone who is just like you and needs a gentle hand to
Guide them along

So maybe I'll see you there
We can forget all our troubles, forget all our cares
So go downtown, things'll be great when you're
Downtown - don't wait a minute more
Downtown - everything's waiting for you

Downtown, downtown, downtown, downtown ...
bu petula clark şarkısı, lost'ta muhteşem bir karakter - ayna diyaloğu ya da monoloğu sahnesinde arkadan hafif hafif girer.
japonyanın en ünlü tv güldürüsü.

(bkz: manzai)

Hitoshi Matsumoto * ve Masatoshi Hamada *'nin lise yıllarında başlayan arkadaşlıklarının üzerine temelleri atılmış, sonradan ekibe farklı kişilerinde katılması üzerine şimdiki haline kavuşmuş, soft-jackass olarak nitelendirebileceğim, doğal espri anlayışı ve tavırlarıyla pek beğendiğim program. grubun beyni olan 2 kişinin de 40lı yaşlarda olduğu göz ardı edilmemeli.

gruptaki diğer elemanlardan da kısaca bahsetmek gerekirse, hepsinin eğitimli boş beleş adamlar olmadığını belirtmekte fayda var.

shouzou endou *
housei yamakasi
tanaka naoki * *

merak edenler için hemen örnek bir video koyayım.*

http://www.youtube.com/watch?v=plSfKHZZwZ4&eurl=
ceviri ozurlu bir yaklasimla bakildigi zaman "aşagi köy" gibi bir chicken tranlation yapilabilir.
çembere aşağı mahalle mesafesinde uzak mevki. Üç sayılık çizgisinin 1,5 - 2 metre gerisinden şutu lâmbalarsan, işte down town dan şutu sokmuşsundur. Bazen bu terimin benzeri "otoparktan soktu be yuh" şeklinde vücut bulur ki sınır tanımayan şutörlerin ensesine yapışık terimlerdendir.
petula clark'ın sesinden dinlenildiğinde insana gerçekten, şarkıda anlatıldığı gibi bütün sıkıntılarınızdan kurtulup yeniden mutlu olacağınız bir yer varmışta, sizde tam o anda oraya doğru gitmekte olan bir gemideymişsiniz hissi veren şarkı.. ayrıca lost dizisinin bazı bolumlerinde fondan dinlediğimiz parça.
araba yarışı oyunu vardı bu isimde. çok da güzeldi baya bi oynamıştım.
iki ayda bir yayın yapan özel dağıtım, yaşam sanatı dergisi. 5 bin basılıyor.
insanın ruhunu okşayan,uzak ufuklara bakarak söylediği sarkılardan biri. (bkz: lostun yan etkileri)
(bkz: ghetto) * *
juliette'ye yakışan bir parçadır.
basketbolda Potaya şut atılamayacak kadar uzak olan bölgeye verilen ad. ama bazıları manyaktır pek sallamazlar.

(bkz: kobe bryant) * *
chicagonun kalbini attigi yerdir.
en güzel versiyonu the simpsons'un homer's barbershop quartet adlı bölümünde geçer. zaten bölüm beatles'a büyük bir saygı duruşudur. pete best'in atılması ve ringo starr'ın gelişini temsilen be sharps (adları budur) da chief wiggum'u kovar ve yerine adam aramaktadırlar. bu sırada seçmelere groundskeeper willie de katılır ve olanca iskoçluğuyla bu eseri seslendirir.

"ven yer alon an layfizketinyelonli yekınalvayz gu...ahh! duuuğn tuuuuuğn!"

ulan ne akla hizmet anlatmaya çalışıp da batırdıysam. buyrun izleyin: http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
reggie miller in lakabıdır ayrıca.
lostta geçmese Belki de hiç dinleyemeyeceğim Bir şarkıydı. gerçekten enfes ve kesinlikle mükemmel coverlanır diye düşünüyorum Bu şarkı. gruBu olan arkadaşlara duyrulur, denesinler Bi. Biz yapamadık siz yapın. *
çok güzel bir emma button parçası.. öyle ki dinlerken ne kadar sinirli olursanız olun sizi ne yapar eder ve sakinleştirir..
benzlerleri azdır, gölde balık tutarken dinlemeniz tavsiye olunur.
seindfeld'ın bir bölümünde de çalınmıştır ayrıca. ama yine de juliet ile özdeşleşmiştir en fazla. aynada kendini hüzünlü gözlerle süzerken bu alalede sözler pek bir oturur bu hanım kızımıza. petula clark'ten dinlenmesi gerekir bir de tam bir etki için.
sayesinde her sabah bangır bangır çalarken aynanın karşısında juliet tribine girdiğim bunu yaparken de çok eğlendiğim parçadır.julietim ablam bitanem sayesinde bana hem mutluluk hem hüzün aşılar.

edit: bak gene izledim hele şarkı çingg çingg yaparken kafasını sağa sola yatırmıyor mu? ah be ablacım bide okyanus altılısından olamadığını öğrenince ne kadar üzüldüm,parçalandım buralarda içten içe..
artik benim icin julietin parcasidir ne yaparsam yapayim sarkiyi her dinledigimde juliet ve ayna gelicek aklima.
chevrolet in reklamında kullanarak lost üzerinden ticari başarı sağlama yoluna gittiği hoş ama köhne parça.otomobil reklamına da iyi uymuştur.
--lost spoiler--

3x1'de hem sezona hemde bölüme harikulade bir girişe vesile olarak, "yaradana kurban be lost!" dedirtmiştir şahsıma bu şarkı.şarkı değil aslında başka bişey.1932 doğumlu petula clark'ın yeryüzüne bıraktığı bir şaheser.juliet'in aynaya bakarken ki yüz ifadesinden sonrada hatunumuza aşık olmamak imkansız gibidir o vakit.iyi ki varsın petula clark, iyi ki varsın lost!

--lost spoiler--