bugün

'hep yanımda olsun' istiyorsun ama hayat buna izin vermiyor.

sonra 'salak bir sen mi varsın sanki onun hayatında' deyince bir üzülüp geri çekiliyorsun istemeden.

bilemiyorum bence duygusal olarak rafı belirlenmeli çok karışıyorum ben seni hep kardeş rafımda buluyorum.

t: birileri için anlamlı birileri, bir şeyler.
Bir tane var, başkasına da lüzum yok.
dost mihnet günleri için lazımdır. Yoksa rahat günlerde dost eksik değildir..

camii den
En sadığı kitabevi olandır.
henüz saldırıya geçmemiş düşmandır ama ilk firsatta arkandan hançerler.
yapay ama tadi bir o kadar guzel yogurt markasidir.

yogurt gibi ama degil ama tadi gercekten harika.bagimlilik yapiyor.
Hatasız dost arayan dostsuz kalır.
allah'ı ve ölümü hatırlatan dosttur, unutturan düşman.
Benim için Seher.
Eğer gönül birlikteliği yoksa, gönüller anlaşmıyorsa, ağızdan çıkanlar çoğu zaman lafügüzaftan, malayaniden, kuru gürültüden öteye geçememektedir. Bu nedenle aynı dilde konuştuğumuz değil, aynı dilde susabildiğimiz insanlar bizim gerçek dostlarımızdır.
Yaklaşık 5 yıldır yan yana çalıştığımız, çayımızı simidimizi paylaştığım kardeşim dediğim kişi..

Çocuğu olduğunda gram altın takmıştım, bugün çeyrek hediyesini getirdi evleneceğim için.

Yetmedi, 'elin sıkışıksa benden önce birine ricacı olursan adam değilsin' dedi.

Şu kelime varya, onur ve şeref veriyor..

yer yurt mevzusundan 4.5 milyon kalmış şahsına.
Allah güle güle yedirsin, yakında çıkışını da verir.

Adına sevindim, kendi adıma üzüldüm ne yalan söyleyeyim.
Eskisi gibi yan yana olmayacağız diye.

Tabi ki bu yazdığımı okumaz, bilmez. ben senin yüreğini sevdim güzel insan, karşılıksız her derdine koşmaya çalıştım, bir kuru simidi bile paylaştık hiçbir menfaat ve çıkar beklemeden..

Para seni bozmaz bilirim, ama etrafında ki çakallara dikkat et olur mu?

Dürüst insanı dürüst insanlar Bir şekilde bulur, siz Yeter ki içinizi bilin..

Allah herkese senin gibi dost nasip etsin, bahtın açık olsun inşallah..
görsel
Gerçek olanı saf elmas gibidir bulunması imkansıza yakındır.

insan cidden ancak kendisi gibi birisiyle dost olabiliyor hele hele belli bir yaştan sonra.

Ne kadar üstün biriyseniz o kadar yalnız kalacağınızı bilin hayatta.
dostluklar kardan adam gibidir.
eriyeceklerini bile bile insa edilir.
Bimde süt ve yoğurt markası. Ne demek gerçekler
anlamı sevilen ve güvenilen yakın arkadaş, sıkı fıkı görüşülen kimse, gönüldeş.

dost, düştüğünüzde yardıma koşan, derdinize ortak olan kişidir. arkadaştan kesinlikle farklıdır. arkadaşla konuşulur, dosta ise güvenilir. dost size faydası olan kişidir.

thomas j. walson dediği gibi
"birlikte olmak için rahat olan arkadaşlar edinmeyin. sizi kendinizi yükseltmeye zorlayacak arkadaşlar edinin.”

dostu olanların olmayanlara kıyasla avantajları da mevcut. bu kişilerinn zihinsel açıdan daha güçlü olduğu hatta uzun yaşadıkları bir sır değil. ve dahi yalnızlığın kişiye bir paket sigara içmekle eşdeğer zarar verdiği de bilimsel bir gerçek.
işyerinde 1 tane var. arkadaşımda dostumda o başka yok.

abi sende tam bi meriç çıktın demeyin dostumda erkek.
dost istersen allah yeter. evet, o dost ise herşey dosttur.

diyor mektubat'ta.

görsel
arkadaş kelimesinin eş değil yakın anlamlısı.
Yakın arkadaş demektir, bir kimsenin çok arkadaşı olabilir ama dost görece az sayıdadır.
tanışılan süreyle değil, insanların size ne verdiğiyle anlam kazanan sıfat. ne dostlar gördüm beni domine etmeye çalışmaktan kendilerini unuttular. ama öyle insanlar tanıdım ki tanıştığımız kısa sürede kendileri de aldılar bana da verdiler. işte onları seviyorum, diğerlerini değil.
görsel

Birde Allah'ın dostları vardır. Onlar hem bedenlerini hem de ruhlarını dostu olan Allâh'ın yolunda fedâ etmişlerdir. Misâl; Mahmud efendi hazretleri...
(bkz: bir dost gibi davran bana)
birini uzun süredir tanımakla alakası olmayan bağ biçimi.
her şey geçen sene başladı. kadınlarla ilgili cinsel anılarından çok fazla bahsediyordu, yanımda yapmamasını istedim, beni dövmekle tehdit etti. iki defa, sırf aramızda konuşup kendisini eleştiren bir vurgu yaptığım için beni hayatından çıkartıp geri döndü. kızların kendisine gelmesiyle övünüp durdu. beni eleştirmeye bayılıyor ama ben eleştirince bahane buluyordu. artık yanında rol yapıyorum. çünkü eleştiriyi kaldıramadığı gibi saldırganlaşıyor. ama onu hayatımdan çıkartacağım. çünkü dostluk karşılıklı iyi niyete bağlıdır.
başaramadı.