bugün

şu zamana kadar ismini "dombıra" sandığım çalgıdır.

(bkz: ah şu şarkılar)
insanı türk milliyetçisi yapacak potansiyele sahip şarkı.
şarkının bestecisi olan arslanbek sultanbekov'u 5-6 sene önce trt'de izlemiştim. inanılmaz mütevazi bir insandı. dedim ki "bütün milliyetçiler böyle olsa ülkede sorun çıkmaz."

ben kendisinin yerinde olsam telif hakkı davası açardım. böyle bir şarkının siyasi malzeme olmasına dahi razı olmazdım. inşallah o da öyle yapar.
hırsızların çaldığı ezgi.
her fırsatta ''türklüğü'' 3.-4. plana atan akp nin, her fırsatta ''türküm'' demeyi suç saymaya vardıran akp nin şimdi kalkıpta nogay türklerinin bu marşını alıpta kullanması en hafif tabiriyle fırsatçılıktır, yüzsüzlüktür.

ulan türk düşmanları, ne oldu da şimdi öz türkçe sözlere sahip bir marşa sarıldınız?

ikiyüzlüler, nefret edilesisiniz.

biz ülkücülerin yıllardır bilip dinlediği bir marşı daha dün duydunuz, ezgisi hoşunuza gitti ve fırsatçılığınızı hemen gösterdiniz.

ya bunlar yeminle beleş mezar bulsa hemen oracıkta ölüverirler, ''madem bedava mezar buldum hemen öleyim'' der bunlar.

tanım : nogay türklerinin kullandığı bir çeşit türk sazı.
boşta kalkmış y***k bulsa "acaba s*****k nasıl bir şey" misali üstüne oturacakların iki yüzlülüğüne kurban gitmiş öz be öz türk çalgısı.
Türkiye Kazakları arasında da halen yaygın olarak kullanılan bir çalgıdır.
ne yazık ki vatan hainlerine ve türk düşmanlarına malzeme olmuş, arslanbekov'un eşsiz eseri.
telif hakkı ödenmeden tayyibe uyarlanmış şarkı.

https://twitter.com/fatih...status/436166287949979648
akşam haberlerinin birinde "cengiz hanın şarkısı" diye adlandırılmış öz be öz nogay halk türküsü.
neden megri megri değil canısı dedirtendir.yazıklar olsun ya ayaklar altına alınan türk milliyetçiliğinin son zamanlarda türkiyede yıllardır türk dünyasında simgelerinden olan bu ezgiye yazık edilmiştir. ayrıca cengizhan marşı ne lan şu türkiyede harbiden ilber hocanın dediği kadar var herkes yarı cahil keşke tam cahil olsa hiç değilse zararı sadece kendine olurdu. ne biçim bi medyamız var be cengiz han filminde çalındı sadece öz be öz türk marşıdır o.ya da ben kime ne anlatıyorum sorsan seçim şarkısı yapmışlar ama nogay desem kaç millet vekili anlamını bilir ? yoook. ne günlere kaldık ya.dahasını sırf başıma bi iş gelmesin diye yazmıyorum ama allah akıl fikir izan vicdan versin sizlere ve gerçek türküde düşmanlarından korusun.
arslanbek seultanbekov tarafından vakti zamanında milliyetçi hareket partisi genel merkezinde de seslendirilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=UQFa2adsVcM
muhteşem türk çalgısı ve müziği. çalıntıları gibi boktan olmayan şaheser! 1 kez dinleyip etkilenmeyen türk evladı varsa beri gelsin.
(bkz: Nogay marşı)
sözlükler alemininde şarkısının linkini ilk veren kişi olarak şeref duyduğum türk çalgısı.
temurçin in katkılarıyla.
Nickimden de anlaşıldığı üzere Dombra denince nogaylar gelir aklima. Hatta su siralar akp tanıtım müziği olarak kullaniyor. Bence iyi mi olmuş? Tabiki de olmamış. Çünkü dombra özeldir, böyle seylere alet edilmemelidir.
tekrar tekrar dinleten mükemmel parça. Milletimle gurur duyuyorum.
Şu aralar akp tanıtım müziği olarak kullanılıyor galiba.
Hangi ara bu kadar meşhur oldu bu? 11 yıldır neredeydiniz?
Yavşaklıkta üzerinize yok maşallah.
Her dinlediğimde tüylerimi diken diken eden melodisinin bazılarının siyasi yalakalığı yüzünden artık diken diken edemediği şarkı.
Harika bi çalgı aynı zamanda harika bi şarkının ismi. Ayrıca içine sıçılan şarkılar listesine de eklenmiştir akp sayesinde.
http://www.youtube.com/watch?v=0APCkO_UiUw
akp nin çalmadığı bir bu kalmıştı...

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
insanın içine işleyen, beğendiğim bir şarkıdır; bir arkadaşıma dinlettiğimdeyse beğenmemişti çünkü kendisi ingilizdi. turnusol kağıdı gibi mübarek.
çaldı diyenlere kapak olması gereken güzellik.
zoruna gidenin, g.t ne girmesi gereken sazın atası.