bugün

yanlış anlaşılmamak için açıklama: geyik olsun diye açılmamıştır yaşanmıştır.

tanım: uzun bir yolculuk için otobüse binmiş kendi halinde yaşamını sürdüren bir gencin başına gelen, bahtsız bedevi şansızlığına gösterilebilecek en iğrenç durumlardan birisidir.

arkadaşımla uluborlu'dan ısparta'ya 1 saatlik bir yolculuk yapmak için bindik, yerimize geçtik, sohbet etmeye koyulduk. sonra bu bahsettiğim denyo arkadaşım bir kız arkadaşını otobüste görerek ''hacı 15 dk hatunun yanına gideyim, gelirim tamam mı?'' diyerek gitti. yanım haliyle boşalmıştı ve ayakta olan 3-4 amca vardı. ''biriniz buyrun dikilmeyin ayakta'' diyerek davet ettim yanıma yani normal bir insanın yapması gerekeni yaptım. herneyse, geldi bir adam. 1-2 saniye geçti, geçmedi. adam yanıma oturduktan sonra ilk nefesimi alışımda öyle bir koku ile doldu ki içim. hani üzerime biri sıçmışta, ben de o kokuyu hazmediyorum tadında bir durum. evet anlıyorum, belki ineklerin pislettiği damı temizlerken üstüne sinmiş bir koku olabilir bu. hatta ölüm kalım meselesi olsa aceleden çıktı diye de hoşgörebilirdim ama adam çarşıda gezmeye çıktığını ben sormadan açıkladı yahu! lan hayvan herif, susuzluk yaşıyoruz ülkece ama bir tek sana mı ileri derecede hisettirdi bu küresel ısınma kendisini? abi yok öyle bir koku ya.. kokunun olması normal diyelim hadi ama sen toplum içine çıkıyorsun ya. git üstüne bi zahmet su dök lan! sabunla çırp saçını, başını... yemin ediyorum 1 saatlik yolculuk hakkari'ye gitmişim gibi geldi. ölene kadar sol kulağını çınlantmassam o herifin ben de adam değilim.

o kadar sorun ettim ki bu durumu, tuvaletin tekine girip belki koku üstüme sinmiştir diye üstümü başımı değiştirdim. hamam bulsam giricektim billa. o derece iğrençti işte..
(bkz: çok sinirliyim be sözlük)
(bkz: bir gün arkadaşla gidiyoruz)
şehir hatları otobüslerinde sıçan bebeklerden aşağı kalmayacak durumdur.
o an sıçılası durumdur.malum koku, kokuyu bastırır.yada kendi kokunuzdan başkasının kokusunu duymazsınız..
(bkz: lağımcı)
(bkz: boktan başlıklar)
donunamı sıçtın be adam de kalk git yanımdan denilebilecek durumdur.
başıma kısmen gelmiş olaydır. akli dengesinin yerinde olmadğı belli olan bir kadın bulunduğumuz minübüse kesif bok kokusuyla binmişti neredeyse hareket halindeki arabadan dışarı kusuyordum. bi de küçük binibüs bi yere de kaçamıyoruz çok pis bi gündü zaten.
(bkz: sizli bizli baslık formatı)
(bkz: yıkan be adam)
(bkz: bok gibi yazan birinin size nickaltı yazması)
masafe uzunsa boku yediniz yok kısaysa boğazınızda kalmış demektir.
eğer bu kişi kafaya kuş sıçınca milli piyango bileti alan bir insan ise ne yapacağı bir muammadır.
kahvaltıda bir kilo baharat yeyip yanınıza oturan krodan farksızdır. ulan şerefsiz şimdi ağzını burnunu kırsam ırkçılıkla suçlanırım senin yüzünden.
yaşanmıştır, ucuz atlatılmıştır.
(bkz: hayvan herif)
Başınıza gelebilecek en kötü durumlardan biridir. inseniz inemezsiniz, kokuyorsun deseniz dayak yeme ihtimaliniz yüksek... O kokuyu çekmekten başka çareniz yok.
osurarak bi duello başlatabilirsiniz , kendi osuruğunuzu koklamak başkasının terini koklamaktan daha caziptir.

(bkz: ohh miss)
(bkz: teke gibi kokmak)
(bkz: kekremsi)
dolmuşta yanınıza oturan kişinin bira kokmasından daha beter değildir.
dolmuşta başa gelmemesini istediğim olaylarda top 5'e girer;ağır işte çalışanı var,durumu olmayanı var.zaten maddi durumu iyi olmayan biriyse, onu kınıyorum,esefle hemde öyle böyle kınamıyorum yani.
en az sigara içen insan kadar tiksindiren olaydır. ancak bazen üstü başı yağlı veya boyalı biri olduğunu görünce anlayışla karşılıyorum. biliyorum ki yorucu bir işleri var, ter kokularından çok ekmek parası derdindeler.
bindiği anda parayı uzatırken bir de 'son durak ağbii' dedi mi tamamlanacak olaydır.
turşu gibi kokar ıyy iğrenç.
fenadır en yakın cam açılmalıdır.
"kaptan klimaları açsana ya dört tane sapla buram buram yolculuk yapıyorum" denebilir. Sonucunda 4 e 1 kalırsınız. artık gözünüz yiyorsa.
sayesinde yaptığın nefes egzersizleriyle olimpiyatlara aday olmana vesile olabilecek kişi.
üç durak önce otobüsten inme sebebidir.