bugün

dolardaki yükselişin bir kısmının dolar/euro paritesinden bir kısmının ise spekülatif hareketlerden olduğunu görememektir.
gözleri kör olmuş insanlara yapılan çağrdır. dolar yüzünden ülke batıyor sanıp akp gidecek diye sevinen mallar, hepimiz aynı gemideyiz unutmayın. merkez bankasının tasmasını elinde bulunduran pensilvanya ne zaman salar, o zaman ülkem dolar sıkıntısından kurtulur. erdoğan aylardır merkez bankasını uyarıyor. bir durup düşünün bu adam neden yırtınıyor. ama sizin basmayan beyniniz bunu da basmaz tabi. kemale oy verenden ne beklenir.
Bunu düşünen, insanlar bu noktada onu yapan adamı düşünmeyi bırakmalı, yahut bilmiyordur dedirten öbecik
sen dolardaki yükselişin spekülatifliğini göremezsen ben dolardaki yükselişin spekülatif olduğunu göremezsem kim dolardaki yükselişin spekülatif olduğunu görecek sorarım.
(bkz: spekülatif)
(bkz: parite)

(bkz: spesifik)
(bkz: bkz)
spekülatif develüsayon ve ardından gelen spekülatif krizden sonra spekülatif toplumsal hareketler yaşamayız umarzo.
Mal herif;
Dolar yükselmiş mi?
Yükselmiş!
Kriz kapıda mı?
Kapıda!
Bankalar kredileri geri çağırıyor mu?
Çağırıyor!

Sikim spekülatif yada halüsünatif ne fark eder amk??

Ecevit Ecevit diyordunuz? Faizler almış başını gidiyor diyordunuz o zaman spekülatif değil miydi mallar???

Bu olayı bir kılıfa sokmaya, bi kılıf bulmaya Çalışmaya gerek var mı? Velev ki; evet velevki spekülatif, ulan hükümet devlet ot bok senin elinde , ben mi düzelteyim, Suç benim suçum mu amk yaptırma Spekülasyon yarraammmmm!!!
Varsa öyle bişey, elinde sermaye olanların bok yemesidir. günümüz türkiyesinde kim bu güce sahip? ben değilim.

Dolar yükselirken faiz indirimi diye afkuran bir president varken, orda burda spekülatör aramak da değişik bi kafa. Pazartesi sabahı olmasındandır belki. Henüz beyne kan gitmemisse.
spekülatif demek günahı sevaba döndürmez.

bu bilinçli olarak yapılan türk lirasının dolar karşısında değerini düşürme olayı kimlerin işine yarayacak?

benim, senin değil elbet. kimler çıkar sağladı bu spekülatif artıştan?

benim cebimdeki paraya ne oldu? durduk yere niye azaldı?

spekülatif fakirlerin akıbeti ne olacak?
dolar yükseliyorda milletin götüne götüne giriyorsa varsın spekülatif olsun. giren yılan aynı olduktan sonra ismi kobra olsun dindar anakonda olsun akpli hacı boğa yılanı olsun.

laf ola beri gele.
Hayat spekülatif yeğen, kafaya takma bu kadar.
dolar bir dönem de 1,6 - 1,7 tl'den 1,2 tl civarına gerilemişti . o zaman da 1 dolar 1 tl olur mu diye konuşuluyordu.

o zaman da spekülatifdi.
Çoluk çocukla muhatap olunmaması gerektiğini Gösteren başlıktır.
asıl mesele, ekonomisini üretim üzerine değil, yurtdışından para girişi ve borçla döndüren bir ekonominin sorunlarının yığılmasından dolayı krize çok yatkın olduğunu görememektir. spekülatif hareketler olsa da, sağlam bir ekonomi bunları kaldırır veya spekülatörler rahatça at koşturamaz.

türkiye, spekülasyonlara açık ve ekonomisi sağlam ayaklar üzerinde durmayan bir sömürü alanıdır. dış spekülatörler bir yandan, kutularında dolar saklayan asalaklar bir yandan, emekçi halk soyulmaktadır. rte, dünya egemenlerinin bu ekonomik sistemini iyice kemiğimize kadar bastıran bir siyasetçi olarak, eliyle besleyip büyüttüğü bu canavarın yaratacağı muhtemel tahribatı başkalarının sırtına yükleme ve aradan sıyrılma telaşı içindedir. ne uyarması ?