bugün

dört lira olmasına çeyrek kala çare arayan yurdum insanı sorusudur. batıyoz haberiniz var mııı huuu?
üretmek ve ihracatı artırmak. şu an bunları yapmadığımız için bu hallerdeyiz. ama dont panic, ekonomi batsa da insanlarımız ölse de tek dert uzunun padişahlığı olduğu müddetçe bokumuzda boğulmaya devam edeceğiz.
Kandırılmamakla.
tabi ki duble yollar ile manyak mısın.
dolar bozdurun.. 100 dolar bozdurup resmini paylaşmakla olmuyor
cengiz in devreye girmesi ile cevabina sahip sorunsaldir. koymaya karar versin koya koya dusurtur lan..
He he he. Hele bir de başkanlık gelsin de siz ondan sonra görün doların ateşini... Hepimizin götüne pompayla magma basmışlar gibi olacak.
sen doların önüne geç hafif domal o zaman ateşi düşer...
yerli üretim arttırılmalı yerli malı kullanmayı şart koymalı dışardan alınan herhangi bir üründe seçici ve eleştirici olmalı tabi bu sırada söz konusu olan üreticiler ve çalışanlar ülkede daha da ün kazanıp yaygınlaşmaya başlayacak iç ekonomi düzelince dışarıya satmaya başlayacağız tabi bu sırada devlet desteği hiç kesmeyecek dünya markası firmalarımızın sayısı artınca normal olarak ekonomimiz iyi bir seviyeye gelmiş bulunacak tabi bunları yapması bir 5-10 yıl süreceği için daha önceden belirtmiş olduğum iç ekonomi kullanılması şart olması lazım.
Ülke riski dolayısıyla risk primi yükseldi. E bu ne demek şimdi! O faiz yükselecek başka yolu yok.
Doktor çare değil buna. Buna çareler; tarımın tam üretilmesi, hayvancılık|, gazetecilere serbestlik, bombaları önleme.
ben dedim necip milletimizin yılmaz savaşçıları böbreklerini yurtdışında nakil bekleyenlere dolar olarak satarlarsa 1 milyon böbrek 100 bin liradan satılsa muazzam para yapar.
eved.
ateş düşürücü verin.
Ortadoguda ki meselelerin cozulmesi lazim once. Ulkede ki belirsizlik ortadan kalkmali. Teror orgutlerinin turkiyede ki yapilanmalari bitirilmeli.

Bunlarin uzerine yeni ekonomi hikayeleri yazilmali. Ayaklari yere basan gercekci kalkinma programlari belirlenip uygulanmali vs vs.

Yani anlayacaginiz bu ulkede dolar daha dusmez. Alisin bu durumlara.
o zaman akp li siyasilerin milyon dolarlarının değeri düşer.
görsel

herkes dolarlarını geceden leğene yatırsın.
Dolar bozduran kerizler bile düzeltemediyse belki de işi uzmanlarına bırakmanın zamanı gelmiştir sjdhdbdb. Allahım sen koru yarebbi.
paranox fitili deneyebiliriz normalde ateş düşürücü ama dolarda işe yarar mı bilmem.
görsel
hepsi cehapenin suçudur. cehape kapansın düşer.
Bi açıklasın bankalar; insanlar dolarlarını bozdurduktan sonra kim dolar yatırımı yapmış.. eyyyy hükümet konuşsana sesin çıkmıyor.
Ekstrem çözüm: tl konvertibl olmaktan çıkarılır. Döviz alış satışında 24 ocak 1980 öncesine dönülür. ithalat ve ihracat barter ile yapılır. Bretton Woods tan çark edilirek yeniden altın standardına geçilir.

Sonuç mu ne: sefalet, kuzey kore, küba vb.
Alnına ıslak bez koyarak.
Fitil ile?
Üzerine soğuk su dökebilirsiniz.
Bence bi kınayalım, olmazsa düşmeyen dolar utansın.