bugün

isterse 1 dolar 100 lira olsun yinede 'mutluyuz' cevabını verirler.
Biz sebzeyi ekmeği dolarla mı alıyoruz beaaaa cılar doluşur az sonra...
bir akpli olarak ne yazık ki üzüldügüm durumdur.

bu olay bizi yüzmüzden oldu gibi.

e be haşere sürüsü bu kodumun doları 16 yıllık iktidar döneminde yüksele yüksele fetoya yol verdigimiz 3-4 yılı mı bulur mna koyum o kuş beynin buhnu nasıl algılıyor.

ya da şunu sorayım 1 aydan bile kısa sürede dolar nasıl 4ü geçip 4.5 seviyesine yükseliyor.

o kuş beynin bana bunun nedenini ortaya döken yanlış bir akp icraatı söylesin.

abi çıldırıyorum vallahi böyle kdnilerini zeki sanmıyorlar mı o kuş beyinleriyle algı yapmıyorlar mı çıldırıyorum.
2003te dolar 1,500,000 tl. 2018de 4,5. Yani 15 yılda 3e katlamış.

1988 dolar 1,500 tl. 2003e kadar 15 yılda 1000e katlamış.

Şuan doların artışından rahatsız olan genç kardeşler, sonuna kadar haklısınız. 90lı yılların nasıl

olduğunu hayal etmek için bu artışın 330 kat daha hızlı olduğu bir ortamı hayal edin.

Halkın neden akpye oy attığını böylece anlamış olursunuz.
Ekonominin 16 yıl boyunca sıcak para üzerine kurulması. Özel sektörün dövizle borçlanmasının akp tarafından önün açılması. Kısa vadeli döviz borcunun 117 milyar doları aşması, tek adam rejimi ve ohal yüzünden sıcak para akışının kesilmesi, tarımsal üretimin 15 sene de dibe vurması ve gıda ithalatı, yüksek cari açık suriyelilere ayrılan kaynakların maliye üzerinde ki yük, özel sektör ve kamunun sermayeyi orta ve uzun vadede hiç bir getirisi olmayan kediye (inşaata) yüklemesi, komşularla stratejik derinliğin gereği olarak ilişkilerin bozulması gibi sebepler doların yükselmesine sebep akp icraatlarının sadece küçük bir kısmıdır.
Üretime hiç önem verilmedi,

Satacak bir şey kalmadı,

Dünya ile küsüldü, sermaye Türkiye’yi kara listeye aldı.

Az buçuk okumuş insanlar zamanında “bak bu böyle gitmez” deyince hain ilan edildi.

Akp’liler mi? Onlardan ümidi keseli çok oldu.
etme ak-beyinsizle muhabbet

ona benzersin.

dövizi siyasi baskıyla düşük tutarsan

kasanda para da yoksa, yaydan kurtulmuş

ok gibi olur.

reyiz kışlık sarayın olduğu gibi

yazlık sarayında maliyetini açıklamadı.

reza neden hapiste dersin ?

olü taklidi yapar. ak-oğlan.
90larda döviz de ki artış daha hızlıydı evet bu doğru ama bu gün durum başka Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar borç yükü altında. Kamu borçlu özel sektör borçlu bankalar borçlu esnaf borçlu sıradan vatandaş konut kredileri yüzünden borçlu en dar gelirli kesim bile kredi kartları yüzümden borçlu artan döviz maliyeti yüksek borçluluk yüzünden domino etkisi ile seri şekilde çökmesi an meselesi. Bu krizin gelişi 10 yıl önceden belliydi yani şu an dillendirilmiş bir şey de değil. 2001 de ki kriz kolay atlatıldı çünkü aşırı borçlu değildik, bu sefer öyle olmayacak maalesef.
Ben hep 100 dolar aldığım için beni etkilemeyen durum..
caps lock kasarak yılmaz özdil gibi yazdıgını sanan embesillerin dahi atıp tuttukları yorumlardır.

kasasında para yokmuşta siyasi baskıyla doları düşük tutuyormuş ta ahahaha bak kuş beyinliyle önce neden bu kadar şaha kalkmadıgını da o kuş beyniyle " çünkü baskı yapıyorduyla açıklamış " idiot o zaman demezler mi adama şimdi niye yapmıyro o siyasi baskıyı.

angut yahu, bak şunu anlarım demirtaşı içeri attı o da batılı şirketlerin güvenini azalttı saçma da gelse elle tutulur yanı var gelmiş mal siyasi baskıyla kuru düşük tuttu diyor, ulan kuş beyinli niye devam etmedi o zaman.

dünyanın hiç bir yerinde 4ten 4.5a bir aydan kısa sürede çıkan bir kuru icraatla açıklayamazsınız anca sizin gibi kuş beyinlileri kandırırsınız ki zaten onlar yanınızda bu çaba niye.
ulan kuş beyinli rizeli

(şu rize den bir tane de aklı başında çıksa ya ?)

türkçe bilmiyorsun bari bilen birine tercüme ettir.

kasada para yoksa, baskı da yok kaptın köfteyi.

angutlukta nirvana,

bildiri yayınlamışlar 16 yıllık gidişi düzelteceklermiş

lan iktidar partisi çemkirir mi ?

bildiğin bir şey varsa 1 saniye bile beklemez.

çıkmış meydana

bağa bir daha oy verirseniz düzeltecem

düzeltmezsem atım olsun, katım olsun.

kuş beyinli sence iktidar da kim var ?

bir iktidar partisi bu lafı konuşur mu ?
son bir iki ay da mı artmış hadi canım. 2 sene önceki entrylerimde ekonomi çok boktan bir hale gidiyor tarım hayvancılık bitti üretim yok ihracat yok tüketim ekonomisi bu batıyoruz derken istikrarı bozmaya çalışıyorlar aksine ekonomimiz çoh iyi diyor bir de eksiliyordunuz sikik akbeyinliler.
Tayyip olmasaydı 30 lira olmuştu gibi bir kafaya sahip adama ne anlatacaksın?
Maaşını dolarla alanlar bile etkilendi çünkü her şeye lüzumsuz zam geliyor.
akp'liler çok mutlu, neden üzülsünler? reisleri örtülü ödenekten günde sarayın masrafları ile birlikte 8 milyon harcıyor. sanayi tamamen bitti. gsmh içindeki payı yüzde 9 ve bu yüzde 9'un yüzde 2'si yüksek teknoloji üretiyor. 70 milyar dolarlık özelleştirme ve 300 milyarlık dış kredinin yüzde 64'ünü inşaat ve hizmet sektörü kullandı, bunların döviz üretme kapasitesi çok düşük, şu an 300.000 dolarlık ev alana türkiye çifte vatandaşlık veriyor. geriye kalanını da finans sektörü faize doymayarak tüketti. 2002 - 2014 arasında uygulanan düşük kur yüksek faiz politikası ithalatçıyı zengin etti, yabancı sermaye sahiplerine ek gelir sağladı ve başka ülkelerde istihdam yarattı. cari açık kontrol edilemez bir hal alınca ekonomi ısındı ve enflasyon uçtu. yabancılar parasını çekti, sonuç olarak doları artık tutmak imkansız, peki akp'liler bunca sene kör müydü yoksa salak mıydı? buraya ülkeyi bilinçli getirdiler ve hallerinden gayet memnunlar, hem millet ittifakı pkk ve fetoyu destekliyormuş! oyum gene dahi bilalin babasına, eğitim sistemindeki köklü dönüşüm için bile akp'ye oy verilir. tüm okullar imam hatip, belki nitelikli işçi yetişmiyor ama olsun allah u akbar!
Ah be 88 gün öncesine imrendim..
(bkz: https://m.uludagsozluk.com/e/39443658/)