bugün

Ekmeği dolarla mi alıyorsun cahil.
Isterse 10 tl olsun. 6 sifiri bir gecede atan reise zor mu dolari 1 tl yapmak. Vatan hayini. Bak vallahi ararim 155i.
Mesela kriz var bunu yazacak medya yok ki zaten...

NTV, CNN falan en fazla “dalgalanma” yazabilir.
sen olmadığını zannet a yandaş! kazan kaynıyor.

neden erken seçim kararı alındı?

neden önce ağustos denirken haziran'a çekildi?

"büyük resmi" okuma kabiliyetine haiz kişiler olarak bu kadarcık şeyin sebebini mi anlayamıyorsunuz? hayret doğrusu...
bunu söyleyenler ekseriyet ile babişkolarının harçlıkları ile hayatlarını devam ettirdikleri için onlara öyle gelmektedir. çoğunluğunun yaşları 15 ile 20 arası değişen kalanları ise bir baltaya sap olamamış 30 larına gelmiş kamyon kamyon ergen. bir ev geçindirmenin ne olduğunu sorumluluğun ne olduğunu bilmezler. babalarının anası ağlıyordur ama onlara bile acımazlar buralara yazarken.
reyiz bir şey biliyde yabiiiyyyy

o amarihaya çok pis tohat atacaaaz

dolar 10 lira olunca

reyiz küttt diye bir tohat atıp

bir sıfırı atıp 1 dolar = 1 tele

yabacah.

reyize isyan yohhh.

reyiz biliiiiyyyyy.
okulunu bitirip de haftalar belki aylarca kapı kapı dolaşıp iş ararken bu söylediklerin aklına gelir umarım delikanlı.
artık kriz, iflas durumunu geçtik şu an ülkenin beyin ölümü gerçekleşti sadece fişi çekip çekmeme kararı verilmesi gerekiyor o da 24 haziranda.
''ekmeği dolarla mı alıyorsun??'' diyen engelli yazarlara kızmayın, görmezden gelin. siz kızdıkça onlar daha da gerizekalılaşıyor.
Allah kimseyi,
Dolar 4.80 oldu diye sevinecek kadar...
şerefsiz,
Hasiyetsiz,
Karaktersiz,
Kişiliksiz,
Kimliksiz,
Kisacasi...
Beyinsiz yapmasin.
Ülkenin durumunu anlamayanlar (temsili)

görsel
Gezi direnişi zamanı hadi abarttim 20 kuruşluk artış olunca direnişe bağlayıp vatan haini ilan ettiniz ya insanları. Hani ezip geçtiniz ya, orada sonra Soma da sonra her alanda. Ben de diyorum ki, o günlerde insanlar, o paylaşımcı yeni bir kültür oluşturma çabasındaki dünya güzeli gencecik, ayrıştırılan insanlar tamam hadi bildiğiniz gibi yapın diye çabalamayı bıraktı ya.

Işte eseriniz bu. Bütün yetkiler elinizde iken, gölgenizden korkup her işe el atıp vasıflı aklı çalışan insanlar yerine vasat biatçılarınızı yerleştirip çıktığınız yolda geldiğiniz yer burası. Sakin olup bir arada çözüm aramak yerine kendi kitlenizi konsolide edip toplumun diğer yarısını dışladınız, geleceğiniz yer bu.

Söyledik anlattık deyince vatan haini ilan edersiniz, ayyuka çıkınca kandırıldık deyip af dilersiniz. Geleceğiniz yer başlıktaki takiyedir işte. Kriz yok evet buhran var. Hadi bir zahmet,her konuda olduğu gibi gelin bunu da toplarlayın.

Edit: Başlık değişmiş, dolar 4 80 ama kriz yok ifadesine yapılan atıflar var yukarıdaki giride, not etmekte fayda var.
Sen ekonomik krizi insanların sokakta savaştığı bir şey zannediyorsan doğru kriz yok.
bazı arkadaşların mevzuya hala uyanamadıklarını gösteren söylemdir. cidden bu insanlar ile bir arada yaşamak mide bulandırıyor. hala dolar 4.80 oldu diye sevinen şerefsizdir haysiyetsizdir diyorlar. lan sevinen kimse yok anamız ağlıyor diyor insanlar. doların oralara çıkmasına sebep olanlara en ufak eleştiri yapmayıp hala çomarlık peşinde koşmak nasıl bir ahmaklıktır ya. he amk dış mihraklar doları yükseltiyor biz muhalifler de seviniyoruz yükseldi diye. bu kadar sığ, kör, embesil olunmaz lan.
4.80 mi! 4.90 oldu. büyük sıkıntı var.
Evet güzel kardeşlerim good old days (2001).
dolar 5lırayı gördü ama türk ekonomisine etkisi ne oldu bu görmek lazım.secime kadar 7 lıra oldu dıyelımm.ne olacak.kriz olsaydı 5 lıra olunca olurduz
referandumun ardından çok geçmeden sinyallerini vermeye başlamış sistem. demokrasiyi terkedip başkanlık sistemine geçen ülkelere baktığımızda bunlar zimbabve, malavi ve gana. şimdi birde türkiye.

bu listeyi görüp dolar 4.90 böhüü diye ağlamaya gerek yok. gökten zembille inen şaşılacak bir durum değil bu.

sen ülkenin küçük düşürülmesine izin verdin. rezalarla, deniz fenerleriyle, yolsuzluklarla, ihalelerle, sıfırladım bıbıcımlarla, ananıda al gitlerle, o gemiye binerken bana mı sormuşlarla yaptın bunları. ehliyetsiz ellerde ülken itibarsızlaştırılırken sen sustun. e ne bekliyordun? süper güç olmayı mı?

yıllarca kimse sesini çıkarmadı. herkes sustu. ne zaman bu el sizin cebinize girdi sesiniz çıkmaya başladı.

ikiyüzlüsünüz. ağlamayın. çünkü unutmadık.
Tabi canım kriz bizi teyet geçiyehh.
biz burda kürtaj yapıyoruz sen dolar diyon.
ne? dolar 6-7 mi olacak.hemen büfeye koşuyorum başlığıdır.
zaten milleti dövize koşturan da bu umursamazlık,bu gevşeklik.
Ya sıkıntı yok raad olun. Tüm dünyada durum böyle. Dünyada almış başını gidiyor. Biz iyiyiz. Hem kriz olsa az önce marmarayı uzattılar.uzatabilirler mi oturur kriz hakkında filan bilgi verirler.ayrıca ahaberde gördüm türk tlsi 25 kat değer kazanmış. Tv8de de herşey çok normal. Şimdi yandaş dediğimiz kanallar panik yapmıyorsa biz neden yapalım ki. Batsak gemiyi önce onlar terkeder.
Bu da böyle bi analizimdir teşekkür ederim.
490 vurmuş olmalı . 5i gececekmi. ayrıca uludağ yetkililerine sesleniyorum yazılarımı sansurleyemessiniz. siz siyasi davranamassınoz. hukumetten olmayanlardan mı olmak zorundayım.