bugün

Ingilterede 1999 yilinda kaybolan ve sahiplerinin araba carpip oldu zannettigi 15 yasindaki dixie adli kedidir. dixie evine donmustur. hosgeldin dixie.
sinan çetin'in bulmuş ve kavuşturmuş olma olasılığı yüksek olan kedidir.
lotoda tutturduğu milyon dolarlık serveti dişi kedilerle yemiş, 9 yıl boyunca gününü gün etmiş kedidir. araba çarmış numarası da gayet zekice ve sıradan.

şimdi de her loto milyarderi gibi başladığı yere dönmüştür.
aradığını bulamayan ve sadık sahibine geri dönen kedi lakin;

-demek geri döndün
-evet anladım ki sensiz olmuyor
-demek öyle ? *
-miyavvvv kimmiş gelen
-eski bir dost minnoş o da kalkıyordu zaten
-ama ama ben
-beni anlamalısın tekir bir haber bile vermeden gittin bende kendime yeni bir hayat kurdum
-anlıyorum...
kediler nankör olur önermesini çürüten olayın baş kahramanıdır.*
+ 9 YiL OLDU LAN NEREDESiN SEN?
- MiYAVV
/ HiC DEGiSMEMiS ABi.
her yıl aşımında bir can hakkını feda eden ve temenni ebediyete intikalini evinde eyleme arzusundan kaynaklanan olayın kahramanı kedidir.*
(bkz: kedilerin dokuz canlı olması)
(bkz: kedidir kedi)
*
2006 yılbaşında taksimde tacize uğrarken görülmüş kedidir. asparagas da olabilir...
(bkz: 9 yilda dunya turu)
'neredeydin sen ulen bu zaman kadar' diyerek tekme atılmaması gereken bir kedidir.zira 10 yıllık süre zarfında kedi çeşitli badireler atlatmış olabilir.
garip. kedi deyip geçmemek lazım. bizim ofiste de var bu canlıdan. yalnız öğle uzun süreli terketmez. sabah çıkar akşam gelir. ha bir de çok acıkırsa uğrar. klozetten suyunu içir, dolapları açıp içine bakar, hatta içine girip kendini hapseder, düzenli bir şekilde akvaryumdaki balıkları taciz eder, masadan masaya zıplar, hoplar. geçen tüylerini kestirdiler, pek bi utandı. dışarı bile çıkamaz oldu.

nedendir bilinmez kafayı da bana takmış. sağıma soluma sürtünüp duruyor. bu vesile ile herkes ciddi bir ilişkimiz olduğunu düşünüyor. iş ciddiye binerse belediye köftesi ile zehirlemeyi düşünebilirim. neyse, dediğim gibi kedi deyip geçmemek lazım.
tarih : xx.mart.xx

+ ağzını kırarım lan karabaştan ne istedin.
- abi 9 yıl oldu öyle deme.
kötü yola düsmüş, sonrada tövbe etmiş kişidir.

edit: pardon lan kedidir.
dokuz yıl olup oladığına hemen inanmamak gerekir, kedilerin ömrü kısadır.*
-nerdeydin lan.
+miyav (fare kovalıyordum, sonra o fare peynir kutusunun içine girdi. farkına varmadan gemi ile türkiye'ye varmışım, artık türküm ve fare etine tövbe ettim. uzun hikaye hele sen bana bi su getir)
acıkmıştır.
(bkz: özcan deniz in dixie kediye şarkısı)*
(bkz: dönmelisin)**
(bkz: garfield)
açlık hissinin dokuz yıl sonra nüks ettiğini anlayan kedidir.
keşkem benimkiside çıkıp geleydi, açeydimm kollarımııııgh!... sarıleydimmmhg...! kedimm....kedimm diye...(bu olay gerçek hayatımdan alıntıdır, kişi ve hayvan gerçektir. (bkz: benim sarı kedim)
bir sokak kedisinin ömrünün 2-3 yıl olduğu düşünlürse bu kedi ya kendi rızasıyla başka bir eve kaçmıştır ve oradan gelmiştir, ya da haber uydurmadır ki bu çok daha akla yakındır.
(bkz: film gibi hayatlar)
vefalı bir kedidir.