bugün

böyle tiplerin kamu hizmeti alma hakkını sona erdiren bir yasa falan yok mu?
(bkz: kürt)
yaşı yetenler anımsayacaktır; akp öncesi sağlık çalışanlarına böyle kitlesel bir saldırı yoktu. o dönemde bir doktor saldırıya uğramışsa, arkasında daha önceye dayanan kişisel bir anlaşmazlık çıkardı. ne zaman ki akp geldi bu saldırılar başladı. özellikle de sağlık bakanı recep akdağ'ın denetim yaptığı bir hastanede doktorları duvarın dibine dizip, hastalara; "-var mı bunlardan bir şikayetiniz?..." diye sorması tam bir hedef göstermeydi. sonrası malum...
Yakışıklı doktormuş yazık olmuş.
Ülkede adalet olsa bu olay olmazdı. Şimdiye kadar kaç kez bu tür olaylar yaşandı. Caydırıcı cezalar verilmediği için buna cesaret edebildi, doktora hasret geberesiceler.
Tüm sağlık çalışanları dört dörtlük demiyoruz da bu hareket insanlıktan çıkanların yapabileceği bir hareket. Elinize iğne batsa hastaneye koşuyosunuz işinize gelmeyince de saldırıyorsunuz.
Bunlar için bir serbest bölge yapacaksın hayatına orada devam edecekler. Medeniyetin olmadığı bir bölge. Çünkü adamlar medeniyete müsait değil. Onlar mutlu biz mutlu.
Bunu yapan o.cocugunun her yerine parke taşı döşemek lazim.

Ne oldu cocugun iyileşti mi? Gerizekali adam.
O adamin anasi babasi yok mu? Senin cocugun mu kiymetli bir tek.
Çok basit bir çözümü var, doktora şiddet uygulayan bireyin yan ve alt soyunu sağlık sisteminden yararlanamaz hale getirip sgk primi almayacaksın. Birbirlerini sikerek iyileştirirler artık mk evlatları.
Olayın aslını bilmeden zanlıyı suçlayan kimseleri gün yüzüne çıkaran durum.

Belki doktor bunu hak etti? Belki ukala davrandı ya da başka bir şey yaptı. Bilemezsiniz.
Sen git 12 yıl boyunca derslerine düzenli çalış yüz binlerce kişiyi sınavda geç.Sırf doktor olabilmek için belki de ankara ıstanbul'dan kalkip anadolu'nun bir köşesinde binbir stres içinde 6 yılın sonunda tıp fakültesini bitir.Sonra bu 6 yıl okuduğun derslerden yine sınava gir.Uykusuz geçen geceler sonunda uzmanlık hakkı kazan.Sonra insanlıktan nasibini almamış bir yere atan.Kafana kaldırım taşı atılsın yoğun bakıma gir.

Şaka değil gerçek.Eskiden insanların okumuş insanlara saygısı olurdu el üstünde tutardı.Şimdi o elleriyle kafalarında taş kiriyorlar.

Ne diyeceksin ki sözün bittiği yer.

Allah başta doktorlar olmak üzere bütün sağlık çalışanlarına sabır versin.Umarım doktorumuz da bir an önce sağlığına kavuşur ve mesleğini daha güzel icra edebileceği bir yerde hayatına devam eder.
tam bir götveren gavat hareketi. bazılarımız kürtler'in yapacağı hareket falan yazmış da bu yaklaşım toplumu bölmekten başka hiçbir boka yaramaz. götverenliğin milleti yoktur. altı sene üniversitelerde dirsek çürütüp sırf insanlar ölmesin diye gece sıcak yatağından kalkıp beyin ameliyatına, kalp ameliyatına girmesi mesleğinin şartlarından olan bir insan en fazla ne kötülük yapmış olabilir hastasına? hangimizin gönlü doktorluk mesleğini seçecek kadar geniş? hangimiz bu kadar fedakarlığı göze alabildik de bu ülkede salak sokuk tipler doktorun kafasında bir şeyler parçalayabiliyor. topluca sıçtık, şimdi de o bokun üzerinde dönüp duruyoruz. bizi ayağa kaldırıp temize çıkarabilene aşk olsun.
Cürümu gerçekleştiren kişi veya kişiler istediği kadar haklı olsun, şiddet nedir kardeşim o zaman o doktorun eşi dostu gelsin kafana 13luk beton civisini çaksın.
Şiddete karşıyız. Silahınız kaleminiz olsun ey din kardeşlerim.
Bu zihniyetteki insanların(! ) yaptığı şiddetin çok ötesinde maalesef! her ne olursa olsun görevi başındaki bir kamu çalışanına saldırı var ve o doktorun acilen ilgilenmesi gereken hastalar var ve dolaylı olarak kamu düzenini bozma bile var burda! En fazla bir-iki ay ceza verirler -ki o da verirlerse- sonra tekrar doğasına bırakırlar!
orrrrrrrrrrrrrrrospu evlatlarının işidir. anası olacak mahlukat da oğluna destek vermiş, amına koduğumun yaratıkları. size ceza vermeyenin de şerefine sokayım.
2023 te zorunlu hizmet kalkacak diyordu sağlık bakanı. Zorunlu hizmet olmadan oralara kim gidip çalışıcak çok merak ediyorum. Umarım doktorsuz kalırlar.
Dün Antep'te hastaneyi birbirine katanlar, bugün Urfa'da saldırı. Doktor, öğretmen, şoför, kadın, çocuk, şehir kim veya nerede olduğu önemli değil. Bu olay onsa on birinci olay nerede, kime yaşanacak? Bu tarz olayların arkası da gelecek gibi. Biz ne ara bu hale geldik?
yaklaşık 6 yıldır sağlık üstüne eğitim almaktayım, 2 yıllık hastane deneyimine sahibim. staj dönemim dahil olmak üzere defalarca sözlü şiddete maruz kaldım, tartaklandım, fiziki şiddete de uğradım adamın biri servisin ortasında evire çevire dövdü. artık şaşırmıyorum, insanlar tedavi olmak değil bedava makarna, kömür, kek ve çay istiyor. biz sağlık camiasının yaptığı yıllarca diğer bölümlere nazaran daha ağır eğitim almak, güç bela mezun olduktan sonra yine kpss çalışmak, atanınca aylarca güvenlik soruşturması beklemek, en sonunda bir cahilin elinden görev başındayken ölmek. özeti budur arkadaşlar. şaşırmadım, şaşırmıyorum, bu ülke bunu yapıyor, yapmaya devam edecek. nasıl olsa ölecek daha çok personel var
görsel
Bir doktor adayı olarak şu anda okuduğum mesleği neden seçtiğimi sorguluyorum.

Bu işi parası için yapıyorsun diyenlere, 7/24 fırça atan hocalara, iğrenç derslere, dökülen saçlara rağmen biz burayı okuyoruz. Seviyoruz çünkü.

Bir fakülte zor olabilir, fizik okumak zordur, matematik zordur, ama iki fakülteyi okumak vicdani bir seviyede zordur ki bu iki fakülte hukuk ve tıptır.

Hukukçularda pek böyle bir şey göremezsiniz, hakime veya avukata yapamazsınız karşınıza yasayı alırsınız

Sorun doktorda değil, hastada da değil tam olarak.

Sorun doktoru koruyamayan yasamızda. Çünkü bu katiller özgür gezecek, yine farklı doktorlarda farklı şiddetler uygulayacak. Bu bizim hatamız.
Bu olayda hekimi değil de o geri zekalı magandayı savunanları gördüm. Bakın bu olayın hiçbir savunması olamaz. "Bazı doktorlar hak ediyor ama" diyen de, "o da düşürüverseymiş çocuğun ateşini boşuna mı okuyor" diyen de, "benim vergimle maaşını alıyorsun, bana hemen şimdi bakacaksın" diyen de yarın bir gün bu hekimimize yapılanı yapabilecek potansiyelde ruh hastasıdır.
Hala doktor sabrini zorlamistir diyen insanlara sesleniyorum mecbursunuz o doktora.bilgisayar oyunu mu hemen yeni bir can alip yeniden oyuna girilsin. Eski zamanlardan beri insan toplum icinde bazi gorevleri paylasmis hasta olan kendini iyilestiremeyince bilene basvurmus. O doktorlara mecbursunuz. Daha iyi hizmet mi özele o zaman.
Bunu yapan insana da her turlu insanlik hakkindan uzaklastirma verilse ne olur sanki anlayacak!
Sıradanlaştırılmış, normalleştirilmiş bir olay. Halkı cehalete sevk edince tabii ki toplumun en aydın meslek grubuna yönlenecek halkın nefreti. Acıyorum sadece. Verdiğimiz yıllarımıza, gençliğimize, emeğimize acıyorum. En güzel vakitlerimizi hasta başında geçirdik, en güzel yıllarımızı kitaplar arasında harcadık. Hataymış. Bu ülkede bu dönemde doktor olmak, bunun hayalini dahi kurmak hataymış. Yeni mezun olmama rağmen en ufak bir heyecan, mutluluk yok içimde. Çünkü biliyorum yarın belki de bunun daha kötüsü benim başıma gelecek. Belki de bu şekilde öldürüleceğim... Neyse...
Canına kastedilen doktorumuza acil şifalar diliyorum...
doktorların hepsi sütten çıkma ak kaşık mi, değil. daha geçen sene annemi hastaneye kaldırdık doktor hanımdan tahlil sonuçlarını ve teşhisi alamadık. hasta ben olsam, şiddete başvurmadan o hastaneyi o doktora dar ederim ama hasta ben değildim risk alamazdım. geçtim bilgisayarın başına bimer'e şikayet yazdım. ertesi gün telefonum susmadi: hastane arayıp gelin tekrar muayene olun dedi ve annemi tekrar muayeneye götürdüğümde özür dilediler.
vesselam alternatif yöntemler her zaman vardır, bilmek ve kullanmak gerek...
sen git okumaya ömrünü ver gelsin bir tane kendini bilmez hayvanın teki kafana kaldırım taşıyla vursun ülkede öğretmenlere, doktorlara hiçbir mesleğe değer kalmadı böylelerinin en ağır ceza almasını temenni ederim.
Önceden ben de bu tip yaşanan durumlarda meslektaşlarımın uğramış olduğu bu çirkinliklere tepki verirdim. Ama artık yanlış bulsam da elbet, farklı olarak okuyup geçiyorum. Sesini duyan yoksa, toplum bundan rahatsız değilse, ne yapacaksın. Kimi nereye şikayet edeceksin, neyi değiştireceksin. Umudu olmayan insanlar yığını olduk.