bugün

Sabah , öğlen, akşam ve yatmadan önce.
ideali günde 2 kez. dişlerinizle alakalı bir rahatsızlığınız ve buna bağlı özel bir doktor tavsiyesi yoksa... misal ben.

agresif periodontitis rahatsızlığı sebebiyle 6 aylık tedavi,1 kez alt çene kemiği kazıma ameliyatı...

3 defadan fazlası diş minesine zarar verir.
Fırçalanmamalıdır. Doğaya aykırıdır. Nefesinizle yırtıcı hayvanları öldürebilmelisiniz aslında. Atalarımız hep öyle yaparmış. Ceylanları nefesleriyle öldürürlermiş ama bize ok, yay, kılıç falan diye öğrettiler. Bunlar hep kapitalizmin oyunları yoldaşlarım kanmayın...
dişler ne kadar sıklıkla fırçalanması mühim değildir ama temel olarak en az 2 dir.
diş fırçalama olayı ön kısmı beyaz görünsün diye yapılıyorsa boşuna fırçalamayın.bunun hiçbir anlamı yok dişlerinizi ağız sağlığı için fırçalayın.
kadınlar için yüze makyaj
erkekler için araba yıkama gibi olamalıdır diş fırçalama ,biraz özen gerekir.
3 dakika en fazla 4 dakika
dişlerinizin arka kısımlarını ve üst kısımlarını fırçalamalı,diş ipi kullanılmalı .
ayrıca diş teli olanlar arkadaşlar için bu anormal derecede fazla olabilir ki gün içerisinde tüketilen her şey de kirlenilmiş hissi olduğundan diş teli olanlar daha fazla diş fırçalarlar gün içerisinde.
şahsım 6,7 yi buluyor bazen.
ve lütfen ağız sağlığınıza önem verin
gerçekten bir insanın en önem göstermesi gereken yeridir diye düşünüyorum
sözlük...
bir soru.

ben mesela kirlensin kirlenmesin 6 ayda bir mutlaka fırçalarım.
dişçimin söylediğine göre en önemlisi gece uyumadan önce fırçalamakmış. bunun dışında ise günde 2 defa fırçalamak ideal olan.
Sahsen aydan aya anca fırçalıyorum.
Dislerimi gören herkes ne kardar güzel dislerin var kaplama mi diye soruyorlar.

Sanırim genetik.
Sabah, akşam fırçalamak yeterli olacaktır.

dipnot: dişler sadece beyazlatmak için fırçalanmamalı. yemek yerken ağzımızda kalan, diş aralarına giren tortuları dişlerden temizlemek için de fırçalanır. sadece beyazlatmak amaçlı değildir diş fırçalamak.
niceliğin ötesinde, nitelik de önemlidir. diş hekimlerinin tarif ettiği şekilde fırçalamak gereklidir. yoksa hergün de fırçalasan "dişlerini kötü fırçalıyosun" diye fırça yenmesi ihtimali vardır.
günde en az 1 en fazla 3 kez.

Ayrıca yeme içme gibi fonksiyonlarınız yoksa hiç fırçalamayabilirsiniz de.
tıbben normali sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan önce lakin haftada bir yeter çok da aşındırmamak lazım.
Ne pis insanlarsınız la.

Yiyip içtikten sonra her seferinde diş fırçalanır. Sigara kullanıyorsanız en azından çalkalanır.
günde 1 kez fırçala yeter işte. yatmadan önce ideal...
sıkıntınız yoksa 1 kere yeter. diş macununda bulunan florür aslında baya baya tuhaf bir madde.
Tabi diş hekimleri daha iyi bilir ama bence 2 kere yeterli(sabah akşam).
Sadece dis fircalamak yetmiyor. Dis ipi ve agiz calkalama suyu kullanmak gerekir.
Sabah uyanınca ve akşam uyumadan önce mutlaka fırçalanmalı.
Yemek yedikten sonrada fırçalama şansım varsa fırçalarım öyle bir şansım yoksa yapabiliyorsam gargara yapmaya çalışırım.
Ekinler biçilirken.
Günde 3 kere fırçalamak yeterlidir bence.