bugün

dişleri temizlemeye yarayan, önceleri günde üç kez kullanılması salık verilirken, şimdilerde ise iki defası kafi görülen alet.
güne baslarken ve günü bitirirken mutlaka kullanılması arzu edilen doktorlar ve kişinin kendisi tarafından kişisel bakım aleti.. elektriklileri sarjlıları da vardır, cokta işe yaramaktadırlar..
tabuda
+ hergun agzımıza alırız uzun kıllı bişey
- ne diyon olm sen adam gibi anlat
+ ya iyi düşün uzun saplı, ucunda kılları var
- oha öylesi de mi war lenn?
+ hadi olm söylesene, zaman doluyo
- yok benim terbiyem musade etmez
bu arada zaman dolar
+ hay senin, bilemedin bir şeyi bea
- neydi lan ?
+ diş fırçası olm başka ne olabilir ki? sen ne zannettin?*
insanın kendi hijyeni icin sürekli ginde en az iki defa agzı için kullanması gereken alettir
sıcak suyla yıkandıgında çöpe gitmesine yardımcı olunan fırça.
üç ay da bir değiştirilmesi gereken fırça...
kalitesizi için şöyle bir espri vardır:

eğer alınan, kullanılan yada biryerde görülen diş fırçası beğenilmezse, markası x ise şöyle denir:*
bu x eskiden tuvalet fırçası üretmiyor muydu?

(bkz: iğrenç espriler)
çapraz kıllısı, dil temizleyicisi, titreşimlisi, oynar başlıklısı *, katlananı gibi envaye çeşidi olan para kazanma malzemesi. aynı şeyi kaya tuzuyla dişlerinizi ovarak veya misvak kullanarak daha kaliteli şekilde yaparsınız. *
ıssız adaya düşülse yanımıza almamamız gereken o üç şeyden biri .
satın alıp kullanmaya başladıktan iki gün sonra tellerini kaçışır vaziyette kenarlara doğru açılmasına mana veremediğm biriciğim. seviyorum yine de.
hatalı kullanımı sonucu,dişlerin servikal bölgelerinde diş fırçası abrazyonu denen sert doku kaybına neden olan ağız hijyen malzemesi.
erkeklerle ortak bir yönünü keşfettiğim temizlik aleti. ikisi de, yaşlandığında başındaki kılları dökülüyor.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
emekli olunca saç boyamaya yarayan alet.
gazete gibi türk insanı tarafından bir çok işe yarıyan alet.
- ayakkabın köşelerini boyamak
- (bunu dün komşumdan öğrendim) evin duvalarındaki delikleri alçıyla kapatmak için
- tutulan yerin plastiği kalın olduğu için kavgada bıçak yerine kullanmak
- sırt kaşımak
- kıllarıyla birini gıdıklamak.
Diş fırça kullanım adetlerine göre bakıldığında Türkiye'de bir kişi bir diş fırçasını ortalama 2 yıl kullanıyormuş.Ayrıca 40 milyon kişi diş fırcalamıyormuş.
ilk olarak çin de ortaya çıkmış diş sağlığı aparatı.
bir dönem fırçanın kılları için domuz kıllarının kullanıldığı diş temizleme aleti.
bir de daha sağlıklı rüyalar görmek isteyenler için olanı var: (bkz: düş fırçası) (boş değil)
(bkz: oral b cross acticon soft 35 lik dis fircasi)
kıllı ve uzun, kanatan ve ağıza sokulan.
diş temizliği için kullanılan küçük fırçadır.
ağıza giren kıllı şey.
kendinden daha iyisini görünce "kaygan diş bandı var, arka tarafında dil temizleyici jojoba tanecikleri de varmış, aman yarabbim! bu bir mucize" diyebilecek kadar dengesiz, saçma aletlerdir.
teknolojik misvak.
mikro-titreşimli kıllara ve suda yumusayan oynar baslık ozelligine sahip markalar mevcuttur.. oral-b. * *