bugün

malt viski yada agizi surekli soguk suyla calkalamak kisa sureli uyusukluk yapar ve aciyi bi kac dakikaligina da olsa hafifletir.
vücutta başka bir yerin ağrısıdır.
konu hakkında rivayetler türlü türlüdür. benim duyduklarımın en ilginci ise ağrıyan dişin üstünde zeytin çekirdeği dolaştırmaktır.
ve iki iki oluyor.. iki iki..

bu sözleri dinledikten 3 dakika sonra gülmekten ne diş ağrısı kalıyor ne geçim sıkıntısı.. *
bira, seks, sigara, uyku.

(bkz: olmadı doktora git)
Dişi çekmek.
dişçi...
dişte çürük yoksa. diş kökün lezyon var demektir. antibiyotik alman gerekiyor Augmentin 1000 lik 3. ve 4. haptan sonra agrın geçmeye başlar. Augmentin 1000 12 saatte bir alman gerekiyor agrın geçse bile ilaçları içmeye devam et.

dişini çektirme yada kanal tedavisi yaptırma. şekerli şeyler yememeye bak şeker enfeksiyonu azdırıyor. kanaltedavisinden sonra bile şekeri fazla tükettiğinde enfeksiyon tekrarlayabiliyor.

dişte çürük varsa anestezi uygulayıp dolgu yapman gerekiyor. siniri almak gerekebilir sinir öldrücü kullanman gerekiyor.

fakülte dişçilerine gitme tedavi edebilecek bir yapıya sahip değil.

ebayda diş malzemeleri satılıyor ışınlı dolgu ucuz (core resin) diye ararsan hepsi var. ışınlı dolgu aleti (Dental Curing Lamp) diye arayabilirsin. kanal içi dolgu, yada kron yapıştırmak içinde var (dental çement) diye arama yapabilirsin.

youtube diş dolgusu nasıl yapılır uygulamaları var. googleda sinir öldürcü nasıl kullanılır bilgilerine ulaşabilirsin.

nasıl uygulanacagını iyi bilirsen diş tedavisi kolaydır. önemli olan bilgi eksikliğini tamamlamak.

dental çement'i doğru düzgün kullanamayan doktor çok fazla var. veli göçer gibi iş yapıyorlar.
gargara iyi gelir ama evde yapacagin hicbirsey kalici cozum degildir doktora git neyse yapilsin kurtul dur kalk dur kalk yaparsan balatalari yakarsin.
(bkz: sarımsak)
diş doktoru.
sarımsaktır efenim tamamen kesmese de bir kaç saatliğine kesebilir.
Diş hekimi. Her derde devayız arkadaşlar, lütfen.
sözlüğe gelip doşom oğroyor diye duyuru yapmak değildir,

önce ağızdakini çıkarmak gerek tabii.

şayet gündüz ise doktora ulaşabilecek konumdaysanız diş hekimi,

gece ise apranax fort kullanabilirsiniz.lakin o da mide ağrısı yapar bilginize.

bir de düş ağrısı diye bir şey vardır ki o konumuzla ilgili değil.
güzelinden bir sağ aparkattır.
limonluçay.
(bkz: arveles)
diş hekimidir.
Apranax. Çok kuvvetli bi ağrı kesici
apranax ford tertemiz.
rakıdır efendim. pieme rakija!
Diş ağrısı için en temizi hekime başvurmaktır. Herkesin ağzı, dişi, bünyesi, ağrısı farklılık göstereceğinden en uygun ilacı hekim verecektir elbette. Ama illa bilgi lazım ise apranax ve advil 200 mg çok iyi gelecektir diş ağrısına. ancak her ikisi de reçete ile satılmaktadır. ayrıca andorex gargara da iyi gelmektedir. Ağızda 1 dakika gargara yapılmalıdır. fazlası zararlı olabilir ve asla yutulmamalıdır.

lakin dişinizde apse, iltihap varsa bunun için ağrı kesicinin yanında düzenli olarak antibiyotik almalısınız. yani, augmentin 1000 mg, amoklavin 1000 mg gibi ağır antibiyotik ilaçlar iltihaba iyi gelir. 12 saatte bir tok kullanmalı ve hap bittikten sonra gidip o dişi çektirmelidir. (hap bitince apse geçmiş olur zaten)

son olarak; sarımsak tavsiyesinde bulunanlar olmuş, komik. sarımsak antibiyotiktir tamam ama, dişe iyi gelecek kadar antibiyotiği almak için yarım kilo sarımsak yemek lazımdır.
antibiyotik ihtiyacın varsa ilaçları söyledim işte, başvur hekime yazsın sana.

Bu biraz şuna benzer, omega 3 lazım bana diye balık yiyor adam. ama o omega 3 her balıkta yok ki amcam, balığında zengini var fakiri var. somon ye somon.

Allah kimseye diş ağrısının şiddetini yaşatmasın, çok zor gerçekten.
diş hekimine gidiğ dişi tedavi ettirmek. denedim, %100 iyi geliyor. tavsiye ederim.
gayet basit ağrı kesici tercihim apranax fort.
önü degajeli güzel bir diş hekimi, üzerine eğildi mi anında geçiyor diş ağrın, tecrübeyle sabittir...