bugün

dişlerin ca++ eksikliği ve daha bir çok nedenden dolayı tepki vermesi kişiyi uyarması sonucunda oluşur. (bkz: karanfil yağı)
eninde sonunda doktora gidilecektir. kasmayın.
(bkz: dişinol)
ilaç, rakı, karanfil hak getire çözümü diş hekimi. yoksa bütün gece nöbetçi doktor aramak zorunda kalırsınız.
2 tane 1000 lik apranax.
arveles,minoset plus, novaljin, majezik. sadece diş değil kolunuz ağrısa alın bi tane. bir süre sonra bağımlısı oluyosunuz arveles'in.
diş ağrısı için ilk olarak aklımıza ağrı kesiciler gelir ama ağrı kesiciler diş eti ve damaklara zarar vermektedir. en iyi tedavi bitkisel yollarla yapılar ilaçlardır.

değişik ilaçlar :
-bir miktar tuzu parmağınıza alın ve ağrıyan dişinize bastırın.
-sarımsak ilk önce ezilir. ezildikten sonra ağrıyan dişin etrafına masaj yapılarak sürülür. bu tedavi bir süre sonra ağrıyı kesicektir.
-karanfilin içinde bulunan tohumu alın ve ağrıyan dişin üstüne koyunuz. sonrasında küçük bir baskı ile bastırarak, biraz dişin üstünde bekletiniz.ağrı büyük ölçüde kesilecektir
-vs...
(bkz: yeni rakı)
aramaya üşendim ama moonlight sonata nın buna benzer bir başlığı olacaktı.
gittim doktora. korkular içerisinde yirmilik dişim için muayene oldum. ve dolphin 500 diye analjezik antienflamatuar 10 tabletlik bir ilaç yazdı. ama ben kullandım mı? hayır. dişim ağrıdıkça gözüm kayıyor hapa ama yok, kullanmayacağım.
karanfil koy karanfil.
(bkz: alkol)
kafalayabilirseniz eczacıyı alın. Pamuk yardımıyla dişe dayayın.
ilaca milaca gerek yok aslında. ağrıya yabancılaşmak denen teknik olay başarılabildiğinde dişinde bi ağırlık oluyor ama canını yakmıyor gibi birşey oluyor. tamamen düşünceyle hem de. ne demişler beyin bedave.
doktora sormadan alınmaması gereken ilaçlardır.
dişinol.
karanfil içerikli, zararlı olduğu söyleniyor ama işe yarıyor.
hafif bir baş ağrısı varsa ufak rakı işinizi görür. eğer uyuyamıyorsanız içinizden kafanızı koparmak geliyorsa büyük rakı olayı çözer.
bir takım ağrı kesiciler alınır, genelde ağrı geçer. ancak ağrı diş kökündeki bir abseden kaynaklanıyorsa o abse etraf dokuya boşalıncaya ya da antibiyotikle baskılanıncaya dek ağrı geçmez. adamı hoplatır, zıplatır, acillere götürür. acilden sktiredilirsiniz, hoplayıp zıplamaya devam edersiniz.

kafayı bulup sızmak da bir yöntemdir, tavsiye ederim ama diş hekimine sarhoş gitmeyin, bakmıyor ipneler...
rakı ve pamuk.
tuz ve kolonya.
sakız çiğnemek.
(bkz: dişinol)
1 adet karanfili ağrıyan diş üzerine koyarak ısırmak faydalı olacaktır. Dişinol vb ilaçlarda, doktorların uyuşturmak için vurdukları iğnelerde karanfil özü bulunmaktadır.
apranax etkilidir ancak fazlası mideye zarardır. bunun yanında diş ağrısı gece dayanılmayacak boyuttaysa acil diş hastanesine gidip anestezi vurdurmak, o gece kusursuz uyku sağlar.
siyah zeytin uyuşturur iyi gelir ama kesin doktora gidilecektir.
ayrıca yatar pozisyondayken kanın başa fazla gitmesinden dolayı sancı artar. yüksek bir yastıkta yatmak veya yarı yatar pozisyonda uyumaya çalışmak daha az ağrı çekmeyi sağlayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar