bugün

dünyadan bihaber insan tipidir.yaşama amacı yoktur hayatı sadece diziler üzerine kurulmuştur aynı saate denk gelen iki diziyi izliyorsa hele reklam aralarında bi ona bi ona atlayan insan tipidir.genelde dışarısıyla pek alakalı olmaz onlar dizilerin içinde yaşarlar gerçek hayatta olmuşçasına sinirlenip ağlayabilirler ne diyelim enteresan..
merak duygusunun tetiklediği bünyelerinin suyunda giden ve içlerinde bağımlılık hormonlarının dolaştığı insanlardır.
hayatlarını tv'ye bağımlı olarak, dizi seyrederek geçiren insanlardır.

bu bağlamda; aliye, haziran gecesi, asmalı konak, binbir gece gibi diziler ile, lost, prison break, heroes gibi çakma diziler seyredenler arasında bir fark bulunmamaktadır.

cahil kalmaya mahkumdurlar.
belki de dizi izlemektan başka şeyler de biliyordur ancak üşeniyordur. bu kadar üstümüze gelmeyin.
dizi sağanağı altında kaldığı için allak bullak olmuş insandır. zaten önceden, ünlüler lunaparkı gibi saçma programlarla beyni uyuşturulmuştur.
başka yapacak bir şey bulamamış olması muhtemel ve benim yazın tatildeyken dönüştüğüm insandır. gittiğim yerler genelde aşırı sıkıcı olduğundan denize gitmek vs. dışında yapacak hiç bir şey bulamayıp televizyon başında geçiririm günlerimi, çünkü bilgisayar yoktur.*

not: o zaman kitap oku dediğinizi duyar gibiyim. okuyorum tabii ki ama bir kitabı güzelse* bir oturuşta bitirdiğimden kitap kalmıyor. yaz için de 30-40 kitap alamam heralde.
jack kadar yardımsever, scofield kadar zeki, hiro nakamura kadar atılgan, kaplan gibi insanlardır. en asil duygunun insanıdırlar.
saçma sapan diğer programları seyretmektense mis gibi, her biri film kadar kaliteli müthiş dizileri izlemeyi tercih eden insandır.
house md izlerken tıpın dünyasına girebilir, lost izlerken gerim gerim gerilebilir, friends izlerken gülmekten ölebilir bu insan.
hiç de cahil değildir. her yeni dizi, her yeni bölüm, yeni bir bilgi demektir. zira house md bilgi konusunda o kadar ilerlemiştir ki, tıp fakültelerinde bile izletilmektedir.

(bkz: zevkler ve renkler tartisilmaz)
lost 3 sezon bittiginde soylenen sozleri söyliyenLer... *
dizi seyrederken bırakın dünyayı türkiye' de bile olup bitenlerden bi haber kalmış insanlardır. sezon başladı, gözlerini kapar artık uyurda uyur milletimiz.
(bkz: sıla tokası)
beyinleri uyuşturulmuş insanlardır. hiçbir şey düşünemez, eleştiremezler.sadece ağızları açık şekilde gündüz programı kuşağını izlerler.
kendine eglencelik bulamamışların eleştirdiği bir konudur. merak etmeyin onlarda sizin kadar uyuşturulmuştur. Ayrıca House M.D Friends gbi diziler başkalarının(!) izlediği doktorlar gibi sıla gibi yada futbol maçlarından kat ve kat zevk verir.
(bkz: zevkler ve renklerin tartısılamayacağı gerçeği)

izleyecek dizim yok diyenlere gonderebilirim..
sözlüğe girmekten başka bişey yapmayan insanlarla bir tutulabilinir.
tespit kurbanı olmuş kişilerdir. ancak kendilerini tespit edenlerinde onlardan bir farkı yoktur.

(bkz: başkalarına b*k atmaktan başka birşey bilmeyen insanlar.) *
türkler 14 saatini teLevizyon karşısında geçiriyor.. *
böyle bir şey olması mümkün değildir. dizimi de izler kariyerimi de yaparım insanlarıdır onlar. o değil de, yarın gece yaprak dökümünün yeni bölümü var haberiniz olsun. *
zaman buldukça izlenmesinden keyif alan kişiler. (bkz: yaprak dökümü)
mükemmel bir örnek olarak annem.

-annee karnım aç!!
+tamam oğlum dizi reklam arasına girsin hazırlarım..
*-anne hani reklam arasında hazırlıycaktın?
+patladın mı açlıktan.bekle dizi bitsin çok heyecanlı yerinde şu anda.
-anne öldüm bittim yaa.becerebilsem sana söylemem zaten.iki tane sınava girmişim bugün halim yok perişanım.
+tamam tamam kalkıyorum.
*..*
-anne ben yatıyorum hadi iyi geceler.
+e oğlum aç mı yatacaksın bişeyler yeseydin..
-rüyamda yerim anne senin canın saolsun...
Özentili bir görselliğin eşkaline hızla girip asla çıkamayacak durumundaki insanlardır.
-dizide kaçıncı bölümdesin.
+25
-yuh daha dün 5. bölümdeydin.
+hayatım yok :dd .