bugün

senelerdir mis gibi altyazı hizmeti vermiş de bir süre altyazi.org olarak devam etmiş kapanmasına üzüldüğüm bir site.
bugüne kadar da sadece bu başlığa kimsenin yazmamış olması tabii ki ilginç.
altyazi.org ismine ısınamamıştım bir türlü. Zagor'un garip davranışıyla kapanmış ama diğer adminlerin çabasıyla planetdb adıyla geri dönüşü yakındır. Umarım geçmiş hatalarını tekrarlamazlar.

Bu arada bu olay aslında amatör topluluk sitelerinin kime ait olduğu konusunda ciddi bir derstir. Teknik admin kimseye sormadan siteyi kapatıyor, teknik işlerden anlamayan içerik admini şifleri hiç alma gereği hissetmedim diyor. Adam bir bakıma haklı. Nerdeyse 10 senenin üzerinde tanıdığın bir insanın bu şekilde davranacağını öngörmek çok zor.

Benzer sitelerin bu olaydan ders alıp, gerekli yapılanmaya gitmeleri lazım. Tamam ben en çok divxplanet'tan altyazı indiren biriydim ama siteye bir sürü altyazı yükleyen çevirmenlerin "hak" olarak o oluşumda payı ciddi anlamda var. Büyük bir emek var ortada çünkü. Tek siteye kalmak iyi olmayacaktı. Su akar yolunu bulur ama bazen de bulmaz.
0:00 0:21
yıllar önce the sin eater isimli filmin altyazısını bulamayıp kendim çevirmeme sebep olan site. artık kapanmış. halbuki ne kaliteli bir platformdu.
Dizilerin çoğu burada var. Aradığınız alt yazı belki de bu sayfada.

https://www.xn--meraklhoc...ivxplanet-turkce-altyazi/
bazı filmlerin türkiye distiribütörleri dağıtımını yaptıkları filmlerle ilgili çok sıkı hukuki tedbirler uygulayabiliyor. bunun anlamı da şu: kendi dağıttıkları filmin divxplanet'te türkçe altyazısının bulunmasını istemiyorlar ve bunu hukuki yollarla engelliyorlar. bu işlemi çoğu film için görmesek de nadiren görebiliyoruz.
güncel Önemli Başlıklar