bugün

e ehliyet alacagim icin ne olur ne olmaz dedim babam pikap aliyor degistiriyor paso belli olmaz dedim gittim en iyisi e alayim dedim almaz olaydim amk verdiler bana eski pusku ivecolardan vites kolu var allaha emanet neyse surus egitimi aldim biliyom dedim bi kere girdim egitime ondada biraz parkta sikinti yasadim onu sinavda hallederler dediler bende dedim ne olur olmaz abi sende gel bisi olursa kas goz yaparsin caktirmadan felan neyse sinav gunu geldi catti hersey iyi hos tam park yapacam bi an heyecan basti gozetmen kari yok soyle boyle dedi neyse arka arka geliyorum arkadaki dubayi goremiyorum tam girdim felan abim panik ataktir gel gel dur dedi gozetmen kari demesin mi disardan mudahale var felan kontagi kapattirdilar in asagi dediler bu kadar yeterli dediler felan baya bi moralim sikildi o an abime catiyorum yok olacak gibi degil kurulla konusuyorum soyle boyle yapmayin ise girecem diye palavralar felan duygu somurusu yaptim cok umutlanma ama bakariz dediler bi an sevindim baya olur diye pazartesini bekle bekle gecmiyor zaman amk aradim kursu neyse pazartesi dediler tek sen kaldin sinavdan amk en cokta o.koydu bana deli oldum bian amk boyl isin felan biladere sovup sayiyorum paso . bidaha girecektim sinava ama bu seferde 250 lira ayriten girdi cok fena soktular anlayacaginiz .
ilk sınavında kaldırıma çıkıp bir yayayı ezdiğim efso sınav.
Geçen gün girip geçtiğim sınav, en riskli noktası stop ihtimali olan yerlerdir ama araba yeni modelse o da zordur.
Not:araba sol şeritten ve 40 kilometreden hızlı sürülmemeye ayrıca öndeki araçlar sollanmamaya çalışılmalıdır.
bugun a2 motosiklet sınavından kaldığım sınavdır.

şimdi bu konuda bilgili arkadaşlara bir kaç sorum olacak. mesaj atacaklara şimdiden teşekkürler.

ben daha önce b sınıfı otomobil için sınava girip tek seferde geçmiştim. fakat ehliyeti bastırmadım, b ve a2 sınıfı beraber bastırırsam benim için daha karlı olacağını söyledi kurs. bu kısa bilgilendirmeden sonra gelelim sorularıma.

1- kurstan aldığım bilgiye göre bir dahaki direksiyon sınavı 26-27 aralık'da olacakmış, peki bu sınava girip geçtiğimde yeni yıla kalan 4 gün için de ehliyetimi bastırabilirmiyim ? ehliyet basımı kaç gün içinde hallediliyor?

2- şu an hak kazandığım b sınıfı ehliyetimi bastırsam, sonra a2 sınavını geçince tekrar bastırsam ? ikisini beraber bastırmama kıyasla bana ne kadar ek maliyeti olur ?

3- şu an hak kazandığım b sınıfı ehliyetimi yıl başından sonra bastırırsam stajer sürücü mü olacağım ? bu konuda çeşitli şeyler duydum. kimisi ehliyetin basıldığı tarihe göre stajerlik verileceğini söylüyor, kimisi dosyamın şu an açıldığını 201 yılında alsam bile stajer olmayacağımı söylüyor. kesin bir cevap bulamadım.

4- üst sorudaki ikinci seçeneğin doğru olduğunu varsayarak, şu an b sınıfı ehliyeti bastırırsam, a2'yi 2016 da aldığımda b sınıfı normal sürücü, a2 sınıfı stajer mi olacağım ? bunu bir ehliyetin üzerinde nasıl belirtecekler ?

5- birde yılbaşından sonra ehliyet basım masraflarının artacağı söylendi bu artış ne kadar olucak ?

tüm sorularımı cevaplayabilecek bir sözlük üyesi varsa, bu uzmanlıkla bir an önce sürücü kursu açmasını tavsiye edeceğim. sorular zor ama yinede cavap bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

düzeltme: uludağsözlük'de yeşil yokmuş ya la...
Geçtik çok şükür.
Ama gerçekten saçma ötesi sınav ilk girişimdeki hoca 60 yaptım diye laf etmişti bugünki bas 4e tak solla gibi şeyler söyledi.
komisyonuna bağlı durum,geçiren geçiriyor valla.
arabayı bırakıp gitmediğiniz sürece çakılmayacak sınav zaten 200 metre gidiliyor en az 70 alınması lazım ve her yanlıştan 2 puan düşülüyor insan istese o kadar yolda 15 tane hata yapamaz.
2. kez kaldığım sınav, beceremiyorum sürmeyi demek ki, daha da girmem herhalde.
Geçmeme rağmen randevular nedeniyle ehliyetimi 20 gün daha bekleyecek olmamın sınavıdır. hemde 3 hafta evvel geçtim nerdeyse.
sözlükte motor sınavı/a2 ehliyet sınavı diye arattım ama bulamadım bari buraya yazayım. bugün değişik bir trajedi yaşadım.

benim araç ehliyetim var ve bu ehliyeti alırken salaklık edip motor ehliyetine de başvurmamıştım. o zamanlar çok kolaymış sınavları. zaten araç ehliyet sınavım da 15 dakika sürmüştü.

araç ehliyetiniz varsa motor ehliyeti alacaksanız yazılı sınavdan muafsınız onu bir kenara koyun. iyi bari tekrar sınav çilesi çekmem sadece sürer giderim diye seviniyordum.

motor uygulama sınavından 2 hafta önce sen tut kolu kır. olacak iş değil sol kol bilekten kırıldı. 1 hafta alçılı kolla gezdikten sonra alçıyı benimsedim iyice benden bir parça oldu. kursu aradım ve dedim ki ben sınava girmek istiyorum ama kol alçılı.
kurs dedi ki:
-olmaz öyle şey ya düşersen?
+arkadaşımın motorunu sürdüm sıkıntı çıkmadı ben sınava girmek istiyorum.
-kurulla konuşmamız lazım. sizi sınava alırlar mı bilmiyoruz. her şey onların elinde.

neyse kurul seni sınava almam demiş. ben de bir şansımı deneyeyim tekrardan olmadı 2 haftalık alçıyı çıkarırım, sınav sonrası tekrar alçılatırım, bir daha sınav çilesi çekmeyeyim diye b planı bile yapmışım.
kurs hocasını aradım sınavın 15.00'te ama sen 12 de orda ol o zaman dedi. sınav öncesi pratik yaparsın hem.

arkadaşımın motoruyla gittik sınav yerine. hoca sağolsun gevşek biriymiş 1 saat haybeden bekletti zaten. neyse sınav alanına baktım. geyik testi denilen bir olay var. dubaların arasından geçiyorsunuz. daha sonra s ve 8 şeklini takip ederek hakimiyetinize bakıyorlar. buraya dikkat:
bu aşamadan sonra düz çizgide gidebiliyor mu diye yaklaşık 10 metre uzunluğunda demir bir mazgalımsı parçadan geçiyorsunuz. iki elinizi yanyana koyun. bu kadar genişlikte bir alan. bu alanın dışına çıkmadan ve bu alanın üzerinden gitmeniz gerek.

sınav motorunu kapan dubalarla sevişmeye başlıyor. ben de izliyorum falan. zaten 2 tane sınav motoru var pistte.. motor adeta orospu olmuş herkes sırayla motora binme peşinde.
ben piste geldiğimde bir kız motor pratiği yapıyordu. sürüşü de güzel. oo dedim bu kız kesin geçer sınavdan.
kız 2 tur daha attı bıraktı motoru. daha sonra başka bir kız motoru için sırada bekliyor. ekipmanlarını giyinmiş. motor ayaklıkta takılı kaldı. çalıştırdı ve ayaklığı unuttu. orda kızın notunu verdim bu kız kalır diye.

kız ayaklığı geç farketti kapattı derken pistte yol almaya başladı. baktım pratik yapmak için motor yok piyasada. arkadaşıma dedim versene anahtarı ben de takılayım pistte. ben de dubaların arasından geçiyorum s ve 8 yapmaya çalışıyorum adeta tavaf ediyorsunuz dar bir alanda. daha sonra düz çizgi testi işte. ikinci kez s yaparken paldır küldür bir ses geldi kafamı bir çevirdim ki o da ne!?
ayaklığı unutan kız vardı ya hani. orada düşmüş. demir mazgalımsı parça kaymış. büyük bir ihtimalle bu demirin üzerine çıkıp geri üzerinden inip (1 cm yüksekliği var yok zaten) tekrar üzerine çıkmaya çalışıp panik yaptı ve demiri kaydırdı.
kızın düşüşünden anladım sol kolunun üzerine dirseğine doğru darbe almış. büyük ihtimalle kolu kırdı. motoru hemen pistin yanına çektim. kızı kaldırmaya çalışıyorlar bizim hocayı da gördüm bana bir bakışı var;
"aynısı senin de başına gelebilir." der gibi. hani bizim kol alçılı ya. capisci?
ola ki, bu platformun üzerinden geçemez de giderken üzerine çıkar geri lastikleri alandan dışarı çıkarırsanız sakın tekrar üzerine çıkmaya çalışmayın. düşersiniz çok fena. buradan geçerken yere değil karşıya bakın. püf noktası bu işin.

neyse saat 14 oldu bizim hoca geldi. seni sınava almayacaklar bak kurul orada dedi. gittim adamların yanına:
- hocam kolay gelsin ben böyle böyle sınava girmek istiyorum.
+ haa gel bakalım o kolu kırık olan sen miydin?
- arkadaşımın motorunu sürebiliyorum denedim.
+ ama ya düşersen ne olacak?
- e bakın az önce biri düştü zaten kolu kırdı muhtemelen. ha önce kırmışım ha burda kırmışım farkeder mi? ( biliyorum kolu kırık birini almakla kolu sınavda kırmak arasında dağlar kadar fark var ama adam iyi niyetli zaten ben de ılımlı yaklaştım).

yanındaki diğer adama da döndü önemli olan sağlığın ama diye beni vazgeçirmeye çalıştılar.
- gelmişken alın beni sınava en azından pratiğimi görün pistte.

kurul durur mu yapıştırdı cevabı:
kolun için iş görür raporun var mı ona göre hareket etsek?

<<<
burada aklınızda bulunsun:
a) sınava keyfi girmezseniz bir sonraki sınava 220 tl cezalı girersiniz.
aa) sınava girer de kalırsanız 220 tl gene cepte.
aaa) sınava raporunuz olup da girmezseniz 60 tl sınav ücreti ödeyerek sonraki sınava girebilirsiniz.
>>>
ben de kurul beni sınava almaz da büyük ceza öderim diye iş göremez raporu almıştım. bileydim iş görür raporu alırdım yahu.

adamların da vicdanı sızladı tamam pratiğini görelim bakalım dediler. ben ve arkadaşım sevindik sevinmesine de güzergahı bilmiyorum ki? saat olmuş 14.30 sınava 30 dakika kalmış. hocanın inadı yüzünden güzergahı öğrenemedim. kurulu da ikna etmişim ne güzel.. önden biri sınava girdi onu takip ettik ki güzergahı görelim diye.
önce pistte sınav ve onu geçersen 15 dakika kadar trafikte sürüş sınavı. trafikte motorla gezmek pistten daha kolay nerdeyse.

adayın biri testi bitirdi. güzergahı gördük. bu arada 40 km yi geçmiyor adaylar. kısaca 2.vitesi geçmeyin motor sürerken. hıza gerek yok.

hoca geldi yanıma seni pratik için piste alacağım dedi. kurulda 2 erkek 1 kadın var. ben 2 erkeği ikna etmişim zaten. sürücü adayı önlüğümü giydim aparatlar derken, kadın; "eline ne oldu?" dedi. işte gördüğünüz gibi diye geçiştirdim.
hoca da tırlattı onun eli kırık sınava girmeyecek diye.

yahu sen tut 15.00'te olan sınavım için beni 12'de çağır. ben gideyim kurulu bile ikna edeyim. hocanın da yaptığı iş mi?
son dakikada dümen kırdı. kadın kurul, kimliğimi falan alıp işlemlerimi yapacaktı tam, kurs hocası beni alt üst etti. pistte de gayet güzel gittim pratik yaparken. kurul beni görseydi, gollerimi açeydim böyle iki yena getme deyeydim!

neyse özetle şu oldu:
kesin kalır dediğim kız düştü ya hani, kolu kırmış.
kesin geçer dediğim bir kız vardı o da kavşakta keskin çıkış yapmış moto kuryeler gibi.
başka bir adam, a2 ehliyet sınavına motosikletle gelmek olayını gerçekleştirmiş. arkadaşımın motorunda gözü kaldı. adam ehliyetsiz motor sürmekten ceza yemiş daha önce.
önceki sınavı tam geçecekken önüne kadın çıkmış fren yaparken düşmüş. şimdi sınavı 220 tl cezalı girmiş. cezalar bir motor parası etti diyordu.

bir başka avanak gördük. üzeri robocop gibi tüm ekipmanlar var. bizi deri ceketli görünce, motor ekipmanına dair sadece kasklı görünce, gelmiş benim arkadaşa hava atıyor:
senin kaskın modeli ne, motorun ne. ekipmanların neden yok. önce güvenlik bak. sonra başınıza iş alırsınız diyen bir ukalaya denk geldik.
bizim yavşak kurs hocası daha eğitim bile vermeden bot satmış buna.. sonra en pahalı sayılabilecek ceket falan aldırmış adam bildiğin robocop.

yani bu adama saat bile satarsın. düşerken seni korur motor saati bu ayrıca çok fonksiyonel diye yutturursun o kadar avanak işte. kurs hocası beni öptü demiyor da bana bot sattı diyor yazık. biz zaten parmak arası terlikle motor sürüyoruz (!)

çok değişik tipler insanlar vardı gerçekten.
neticeye gelirsek ben de daha fazla zorlamadım şansımı elimde rapor var diye girmedim sınava. düşen kız bende biraz travma yarattı üstelik güzergahı yarım yamalak biliyorum arka mahalleler bir yer falan.. bu kadar da şansımız zorlamak için hevesim yeterince kaçmıştı.
Asla unutamayacagim birgundur. Sağa doğru dönen yolda direği cm farkı ile gecmistim. Arka koltukta oturan hoca "çarpıyodun az kalsın" diyince "ne yapayım hocam ben direk seviyorum" diyip yardırmıstım bütün eğitmenleri.
Üçüncü girişimde geçtiği sınavdır. Sonuç olarak ehliyet aldığım halde araba kullanamıyorum. Kimliğim oldu diye avutuyorum kendimi.
Daha yazılı sınavı geçmedim. Ama şimdiden beni tasası tutan sınav. Hayatımda sol koltuğa oturmadım. Debriyaj böyle mi yazılıyor emin bile değilim fren, gaz yerlerini bile bilmiyorum.
Zorlanacak olduğum sınav. Ben geçersem herkes geçer, editleyeceğim.
Zorlasti biraz derslere gitmeyen siçar bide heves olacak.
bugün geçtiğim sınav, aralık ayında aldığım direksiyon ders eski yönetmeliğe göreymiş yani yeni yönetmelikte kaputu açtırıp yağ radyotör silecek suyu hangileri diye sorup cevap alıyolar tabi direksiyon eğitimi aralıkta olunca hoca yeni yönetmeliğe göre hiç anlatmadı sonra bagajı açtırıp stepne(yedek lastik) kriko hangisi ne işe yarar tarzı sorular sordular bi de lastiğin üstüne ingiliz anahtarı vardı komisyon o ne dedi dedim ingiliz anahtarı ne işe yarıyo? dedim lastikları sıkmak için dedim güldü o muslukları sıkmak için araçla alakası yok dedi :d.
Anlatıldığı kadar zor olmayan sınavdır. Son zamanlarda ehliyet almayı çok zorlaştırdılar gibisinden söylentiler kulağıma geliyordu. Gayet rahat bir şekilde geçmiştim. Ayrıca işlek bir caddede, yolun ortasında zınk diye duran birini bile geçirmişlerdi. Aynı kişi geri manevra yaparken çizgiden de çıkmıştı. Ki bunlar -bence- göz yumulacak türden basit hatalar değil. Sınava girecek olanlar için kısaca, stres yapmaya gerek yoktur.
2. sefer girişimde verdiğim kolay sınav.. bende bir tuhaflık olsa gerek.
komisyona da bağlı olmakla birlikte parkura alıştıktan kolay geçilebilecek sınav. yalnız komisyon çok önemli kırmızı ışıkta kalma, hatalı sollama gibi hataları görmezden gelenler de var ufak bir direksiyon hakimiyeti kaybından bırakanlar da.
Komisyon hocası olanlar varsa bir şey danışmak istediğim sınav. Pm bekliyorum.
bugün girip parkurun sonundaki hatadan dolayı kaldığım sınavdır. acaba ben ikinci sınava faklı bi yerde girebilir miyim bilen varsa ulaşsın sınavıdır.
arabaya sizden farklı 3 kişi biniyor insan heyecanlanıyor ister istemez.
Doksan beş ile geçtiğimiz sıradan bir sınavdı.
Geçen cumartesi a2 nin direksiyon sınavına girip kaldığım sınavdır. arkadaş, hatasız 20 dakika motor sürdüm. sınav şehrin pek bilmediğim bir yerindeydi dönerken güzergahı karıştırdım ve kaldım. böyle iş olamaz. güzergah lan illa aynı yoldan gitmek zorunda mıyız? onu geçtim müfettiş bari görmezden gelseydi. sınavı geçmeme 300 metre kala düz gitmek yerine sağa saptım diye kaldım.
2 saat direksiyon dersi alıp güzergahı öğrenip eski model yokuşlarda çekmeyen fiat panda ile geçtiğim sınav.
Yarın girecek olduğum kalacağım sınavdır. Geçenkinde kalacağımı anlayıp rapor almıştım. Bir hakkımı yakmamış olmuştum. Bu seferde kalacağım belli. Otobüsle geri parkı 40 kere denesemde olmuyor.