bugün

kızların rica etmesi durumunda dahi yardımcı olmaya çalışmayan insan topluluğunun bayanlara güvensizliğini gösteren bi hayat dersi..
genellikle boş arsalara komşu evlerin duvarlarına yazılı olan ve akabinde bir de cep numarasının verildiği anlam verilemeyen reklam fenomeni.

direksiyon dersi 05xx xxx xx xx

eğer numara aranacak olursa direksiyon dersi dışında hayata dair başka dersler almak mümkün olacaktır.

direksiyon dersi almak isteyen hangi bayanın boş bir arsadan geçip, ardından o numarayı araması da ayrı bir merak konusudur.

bir başka reklam fenomeni için;

(bkz: bel fıtığı)*
Araba kullanmasını yeni öğrenen herkese şart olan bir derstir.Fakat bayanların trafikteki kötü imajlarından dolayı sanki sadece onlar almak zorundalarmış gibi lanse edilir.Ne de olsa trafikte sadece(!) kadınlar hata yapar!!!
sürücü kursununun programına göre sınavdan önce yada sınavdan sonra verilen derslerdir. bu dersler ücrete dahildir. ek olarak özel direksiyon dersleride alınabilir.

bu hafta itibariyle 2 haftada 6 gün alacağım derstir,zevklidir,heyecanlıdır.
ailede arkadaş çevresinde hiç mi araba kullanan yok sorusunu akıllara getiren ilginç durum.
babadan alınmaması gereken ders. #10535025
aile eşrafından alınmaması gerekir. dayımla yengem ayrılma derecesine getirmişler olayı.(yengem çantasını alıp arabayı terketmiş)
güzel tecrübedir, ilk trafik maceralarının yaşandığı derstir.

bugün, direksiyon hocamın talimatıyla trafik içerisinde bulunan sınav alanına gidip turlamaya başladık. ben eylül döneminde gireceğim ama yarında direksiyon sınavı olduğu için alan deneme sürüşü yapan sürücü adaylarıyla dolu. 2 günlük sürücü olmama rağmen çok trafikte kalmayı sevemedim, hızlı ilerlemeye çalışıyorum mümkün mertebe. tabi 2 günlük sürücü olmanın dezavantajlarından biri arabaya herşeyiyle hakim olamamak. ben mesela, aynalara bakmayı tam anlamıyla alışkanlık haline getirememiştim bugüne kadar. neyse, önümdeki arkadaşlar acayip yavaş ilerliyor. hatta tam önümdekinin ilerleyip ilerlemediği dahi belirsiz. şunu sollıyım dedim sinyali verip sola doğru çektim arabayı, tam bu anda sol arkadanda bir araba yaklaşıyormuş meğer. allahtan karşı şerit boştuda eleman kolayca sıyrıldı. sonraki zaman dilimlerinde farkettim ki, gözüm on saniyede bir aynalara gidiyor. musibet nasihat hesabı*...
koşarak girilen tek derstir.
bazen polis tarafından 600 lira ceza kesilebilir ehliyetsiz olduğunuz için.
benim değil arkadaşımın başına gelmiş.

http://www.samanyoluhaber...lik-trafik-cezasi/763005/
herkesin farklı şeyler söylediği ders.

kimisi gerek yok, arabayı al kendi kendine boş alanda çalış diyor. kimisi özel direksiyon dersinin özgüven kazandırdığını söylüyor, şahsen ben de almaya başladım. araba almadım daha.

yalnız kafama takılan bişey var. direksiyon dersi aldığım araba son model reno megane bir araba. arabanın hareketleri çok hassas, oysa ben en fazla palio veya 2000 model bi corsa filan almayı düşünüyorum, dizel de alamam. son model reno meganeın hareketlerini bile hissetmiyorum, hocaya söyleyeyim ben bunu yarın.

dertliyim be sözlük.
kesinlikle önce özel hocayla alınması gerekendir. özellikle benim gibi ehliyetsizken kaza yapan yaramaz sürücüler için kaybolan özgüveni sağlamak adına.
bugün ilk dersime gittim. allahın dallaması bana sen hiç oyunda mı oynamadın dedi. halbuki baştan sıfırım diye uyarmıştım. düşünsene hayattında ilk defa duyduğun kelimeler, ilk defa yaşadığın bi deneyim . Ona ragmen iyiydim bence..
Yarın girecek olduğum derstir. Herhangibir aksiyon olursa editleyecegim.

Edit: Sıfır aksiyonla ilk dersimi tamamlamış bulunuyorum. Bi ara önüme dolmuşçunun biri atladı. Bu kadar. Dümdüm sürdüm geldim. Hoca da bi garip insan. Saygılar selamlar.
Bir süredir Tedirginlikle gittiğim derstir. Dersiniz sabah 8 deyse hocanızın sizden pür dikkat olmanızı beklemesi biraz şey oluyor tabii.

Korkulacak bir ders değildir. En kötü ölürsünüz nolur yani. *
Gunluk uzulme seansim.

Her dersten sonra hickira hickira aglayarak eve geliyorum. Artik izmir'de carpmadigim yer kalmadi. Hayir olmuyorsa olmuyordur iste. Ben birini oldurene kadar zorlamaya devam edecegiz saniyorum.

Tanrim sen masum insanlari benden koru. Amen.
fazla kafaya takılmaması gereken ders. tek yapmanız gereken trafikteki düşük iq'lü tiplere bakıp bu mal bile araba kullanıyor ben mi kullanamayacağım diye kendinize sormak. ama iyi öğrenin, o mal siz olmayın. düşük iq'lü tip bulamıyorum derseniz herhangi bir minibüse binin.
çok kibar bir kadından alıp da anlamadığım, sonra bir dolmuş şoförünün
'apla yarım debriyaj yani arabayi titretiyon' demesiyle araba kullanmaya başladığım derstir.
araba sürmekten soğutan hocalara denk gelebilirsiniz.
Aslında ben bu direksiyon dersini vermeyi çok düşündüm ama sonra uğraşmadım bakmayın bu ehliyet kurslarında ki direksiyon derslerine hepsi şişirme fiyat öğretilen şeylerde zaten öğrendin öğrendin yoksa tekrarı yok tek cebinizde ki paraya bakarlar.
araba sürmeyi değil, sınav parkurunu nasıl tamamlarsınız onu öğreten ders. iyi hocaya denk gelirseniz ekstradan şeyler öğretecektir size. fakat gıcık birisi gelirse stresli dakikalar sizleri bekliyor.
önceki pazar direksiyon sınavını başarıyla geçtim.size püf nokta vereyim, istop ettirmeyin ve park etmeyi tamamlayın gerisi boş.

ister kötü sürün, ister yavaş sürün farketmiyor.
yarın alacağım arabalı ders. yazarların tavsiyelerini bekliyorum.
Zaten arabasiz olmasi mumkun olmayan derstir.

Tavsiyem : arabali demene gerek yok.

Hayirli forumlar...
dersine gireceksen tavsiyeyi hocadan alsan daha iyi olur.