bugün

bakın ateist demiyorum, dine inanmasa da yeterli. hatta türkiye'de, islam dinine inanmaması bile yeterlidir çoğunlukla. şöyle diyaloglar yaşanır;

a: abi adam içmeyin diyor da niye yarattı o zaman alkolü.
dibggi: iç amına kodumun iç de cehennemin dibine git, sana demedi zaten içme diye.

b: yav ne gerek var artık ezana, teknoloji var, ezanın amacını teknoloji ile çözebiliriz, allah akıl verdi diyorsunuz.
dibggi: siktir git saygı göstermeyeceksen defol bu ülkede.**

c: abicim, ramazanda isteyen oruç tutmaz, sokakta susamıştır acıkmıştır ne mahsuru var yemesinde.
dibggi: ne diyosun lan sen! saygı göstereceksiniz, git evinde ye. bu ülkenin yüzde doksandokuzu müslüman ulan.

d: bakın somut fosiller var, insanoğlunun gelişme süreci şöyle böyle iken öyle olmuş vs.vs.
dibggi: saçmalama lan. bak kuranın şu ayetinin şu suresinde şurada yazıyor konu, abuk subuk şeylere inanma.
d: abi karbon testi, fosil, bilim falan, ispat?
dibggi: ispatı burada işte al oku. dur okuma, cenabetsindir sen şimdi dokunma.

e: şimdi ortadoğu'dan çıkan dinlerin şu şu bu ortak noktaları var, yani hepsi birbirinin devamı. eklemeler yapmışlar gitmişler.
dibggi: hahaha salak lan bu, zaten kuran da yazıyor bunlar, hede hödö onun adı, tutarlılık işte.
eğitimsiz insandır. eğitimli insan inananlar ve inanmayanlar olduğunu ve bunların da kendi anlayışlarına göre davranacağını bilir. o yüzden, içen bir insan, "tanrı içme diyor, bak ben içiyorum" diye alaya kalktığı zaman, ona güler; "hayır, tanrı sana demiyor onu, eğer deseydi içemezdin" diye alaya alayla karşılık verir. bunun adı da hiçbir sözlükte "gaza gelmek" değildir. *
ikiye ayırabileceğimiz insanlardır. tahrik edilmiş ve tahrik edilmemiş.

eğer sen gidip inançlı bir kişinin bu inancına saldırırsan, alay edersen; evet, gaza da gelir, küfür de eder. hak verebilirim. her insan inandığı şeyi savunma güdüsüne sahiptir.

yok gidip durup durduk yerde, şikayet etmeye başlıyorsa, tek amacı provokasyon ise, dini bir araç olarak kullanmaya çalışıyorsa da; bu adamı bir dakika bile dinlemek zaman kaybıdır. bulunduğu ortamdan hızla uzaklaşılmalı, saçtığı köpüklerden uzak durulmalıdır.
(bkz: anlatım bozukluğu içeren başlıklar) görünce de gaza gelir muhtemelen.