bugün

yıllar öncesinin, daha meyöz, cappy, capri sun gibi markalar yokken piyasanın hakimi meyve suyu.
kemalpaşa'da üretilir.*
sinemada her filmden önce iğrenç reklamının ekranda boy gösterdiği içecek. bunun yüzünden sinemaya gidemedim ne zamandır.
sahipleri diren ailesidir. tokat'da fabrikaları vardır. ailecek kalite hastalarıdır. üretim, yönetim, satış ne varsa kalite olacak diye kendilerini parçalarlar ama biz tüketicilerinde takdirini kazanırlar. son yıllarda şarap işinde bayağı yol almışlardır.
"dimes meyve suyu içi dışı meyve dolu dimeeees"

gibi bir reklam sloganına sahip marka. içini anlıyoruz da, dıştan kastı; karton meyVe suyu kutusunun resimleri midir anlayamadım yani.
mehmet okur'un reklam filminde oynadığı meşrubat markası.
acayip güzel meyve suları üreten bir firma. şarapları da ayrıca nefistir. *
vişne suyu hiç güzel olmayan marka.
doğal ürünlerinin içimiyle, insana zevk veren içecek markasıdır.
ürün yelpazesi çok geniş olan meyve suyu firması. mango, ananas,ayva ilk aklıma gelenler.
%100 üzüm-vişne suyunu piyasaya sürmüş firma. bugüne kadar %100 portakal, elma,üzüm,nar içtik ama vişne görmemiştik.
mehmet okur yalnizca reklam filminde degil, ayni zamanda dimes kutularinin uzerinde de boy gostermeye baslamis. ama tadi super.
açılımı diren meyve suları olan sahibliğini diren ailesinin yürüttüğü tokattan çıkan belkide tek firma. bir zamanlar tokatspor'a sponsor olmuştur ancak külfiyet ağırlaşınca desteğini geri çekmiştir.
kucukken urettikleri visne sulari agzimi burus burus yaptigi, tadi eksi geldigi icin hic sevmedigim ve epeyce kufrettigim* firmadir. lakin sonra yasim ilerledikce ogrendim ki visne suyu denen hedenin zaten tabiati oyleymis, adamlarin sucu yokmus lan. meger hiyarlik bendeymis, hic sevmedigim halde habire visne suyu icip bir de adamlara iyi yapamiyolar diye sovuyormusum.

(bkz: bu da boyle bir animdir)
iğrenç ötesi bir reklam cıngılı kullanan firma. hele ki o ''anne bize dimes al, anne bize dimes al'' kısmı var ya bırak meyva suyunu adamı çocuktan çoluktan soğutuyor valla.
Meyve suları özellikle vişne suyu ile gönlümüzü fetheden, maalesef sütte aynı başarıyı yakalayamayan,Tokat'ta artık sadece meyve toplamakla yetinen firma.
sütleri değil de meyve suları ile ünlenen firmadır. meyve suları gerçekten güzeldir ama sütünü biz ailecek beğenmiyoruz.
kırmızı meyvelerden diye bir serisi vardır. mükemmel rengi ve tadı ile bebi benden alır. *
"dimes meyve suyu, içi dışı meyve dolu" sloganına sahip marka
portakal suları güzel olan marka.
her biri birbirinden güzel sularıyla vazgeçilmezim olan içecektir. şarap olayında dünya çapında ödülleri vardır. ana merkez tokattır, izmirde de fabrikası bulunmaktadır. tokat millet vekili ali diren ve ailesinin şirketidir. yılların firmasıdır. ihtiyacı olan meyvelerin yarısını kendileri üretmektedir. kalitenin diğer bir adıdır.
Meyve suyu pazarının %25'i civarını kapsakmaktadır.
ilk meyve suyunu 1984'te üretmiş ama satamamıştır. Bu da tarihi bir anekdottur.
diren meyve suları'nın kısaltmasıdır.

(bkz: orhan diren)
kutu tasarımlarını takdir ettiğim markadır. örneğin bir şeftali suyu kutusunu("classic" kutularından olmalı) alın, bir başkasını alıp diğerinin saat yönünde çeyrek tur döndürüp soluna koyun, bir başkasını alıp diğerinin saat yönünde tam tur döndürüp onun yanına koyun, şimdi bir başkasını üç çeyrek tur döndürüp onun yanına koyun ve en son da bir tanesini tam tur döndürüp onun yanına koyun. göreceksiniz ki meyve manzarası hiç kesintiye uğramadan sonsuz bir panoramik resim oluşturabiliyor. bunu size resimle anlatmak isterdim ancak kutuların her açıdan çekilmiş resimlerini bulamadım maalesef.
kalitesi, ürün çeşitliliği, içtikten sonra midede ağrı, ekşime yapmayan, nektarları bile hoş mükemmel meyve suyu markasıdır. izmirli* zannetmem nedeni ile ayrıca torpil geçerim ama her geçen gün de kalitesi ve çeşitliliği artmaktadır. ama fakat istabul da hiçbir markette bu firmanın kutu çeşitlerini bulamamaktayım... bulan varsa beri gelsin... belirtsin.. dimes pazarlama ekibi bize cevap versin...