bugün

geçenlerde bir gazetede resmini görüp dumur olduğum, derin düşüncelere dalmamı sağlamış olaydır efenim. hani türbede şeker dağıtanını, tatlı dağıtanını, saatlerce dua edenini ve dahi namaz kılanını görmüştüm ama buna ilk defa rastladım. yazılan yazı aynen şöyleydi; "allah ım bana hacettepeyi kazandır inşallah." hemen altta ise dipnot kıvamında; "hayırlısıyla". yani şimdi ne desek boş. "gerizekalı mısın lan oraya yazarak diliyosun dileğini?" diye sorsak ağır olur*, "madem illa ki orda yatan muhteremden bir şey bekliyorsun, gir dua et sadece" desen, anlamaz zira bunu kavramış olsa o yazıyı yazmazdı zaten. "sittr git lan burdan çakal!" desen türbedesin, direkt günah.. yani anlamsız kalıyor her tepki..

yazan kişi belli ki lise son sınıfta. belki masumane duygularla yapmış demek geliyor içimden ama türbe duvarına yağlı boyayla dilek yazmak da ne lan? neresi masum bunun? yarın birgün birisi gelip altına, "mesaj alınmıştır. bakacaz.." yazsa ortalık ayağa kalkar di mi? sen dileğini yazarken iyisin, başkasıgelip senin terbiyesliğine ayak uydurunca kötü. var mı lan böyle adalet?eğer var diyorsan yüzünün tam orta yerine tüküreyim senin.. zaten bunu adam gibi ders çalışmayıp, türbe duvarlarından medet umarak hak etmiştin ama neyse hadi..
(bkz: söz uçar yazı kalır)
bir sonraki aşaması evliyalara mail atmaktır. Ruh hastalığı başlangıcıdır.