bugün

.....
yardan ayrılmışam bagrım delinir
katip arzuhalım yaz yare böyle
...

diyerek selda bağcan'ın "katip arzuhalim" türküsü terennüm edilir.
herkesin bildiği malum itici zihniyetin beyanı. evet..
ifade özgürlüğüne saygı duymamak insanlık suçudur fakat her bulduğu zengin kafiyeyi totem, billboard, pankart haline getirmemeli insan.

hak ararken kendine saygısızlık ediyorsun, git hangi erotic shoptan alacaksan al vibratörünü kadın, kim engelledi ki seni, bu nedir ya...
Doktor raporuyla, reçete ile verilmesini istiyor galiba teyze. Canlısının da maketinin de tedariki noktasında memlekette sıkıntı yok.
Çatallı, damarlı demokrasi talebidir.
Aşmış kendini. iktidara muhalefet olsun diye kazıklanmak istemek bu olsa gerek. Bir de iktidar halkı kazıklıyor diye şikayet ediyorsunuz. Kazıklanmak bazılarının doğasında var. Başına vurmuş olmalı. Yokluk böyle bir şey. Fırsattan istifade edeyim derken rezil olmak.

Trollük (Ahlaksızlık) yapacağına, keşke evlenseydin be abla. Böyle komik duruma düşmezdin. Bunu ifade etmenin daha insani yolları var.
Bir feminist zırvalamasıdır.
Diktatör-vibratör ses benzerliğine vurgu yaparak diktatörlerle resmen daşşak geçen ironik teyzedir.

Not: aklıma geldikçe gülüyorum.
Bu arada gereksiz yetkili olayı sol' a bağlamış. Ona da ayrıca güldüm.
Öyleyse dağıtılsın efendim bu kadar zor mu?
(bkz: ben tutuyorum siz kaçın)
Amın feryadı olabilir.
görsel

Buyrun.
Türk feministinin beyin yakan sloganıdır.
Bir de meşhur sloganları vardır (bkz: am benim dilletirim bağ benim belletirim): https://galeri.uludagsozl...-benim-belletirim-416251/
8 mart dünya kadınlar gününden bir pankartta yazılandır.

görsel