bugün

Temmuz ayında gireceğim hede. Ahmet Yesevi üniversitesi Bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmak istiyorum(uzaktan eğitim) 2015 yılı taban puanlarına baktım, 290 diyor.* ben 290'ı alsam örgün okurum be.*
iki yıl daha tırmalamak, geçmişin tembelliğini ödemenin yöntemidir.
çok adaletsiz sınavdır, ben o kadar çalıştım çabaladım bir bölüm tutturdum, ama bir arkadaşım dgs'ye girdi ve 38 netle benim bölümüme geldi.

acilen kaldırılması gerekir.
bir gece ansızın karar verdiğim sınavdır.
çalışıyor muyum, tabi ki hayır.
çalışan varsa, bilgi almak isterim.

not: başlayıp bıraktığım hali hazırda bir dikey geçiş olmuştur.
başvuru ücreti tamı tamına 80 tl olan sınav.

bir şey demiyorum artık,
80 tl nedir ya?
sınavlara para yatırmaktan bıktık ya!
ben iki ayda kendime gelemiyorum bütçemi sarsıyor, 80 tl az para mı ya!
ales'e göre büyük bir süre problemi olmayan sınavdır...

kafa olarak ales kafası istiyor fakat; elbette ki daha kolayı.

önlisans - lisans kpss si gibi...

geçen sene girdim,
sınavın ortasında sancım tuttu,
yarısına baktım bakamadım,
200geldi.

bu sene hedef odtü iktisat (höh)
hedefi yüksek tutmak gerek...
31 temmuzda olacak hayrlisi ile bizde bir el atacağız.
alesten daha kolay diyenler olmus, ales daha yapilabilir bi sinav bana gore,

ki dgs eski dgs degil, mat 1 diyip gecmeyin, kazigin kazigini soruyorlar artik.
Bence benim sahşi görüşüm ama dgs yaparak hiç vakit kaybettmeyin boşuna 4 yıl kaybetmeyin malasef Türkiye gerçeklerini ön plana aldığımızda her geçen gün artan çığ gibi üniversite mezunu var gün geçtikçe iş bulmak daha zor hale gelecek gibi görünüyor buna bağlı olarak okuduğunuz bölümler üzerinden veyahut istediğiniz severek yapabileceğiniz işlere yönelmenizdir.
internetten baktım,
türkçe den yalnızca,
sözcükte, cümlede, paragrafta anlam, anlatım bozukluğu(1soru falan) ve sözel mantıktan sorumluyuz.
kaymak, dil bilgisi yok, o ye.
bazi mat 1 sorularini hocalarin bile cozmekte zorlandigini gordum, zaten mat 2 yok bari mat 1 i iyice zorlastiralim da biseye benzesin derdindeler.
Girdiğim sınav oo sadece mat ve türkçe var sanıyosun basite alıyosun sınav soruları gelince bakkal çırağının cin görmüş hali gibi kalıyosun.
Zor sınavdır,başarılı olursan eğer fıstık gibi bölümleri okursun.
Sayesinde 2+3 yıl (3 yılı gereksizdi bana göre) öğrenim gördüğüm sınav.
Eğer dgs ile bir yüksekokula devam edecekseniz hiç kalkışmayın. Malum yüksekokulların öğretim üyelerinin ve bilgiyi aktarabilme başarılarının verimlilik açısından durumu belli.
Eğer turizm gibi eğitim konusunda 2 ya da 4 yıl süreli öğrenimlerin arasında bi' fark yoksa ille de "ben 4 yıl okuyacam" diye sızlanarak bu işe kalkışmayın.
Eğer geçiş yapacağınız bölüm hakkında yeterli bilgiye ulaşamadıysanız sonucun hüsranlık ve burukluk getirmemesi açısından hiç boşuna kalkışmayın.
Eğer farklı bir bölüme geçiş yapılacaksa pişmanlığın daniskasıdır, net. Hala mezun olamadım lan. :(
Öncelikle biz türev , integral bik bik diyenler bi siktirsin gitsinler rica ediyorum (bkz: calculus lütfen)
Bak güzel kardeşim senin üniversiteye girişte çözdüğün siktirboktan türev sorularını dgs öğrenciside sike sike öğrenmek zorunda sıkıysa öğrenmesin, davulun sesi oradan hoş geliyor amk , nasılsa mat1 yap geç..
Köşedeki bim'de çalışmaya başlasan iyi edersin.
Konuyla ilgili başlık açıp sınav öncesi duygu, düşünce ve ruh halimi dile getirdiğim ancak hiç umursanmayan durum. Uzun uzun ne de güzel içimi dökmüştüm oysa ki. Ve hiç umursanmamak daha bir yalnız hissettirdi beni.

http://m.uludagsozluk.com/e/33765526/

(bkz: dgs ye girmek üzereyke)
Bir yazar o kadar üzülmüşki bilsem sınava kadar eşlik eder beklerdim..

Sözlük burası hani o kadar da abartmasak.
Hobi olarak girecek olduğum sınavdı, lâkin telefonumun alarmının azizliğine uğrayarak, çalmaması sonucu kaçırmış olduğum sınavdır. Sağlık olsun. Önümüzdeki başka ösym sınavlarına bakacağız artık!
Ben girsem o sınava kesin dikey değil, yatay geri düşerim. Haliyle ben sınava değil sınav bana girmiş olur.

Çok karamsarım çok..
serkan akbel hocamın birinci olduğu sınav.
birzamanlar türkiye ilk 600'üne girdiğim sınav.

seneye girip kontenjan sikeyim. evet
"667 Sayılı KHK ile Kapatılan Yükseköğretim Kurumlarının Öğrencilerinin Türkiye’deki Diğer Yükseköğretim Kurumlarına Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması(DGS)" yazıyor.
2016 yılı itibariyle başvurusu sınavı tercihi ve sonuçlarıyla toplam tam üçbuçuk aylık bir süreci bularak tarihe geçmiştir.
Kazananlar bana ulaşsın birşey sorucam lütfen.