dideral

entry 71 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  kalp ritmini düzenleyen ilaç. etken maddesi sayesinde kalp atışlarını yavaşlatıyor.
  #1109502 :)
 2. 2.
  günde üç kere birer tablet içtiğim kahrolasıca pembecik. stress yok, heyecan yok hepsini silip süpürüp götürüyor. hayatın tadı kalmadı bea.
  #2302670 :)
 3. 3.
  mucize ilaç. içildikten hemen sonra heyecanınızı, steresinizi, panik atağınızı dinginleyen minicik pembe bir mucize. o kadar sevdim ki endişe ediyorum, bıraktıktan sonra psikolojik olarak kendimi onu içmeye zorunlu hissedecek miyim diye. lakin bağımlılık yaptığı konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilim, umarım yoktur öyle birşey.

  edit: lütfen burdaki yorumlara göre ilacı kafanıza göre kullanmayın. ben doktor kontrolünde kullandım. kronik düşük kan basıncı olan kişilerde sorun yaratabilir. tekrar ediyorum ilacı ezbere kullanmayın lütfen.
  #2572789 :)
 4. 4.
  propranolol HCl.
  #3525207 :)
 5. 5.
  ankisiyeteye bağlı oluşan taşikardinin giderilmesinde etkili. ne bileyim böyle yazıyor üzerinde ama heyecanı, stresi gideriyor. ellerin titremesinde de etkili. bütün arkadaşlarımın 1 tane vermem için yalvardıkları ilaç. satsam sınav zamanı karaborsaya gidecek.
  #3526525 :)
 6. 6.
  nedeni ve sebebi çözlülemeyen el titremesini kesen güzel ilaç, hap.

  "sağlıklı" bir birey için herhangi bir önemli yan etkisinin bulunmamaı ve bağımlılık yaratmaması en güzel yanı. ama herhangi bir yan etki olmamasına karşı (kalp rahatsızlarının kullanması tehlikeli) günde yarım içilmesi tavsyesi verilen haptır. ve bu yarım dediğim şey de 14 fontluk times news roman karakterindeki büyük d kadar bir şey.

  eczanlereden reçetesiz alınabiliniyor ve fiyatı da 6-7 lira gibi bir şey olması lazım.

  hapı içtikten sonra vücudunuzda öyle hapı içtim havası olmuyor. genellikle onu merak ediyor insanlar. içince ne oluyor? nasıl hissettiriyor diye. "hissettirmiyor" diyorum. gerçekten de hissettirmiyor. "kötü" veya gerilimli günlerde doktor tavsiyesinin üzerine çıkıyorum bazen. dünya yansa heyecan oluşmuyor bünyede.

  ruhsuzluğumun, duygusuzluğumun sebebi bu hap mı diye düşünüyorum. yoksa zaten psikolojik problemlerim mi var da bu hap da tuzu biberi oluyor diye bilemiyorum. hayatımdan bir çok heyecanı çaldı esasında bu hap. bir buluşmaya giderken biraz dozu arttırıyorum, gereksiz yere oluşan el titremesi karşımdaki kişide farklı düşünceler yaratmasın diye. fakat bu sefer de heyecan kalmıyor. heyecan kalmayınca aşk biter derler ya öyle bir şey oluyor. ve bunları düşünürken hapı içtiğiniz bile aklınıza gelmiyor, dediğim gibi hissettirmiyor bünyede kendini.

  başka saçma bir örnek daha vereyim hap ile ilgili, mesela araba yarışı oynuyorsunuz. son turdasınız ve arkanızda rakibiniz var ve sizi sürekli son turda heyecan yapıp virajı alamadığınız için geçiyor. atıyorsun bir dideral biraz bekliyorsun ve restart... dingin kafayla son virajı alıyorsun.

  daha etkili ve cesaret verici hapları merak ediyorum. nasıl bir şeydir acaba...

  özetle dideral hissettirmeden hissettirmeyen bir Beta Reseptör Blokörüdür.
  her ilaç gibi doktor tavsiyesiyle kullanılmalı.

  ayrıca fiziksel olarak olmasa da zihinsel olarak bağımlılık yaptığı da bir gerçek.
  #4686866 :)
 7. 7.
  taşikardi ve panik atak bozukluklarında kalp ritimlerini düzene sokan ilaç.Uzun süre kullanıldığında kalbin çalışma prensibini zedelediği söylenir.
  #5156183 :)
 8. 8.
  beta reseptör blokeri.
  endikasyonları: esansiyel ve renal hipertansiyonun kontrolünde,
  angina pektorisin tedavisinde,... ( çok sıkıldım lan)
  anksiyetenin ve anksiyeteye bağlı taşikardinin kontrolünde

  neyse kısacası heyecanlanma gibi duyguları azaltır. heyecandan kaynaklanan kalp çarpıntısını azaltır. fakat bir etkisi daha vardır. durduk yerde bacaklarınız uyuşabilir. kalp atımını kontrol altına aldığından merdiven çıkarken tıkanmalar yaşanabilir. eğer bu ilacı kullanırken merdiven çıkmakta zorlanıyorsanız korkmayın.

  ben sf tedavisi için kullanıyorum. antidepresan kullanamadığım için, bunu kullanmam gerekiyor. ve anksiyete konusunda faydasını gördüm. fakat doktor kontrolü olmadan kafanıza ilaç kullanmayınız lütfen. burada yazılanlar sadece yahu bu ilacı kullanıyorum bende uyuşma oluyor şeklinde bir korku yaşamamanız içindir.
  #7398406 :)
 9. 9.
  mitral kapak prolapsusu'nun neden olduğu, taşikardi ve ritm bozukluklarında da kullanılan, küçük tablet.
  #7762370 :)
 10. 10.
  şu anda içmekte bulunduğum pembe mucize.

  içiyorsun, hayatında heyecan bırakmıyor. ama heyecanı yerine getirecek şeylerin varsa hayatında, orası başka. * *
  #8248493 :)
 11. 11.
  günde 3 kere yarım yarım içsem de hayatıma ve çarpıntıma hiçbir şekilde iyi gelmeyen meret. üstelik bugün günde iki yarıma indirdi doktor.

  herkese iyi gelirken, bazı bünyelere vız gelir.

  edit: ya ben mi tuhafım?
  #9403182 :)
 12. 12.
  doktora danışmadan içilmemelidir.sonra el titremem dursun diye kalp durur mazallah.
  #9443103 :)
 13. 13.
  hayatımın geri kalanına bir de kendisinin eklendiği ilaçtır. *
  bu ilacı kırması çok zordur bir de..
  #9489087 :)
 14. 14.
  anksiyete ve taşikardi sorunuma çare olmuş sevimli ilaççıktır. Ayrıca tiroid bezinin hayvani bir şekilde çalışıp litrelerce ter boşaltan vücudumu da "napıyon sen yiğen ya" ayarında bir sakinleştirme olayına sokmuştur.
  #10054157 :)
 15. 15.
  sürekli baş ağrısı olanlara verilen aynı zamanda kalp ritmini düzenleyici minik pembe tanecikler.
  #10054167 :)
 16. 16.
  mutlaka yanınızda taşımanız gereken ilaçtır.
  unutursanız ve aniden çarpıntınız başlarsa gün size zindan olur. acilen eczane bulunmalıdır. 5 lira falan.

  ama ilaca ulaşana kadar öyle bir hale gelmişsinizdir ki 40 mg'lık bir hap kesmemiştir sizi...
  #10390922 :)
 17. 17.
  oral yolla alınmasiyla, üçbucuk atan kalbe 'sakin ol kanka ben burdayim' şeklinde teskin eden kalp dostu kızılcık.
  bencel not:aşırı kullanımdan kaçınınız, iyi dosttan iyi düşman olur. *
  #10568353 :)
 18. 18.
  migren tedavilerinde kullanılabilecek mucizevi ilaç. kullanıyorum, migrenim kesildi, rahatım, huzurluyum, birazcık ta mallık var o kadarcık
  #10634465 :)
 19. 19.
  kalp konsantrasyonuna birebir olan ilaçtır.
  #10648672 :)
 20. 20.
  kalp ritmini düzenleyen küçük minnacık sevimli pembe hapcıklar. zaten mini mini üstüne kırıpta içmem söylendi. ha bir de lüzum halinde abartmayacakmışım. (bkz: kalp laftan anlamaz ki)
  #10796672 :)
 21. 21.
  Migren tedavisinde kullanilabilen migreni geciren pembis kucuk ilac.Psikolojik amaclada kullanilirmis bagimlilik yapmazmis.Boyle bi sakinlik gelirmis insana.yeni kullanmaya basladim ve bu migren yuzunden hayatim boyunca kullanicam gibi.kullanmayi biraktigin halde migrene tekrardan merhaba diyorsun cunku.migrende beyindeki damarlarin genisliyerek kafatasiyla beyni sıkıstırmasi soz konusu ve bu yuzden su lanet agriyi cekiyorsun. Bu ilacta hafif damarlari kucultuyor heralde.kisaca:
  (bkz: Uzumu ye bagini sorma)
  #10926193 :)
 22. 22.
  tıp doktorlarının el titremesi problemine karşılık muayene sonrası verdikleri ilaç.
  #11563785 :)
 23. 23.
  Kalp sorunu olan hastalara verilen ilaç.
  #11563801 :)
 24. 24.
  nabzı düşürerek bir rahatlama bir huzur veren harika ilaççık. migren ataklarını da evcilleştiriyor, anksiyeteyi de uysallaştırıyor.
  #12616011 :)
 25. 25.
  kalp ritmini yavaşlatıp gereksiz heyecanı engelleyen muazzam kimyasal.

  Selectra ile birlikte alınca iyi kafa yapan ilaç.
  #13102158 :)