bugün

görsel

programa bağlanan kadın kürtçe konuşacağım deyince;

didem hanım: burası türkiye cumhuriyeti canım. olmaz öyle şey.

dedi.

Ne alaka ?. Formata ters diyebilirdin.

Konuyu oraya getirmenin amacı ne ?!.

elin arabı gelse, arapça konuşacağim dese. ses çıkmaz.

yazik.

https://youtu.be/Hnfd8PMXQZI
Biraz ar olsa boyle bir sey soyler miydi asla. Dogu dili diyor bir de kurtce demeye korkuyorsunuz hahahaha. Vallahi de egitilmezsiniz. Bir dile terorist muamelesi yapmak da anca bizim ulkemizde olurdu.
Ben izlerken nasıl anlayacağım aq kadın doğru demiş.

Sikerim maduriyetinizi Türkçe biliyorsan Türkçe konuşacaksın TV de.
(bkz: kürde selam vermeyen türk tutuklandı) helal olsun hem faturasını ödeyelim hem de ağzını şişire şişire kürtçe konuşsun. yok öyle yağma.
Doğru bir şeyi yanlış bir şekilde söylemiş.

“Kürtçe bilmiyoruz bu yüzden Türkçe konuşun” dese bu olaydan haberimiz bile olmayacaktı.
doğru bir şeyi gayet de doğru biçimde söylemiş. mk kekosu programa bağlanıyor, türkçe biliyor, ulusal yayın yapan bir kanalımız olduğunu biliyor, kanalın kullandığı dilin türkçe olduğunu biliyor. e ne sikime "kürtçe konuşacağım" diyor?

bakın mesela programa başka bir türk bürokrat, gazeteci, hukukçu, emniyet mensubu, siyasetçi vs katılsa ve orada "almanca konuşacağım" derse ne deriz? hassiktir amcık, zaten türkçe biliyorsun, almanca ne alaka deriz değil mi?

kürtler ötede ağlasın. didem arslan yılmaz kürt provakatöre izin vermeyerek en doğru olanı yapmıştır.

büdüt: şu da şurada dursun.
(bkz: didem arslan yılmaz ın kürtçü provakatöre cevabı)
kadın haklı, herkesin ortak bildiği dili konuşmak varken başka bir dili konuşmaya çalışmak asıl sizi ayrımcı ve de ayrılıkçı yapar.
kadın türkçeyi akıcı konuşamıyor sanırım o yüzden kürtçe konuşmak istemiştir.

aslında kızmamız hatta utanmamız gereken nokta, ülke olarak bu kadına türkçeyi öğretememiş olmamız.

yazıklar olsun bize ki ülkemizde türkçeyi bilmeyen 3 milyon t.c. vatandaşı kadın var...

daha doğrusu türkçeyi öğretemediğimiz, türkçeden mahrum bıraktığımız 3 milyon vatandaş(kadın).

yazıklar olsun.
Programa bağlanan kadına formata aykırı dese sorun yok. Haklı.

Ama sert cevap verip üzerine bir de burasi türkiye cumhuriyeti felan diyerek boyut atlaması amacinı belli etti.

Kaç yillık televizyoncu, uygun dille cevaplamayı öğrenememiş.
Müge anlı bu tarz durumlarda; özel konuşun deyip formata uygun hareket ediyor.

Ama didem hanim formata uygun cevap vermek yerine lafi başka yerlere çekerek kendini tatmin ediyor.

Sosyal medyada bir çok kişi didem hanima sinirlenmiş vaziyette.

Anlayış önemli tabi !. Anlayabilene.
neden kürtlere ve kürtçeye bu kadar düşmansınız? Türkiye Cumhuriyeti ülkesinde Türkçe den başka dil konuşulmuyormuş bak sen, içinde yaşamasak inanacağız, bu ülkede Dünyanın dört bir yanından tüm dillerin çevirisi gerek çevirmen, gerekse alt yazı olarak gayet güzel verilebiliyor. ama televizyonda Kürtçe konuşmak mı? Ne münasebet canım, burası Türkiye Cumhuriyeti... Boş yapmayı bırakın Kürtçeyi Kürtleri sevmiyoruz, nefret ediyoruz diyin rahatlayın o zaman daha samimi OLURSUNUZ en azından..
birde sözlükte komünistim diye geçinip ''didem aslan doğu söylemiş'' diyenler var. sakın sağda solda komünistim demesinler çok kötü bozarım...
görsel

bak bu serbest....
"türkçeyi bilmeyen 3 milyon t.c. vatandaşı kadın var..." denmiş.
75 milyon da Kürtçe anlamıyor.

Napalım ben de sanskritçe konuşayım, öteki de laponca konuşsun, yavrum sen de hazaraca, öteki de baskça konuşsun.

Akıcı olmasa bile konuşabiliyor isen Türkçe konuşacaksın.
Kimsenin anlatmayacağı bir şeyi desen ne, demesen ne?
puahah, ülkede her yerde bissürü dil konuşuluyormuş da tvde konuşulması problemmiş. ulan angut, sen kürtçe biliyorsun diye benim de mi bilmem gerekiyor? koyayım kürtçeye. etraftaki dillerden arak türetilmiş, tarihi olmayan bir söylence hepi topu.

olm sevmiyoruz, sevmediğimizi de inkar etmiyoruz. kürtlerle aynı bayrak altında yaşamak da istemiyorum, çünkü onlar da istemiyor. hatta bölücü terör örgütü pkknın siyasal uzantısına 6 milyon oy verecek kadar düşmanlar bize. beni sevmeyeni ben mi seveyim. yallah kuzey ıraktaki kürt özer bölgesine.
(bkz: ayrılıkçı türkler)
bak canım bu sözlükte tartışmayacağım tek kişi sensin. sana özelden çok şey anlattım. tribüne oynuyorsun!!! korkma ırkçılar sana eksi oy veriyorsa doğru yoldasın demektir.

hani komünizm, eşitlik, özgürlük ve adaletin gerçek anlamda var olduğu; sınıfsız ve sömürüsüz düzendi der susarım!!!
Hazımsızlık değil o. Kaç kişi anlayacak Kürtçe konuşan kişinin ne dediğini. Gayet mantıklı bir şey söylemiş.
Kışkırtmak üzerine kurulu bir provakasyon…
Mevzuya gelirsek, Türkiye’nin dili Türkçe’dir. Seve seve kabul edilecek bu.
Didem Arslan Yılmaz'ın Show TV'de sunuculuğunu yaptığı Asla Vazgeçme programındaki sözleri tepki çekti.

Programda işlenen konu ile ilgili olarak canlı yayına bağlanan kişinin Kürtçe konuşmasına tepki gösteren Yılmaz,

"Türkan hanımı bir hattan alın, kızlara da hakaret edemez, öyle de konuşamaz. Biraz da anlarım ben Kürtçe'den. Kesinlikle olmaz. Doğru düzgün Türkçe konuşun, hepimiz anlayacağız. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Doğu dili bilmiyoruz ki biz?" dedi.

Sosyal medyada büyük tepki alan sözler üzerine #haddinibildidemarslan etkileti ile sunucunun tavrı eleştirildi. Yılmaz sözleri ile ilgili henüz yeni bir açıklama yapmadı.

https://www.karar.com/hay...ini-yayindan-aldi-1629809

Türkçe batı dili mi ?. Yoo kökeni doğu. Hatta doğu grubunda. Ural-altay malum.

Komik ya.
didem arslan yılmaz'dan şaşılmayacak bir tepki aslında. biraz olsun bu kadının yayın geçmişini bilen en az bir kez söz konusu programı izlemiş herkes pekala bilir ki kendisi, alt tabakanın sorunlarıyla ilgilenmek şöyle dursun onlarla muhattap olabilecek kadar asgeri düzeyde dahi sağduyu sahibi olmayan bi kadındır. oldukça kibirli. programda her sözü, her çıkışı prim zaten. ne yazık, yüksek standartlarınız var pekiyi fakat söz konusu bu konular üzerinden prim yapmaya, reyting kasmaya, para kazanmaya gelince pek bir alçakgönüllüsünüz. lol.
Burası Uludağ sözlük burda kürtleri sevmeyiz yallah ekşi de aç başlığını..
iyi yapmış aferin ona. Türkiye cumhuriyeti'nin resmi dili türkçedir. Kimse kürtçe bilmek, anlamak ve dinlemek zorunda değil. Hadi canım işinize bakın..
bunlar yine mi mağdur amk. sokakta köpek havlasa bunlar mağdur oluyor.
mesele türkçe, kürtçe, doğu dili, batı dili değil amk.
mesele bu kadının tv lerde sunuculuk yapması.

ulan daha iki gün önce gökhan gönül ü çıldırttı kadın.
gökhan gönüle fener taraftarı para fırlattı adam yine sakin kalmıştı.
bence olay danışıklı dövüş gibi ..... kürt meselesinde hareketlenme var .
şahsım kürtlere " bu aralar bir şey yapmayın diye " haber göndermiş . ancak
zaman doldu galiba ....

Didem Arslan Yılmaz’ın Kürtler için kullandığı ırkçı ibarelerden sonra Didem Arslan Yılmazın kökeni hakkında araştırmalarda bulunduk. Sosyal medyada daha önce Didem Arslanın programına katılan bir çok Kürt yazar ve siyasetçi özellikle çözüm süreci dönemlerinde Didem Arslan’ın Kürt olduğunu kendilerine belirttiklerini aktardılar.

Gazeteci Yazar olan Fehim Işık twitter hesabında “Didem Arslan Yılmaz’ın kendisi Sivaslı bir Alevi Kürt. Habertürk’te yönettiği çokça programa konuk oldum. Çözüm süreci dönemiydi. Reklam aralarından birinde fısıldayarak kulağıma Kürtçe konuşmuş ve “Ez jî kurd im” demişti. Yazık! Ne derseniz, ne düşünürseniz ona yazık işte!” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamanın ardından Didem Arslan Yılmaz Kürtçe Biliyor mu? sorusunu merak edenler için Didem Arslan Yılmaz’ın çok az bile olsa Kürt anladığını söylememiz mümkündür.

https://kundir.net/kurt-s...rslan-yilmaz-kurt-mu.html
olmayan hazımsızlıktır... kimse türklere olan nefretini didem hanım üzerinden kusmasın!

sonuna kadar didem hanımın yanındayız.

(bkz: #45019597)
güncel Önemli Başlıklar