bugün

Dicle Üniversitesi Oldukça köklü ve ülkenin ileri gelen üniversitelerinden biridir. Ülke içindeki En iyi 10 üniversiteden biridir.
Kampüsü ve şehir harikadır. Şehir ucuzdur. Her türlü sosyal faaliyet mümkündür. Canınız sıkılmaz Diyarbakır'da..

Edit: bilgi amaçlı iş bu entry eksilenmiş, sebebi ne ola ki?
hem şehir olarak, hem de üniversite olarak dört dörtlük bir yerdir.
terörö bir üniversitedir. bol miktarda keko barındırır.
esekler icin ozel park alani varmış diye duydum.hatta universite ogrencileri esekler icin kapilarinin onune bir tabak su birakiyomus.
yoldaşlar eminim seni iyi karşılayacaklardır. örgütlenmemiz güçlü eğitimimiz iyidir. devrimci selamlar. faşizme geçit yok diclede.
kürt dolu bir yer.
Diyarbakırlı olmayanların Diyarbakırlıymış gibi konuşmalarına asla aldırış edilmemesi gereken yerdir.
Herif yozgatta büyümüş, çıkmış Diyarbakıra laf atıyor. Ulan Sen daha bulunduğun muhitten dışarı çıkmamışsın, ne konuşuyorsun!

yalan konuşma!

Cahillik çok kötü çok..
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
Çok mükemmel bir üniversite Yerleşkesi. güzel aktiviteleri vardır.

Paint ball (bkz: adam vurmaca)
sörf (bkz: ana avrat düz gitmece)
Öğrenci transferi (bkz: dağa adam kaçırmaca)
Farklı kişilerle tanışma (bkz: yol kesmece)
Farklı kültürlerle tanışma (bkz: kandil e seyahat etmece)
bildiğin texsas lan. silah eğitimi almadan gidilmesi caiz olmayan bir yerdir.
şunu söyleyeyim. hocaların çoğu torpille gelen ve iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlardan oluşmuştur. güzel bir eğitim beklemeyin çoğu alanda. siyaset çok döner özellikle boş olan bölümlerde. sürekli dağa kaçan insanlar duyarsınız.bir taraf seçmeniz gerekir, hizbullahçılar, pkklılar vardır bol bol. bunlara bulaşmadan 4 seneyi tamamlamanız çok kolay olmaz. orta yerde tutup siyasi görüş söylemeyin size tavsiyem, hocalar bile ona göre not verir. mhpli sevmezler doğal olarak, mhpli hocada hdp li sevmez. yurtları yakındır ve güzeldir, kız yurdu özellikle. şehrin içinde laf yemeden gezemezsiniz her ara sokağa girmeyin o yüzden. bide Diyarbakır'lı erkeğe gülümsemeyin, gülümseme seni seviyorum anlamına gelir ve sizi kafaya takar. Diyarbakır'lı kızlar hakkında yorum bile yapamıyorum. üniversite hariç herşeyden bahsettik galiba.
Iyi bir yerdir.
Icinden nehir akan bi yer galiba.
Iyi bir yer.

Hemde çok iyi.. Aslında pişman olmazsınız.
amed'de harika bir üniversite.
Diyarbakir' a okumaya gelen insanlardan birinin bile pisman olup dondugunu hatirlamiyorum. Sanatsal, kulturel acidan oldukca gelismis bir sehir kafa dagitabilecek bir cok yer var ayrica. Okulda rahat okuyabileceginiz, zorlanmayacaginiz bir universite.