bugün

artık kaybedecek bir şeyinin olmamasıdır.
daha kötü durumda olamazsınız çünkü diptesiniz , artık yaptığınız her şey sizi üste taşır. bu düşünce tarzı psikyatride davranış terapilerinde kullanılır.
Daha batacak yer kalmaması.
Kaş bıyık almamak.
insanın ufkunu açar. dibin bir dibi daha olduğunu öğrenirsin.
etrafınızdakilerden hangisi iyi gün dostu hangisi gerçek dost dibi gördüğünüzde net bir şekilde anlarsınız.
Çevrenizdeki gereksiz insanları sizden uzaklaştırır. Gerçek dostlar ve ailenin önemi anlaşılır.
hiç bir şeyden korkmazsınız bunun yanında gelecek gözünüzde hiçliktir ama geçmiş asla unutulmaz.tam bu kıvamdayım, günde iki paket sigara, iki günde bir bayılana kadar içmek, herhangi bir sosyal medya aracı kullanmamak (sözlük hariç maskeler ardındayız), telefonu şarja takmamak ve dışarı çıkmayıp odada müzikle takılmak.
Diğer batanları görme şansınız olur.
Havuzun dibine attığınız anahtarı bulmaktır. Başka da iyi yanı yoktur.
Kaybedecek bir şeyin yoktur ve kazanmaya başlarsın.
Yaklaşık 2 yıldır youtube oyun videoları yüklüyorum. Birçok kanaldan daha fazla emek vermeme rağmen bir bok olmadı 2 buçuk yılım bok gibi 3500 abone içindi sanırım. Yaklaşık 6 yıldır müzikle uğraşıyorum. Beatmakerim ama daha bir kuruş para kazanamadım. Kötü müyüm? hayır. Kendimi dahada geliştiriyorum. Dibe battıkça çıkmak için daha fazla çaba sarfediyorum. Ha bi bok oluyor mu? Hayır olmuyor. Ama en azından kendimi dahada fazla geliştirmiş oluyorum. Neyse siktiredin belki kpss ye girip memur olurum.
ayaklarınız dibe ne kadar inerse o kadar iyi zıplama fırsatınız olur.
Özgürlük.
Bir daha dibe batmayacak olmanızdır. Eğer bir insan ciddi anlamda dibe battıysa kesinlikle bunu tekrar yaşamamak için çaba sarfedecektir. Hayatına yön verecek, kararlarını dikkatli ve temkinli verecektir. Bu yüzden tekrar dibe batması imkansız hale gelecektir.
Özeleştirinin dozunu kaçıranlarda oluyor. iyi yanı pek yok. Dünya bir makineyse onu döndürende bu ters kutuplardır. Eksikliği olan fazlası olanla gideriliyor. Herkes tepede olsa dünyada yaşanmaz. Bazıları dipte olmak zorunda hemde kendi elleriyle.
demek ki çıkışınız da olmuş. çıkamayanlar da var.
önünde sonunda tekrar çıkacağını bilmektir,kaybedecek birşey olmadığı için daha rahat olmaktır.
Ne demiş düşünür, nerden biliyorsun hayatının altının üstünden güzel olmayacağını koç.(koçu ben ekledim bittabi)
Kime göre neye göre dip? Dibin de dibi vardır. Unutmamak gerek.
Hiçbir zaman tam bite batmayız. Sürekli batma devam eder.. Şimdiye kadar böyle oldu ölene kadar da böyle olacak.
Lanet olsun artık en diptesinizdir. Ve geriye bakıp bir sigara yakarsınız. Elinizde hiçbir şey kalmamıştır. En aşağıdan bakarsınız hayata. Biraz daha olgunlaşmış, biraz daha yaşlanmış. Ve iki tane yol vardır önünüzde. Ya hep dipte kalmak ya da ayağa kalkıp hayır ölmedim işte ben buradayım diye haykırmak. Eğer seçtiğiniz birincisiyse yapacak hiçbir şey yoktur sizin için. Pislik içinde aptalca ölürsünüz. Yok eğer tercihiniz ikincisiyse yeni bir yolculuk başlar. Önceki tecrübesiz siz yoksunuzdur artık. Daha sağlam basarsınız ayaklarınızı yere. Daha sert rüzgarlara karşı yürürsünüz. Ve dostunuzu düşmanınızı bilirsiniz artık. Tanırsınız iki yüzlüleri. Değerini bilmeye başlarsınız elinizdekilerin. Sizin kaybedecek hiçbir şeyiniz yoktur. Siz artık kazanmaya başlarsınız. Şimdi kaldırın gerekli organlarınızı ve bir şeyler yapın.
Bir dahakinde nasıl çıkacağını bilmen.
Risk alabilmektir. Daha kötüsü ne olabilir ki düşüncesiyle risk alabilme gücünüzün artmasıdır.
Hissizleşmek.
görsel