bugün

diablo 3 hayırlısıyla bir çıkarsa birkaç yıl sonra ardından çıkacak olan muhtemelen blizzard firmasının oyunudur.
(bkz: başlık parsellemek)
(bkz: dereyi görmeden paçayı sıvamak)
"kaçanı kovalarlar" deyiminin bokunu çıkarmı$ oyundur.
http://www.habersahifesi....ji/2164/diablo_iv_mu.html
2025'de çıkması beklenen oyun.
Diablo 3 ile arasında grafiksel anlamda çok fark göremediğim oyun. inşallah hikaye ve sistem de sıçıp batırmazlar.
grafiği salla içerik önemli. umarım adam akıllı pvp'si ve pve'si vardır dediğim oyun.
blizzcon 2019'da reveal trailer'ı yayınlanmış oyundur. şahsi fikrim olarak diyebilirim ki, blizz'in bugüne kadar yaptığı en iyi sinematikti. bu adamlar bu işi biliyor. başka hiçbir firma bunlarla yarışamaz.
Zamansızlıktan hala tam tadını çıkaramadığım, ancak oynadığım kadarıyla formülü yerinde oyum. 26-27 level falanım daha, ama çok tatliş.
Bu sene yılın oyunu seçilir
Orası kesin.
Game Pass'e gelmesiyle hayatımda ilk defa Diablo oynamam vesile olan oyun ve pek herkesi memnun etmeyecek şeyler söylemeye geldim. Her ne kadar benzer oyunları tüketmiş olsam da bir yere kadar (bkz: torchlight) (bkz: the incredible adventures of van helsing) gibi, hep bir noktada bırakmıştım. Çünkü bir noktadan sonra aşırı sıkıcı gelen bu tarzı diablo gibi bir isimden oynarsam belki fikrim değişir, bunlar muhtemelen o kadar iyi işler değildir diyerek giriştim. Aslında Path of Exile son zamanlarda daha çok sükse yapsa da, bana başlayıp biten bir iş lazımdı, onu oynamaya pek sinirim yetişeceğini sanmadığım için girmedim.

Bence bu janr, çok ciddi bir gelişme göstermedikçe kesinlikle ve kesinlikle çok sevenine harici insanlar için ölmüş. 2000 lerin başı için ne kadar ilginç bir janra olsa da artık bence hiç bir çekiciliği yok. internette biraz aradım bu tezimi destekleyen ya da çürüten bir şey var mı diye de, bulamadım ama gördüğüm kadarıyla özellikle genç kesimin ilgisini dahi çekmemiş bu iş, bence çok mantıklı. Bence en fazla League of Legends, Dota gibi oyunları oynayan ama Diablo adını hiç duymamış kişileri cezbetmiştir diye bir düşüncem var ama, o oyunları tüketen kitlenin de ne kadar sadık olduklarını düşünürsek pek ciddi bir geçiş olduğunu düşünmüyorum. Bu işin tüketicisi bariz şekilde zamanında Diablo 2 oynayarak ömrünü heba etmiş kitlenin ilgisi dışında ciddi şekilde insanların ilgilerini çektiğini sanmıyorum.

40 levela kadar falan geldim iki gün gibi bir süreçte, aslında niyetim de ana senaryoyu falan bitirip sonrasında bir şeyler söylemekti, sanırım 50 leveldan sonra karakterlerde değişim de oluyor ama, yok yani sabrım yetmedi. Oyundan alacağım keyfi arttırabileceğini düşünerekten buildimi de 3-4 defa değiştirdim, yok. Farklı karakter ile de sabrım olur mu hiç bilmiyorum ama sanmıyorum. Oyunun en sıkıcı yanı benim için, sonlara doğru belki gelişiyor olsa da, taktiksel bir yaklaşım falan yok. Hani yok şu skilli at sonrasında bunu yap falan diye bir taktik önerilebilir, eyvallah ama, o da oyundaki karakterinizin o an yapabileceği tek taktik. Başka bir taktiğe geçmek istiyorsanız illa ki ya respec yapacaksınız, ya da yeni karakterle ilerleyeceksiniz. Sürekli aynı şekilde oynamak ister istemez aşırı oyuncuyu sıkıyor. Bu bosslarda dahi bu şekilde, aynı yolları kullanarak daha çok vurarak düşmanlarınızı indiriyorsunuz, en fazla gimmickli olan da yok işte etraftaki minionları öldür de vurabilecek hale gel, yok ışınlanıyor, yok sağdan soldan can çekiyor falan, piyasadaki en standart boss üretme taktikleri. Üzerinize taktığınız itemlar da keza stat dışında oynanışınızı değiştirmiyor. Bir yere kadar level atlayıp oynanışınıza çeşit katıyor olsanız da bir noktadan sonra o level atlama o kadar yavaşlıyor ki, aynı şeyi spamlemeye başlıyorsunuz. Ekran başında kaç defa uyuklarken kendimi buldum emin değilim.

Ben bu oyunun oyuncusu net değilmişim bunu da anladım, ama bence bahsettiklerim de benim kişisel zevklerimden öte gerçek sorunlar bütünü. Ama insanlar benim düşüncemin aksine bunu aylarca yapabilecek sabra sahipmiş. Keşke ben de böyle olsam, sürekli yeni oynayacak ne var diye bakmaktan kurtulur, kötü kötü oyunları bile bir şekilde oynamazdım. Böyle Witcher 3 falan çıkana kadar gömülürdüm Diablo'ya, o çıkınca bakar geri dönerdim falan.
hakkında videolar izledim. turknet sayesinde indirip oynayacağom ben de.
güncel Önemli Başlıklar