bugün

hastanede sıra dahi vermeyi bilmeyen stajer çocuklara ameliyat yaptırıldığını sanan yazar beyanı.
doktorlar iğne yapmayı bilmiyorken fazla üzerine gidilmemesi gerekendir.

http://www.milliyet.com.t...2/26/siyaset/axsiy02.html
ayni zamanda onlarda ki hava doktorlarda yoktur.
ösymden barajı geçemeyecek kapasitede olan insanların sağlık meslek lisesi mezun olarak rahatlıkla üniversiteye gidip 2 yılda mezun olduklarından kaynaklanan problem. diğeri de 380 puan alsın 4 yılda fen edebiyat mezunu olsun yetmiyormuş gibi üstüne birde formasyona bir ton para döksün kpss adı altında bir sınavla elensin. adaletini sikim.
devlet hastanelerinde olduğu için iyi olsun size amk!

sonra sağlık konusunda akp çok güzel açılımlar yaptı.

al sana açılım! oh olsun.

sağlığını düşünseler zaten seni kobay fare gibi kullanmazlar.
iki yıl okudu bir şeyler öğrendi diye o çocuklara hasta emanet edip arkada çay kahve keyfi yapan yavşak hemşirelerin suçudur. Ayrıca o stajyerlerin çoğu üniversite okumuş hemşire bozuntularından daha deneyimli.
Senin stajer dediğin adam 4 sene teorik dersini alıp aynı zamanda pratik yapmak için orda çalıştırılırlar. Amaçda o zaten pratik olsun hastalar tedirgin olmasın, şuana kadar yüzlerce devlet hastanesinde yüzlerce stajerle tanıştım, çalışmalarını izledim, hastanelerdeki o herşeyi ben bilirim havasında ki hemşirelerden daha bilgililerdi. Adamlar öğrendiği işi yapmaya çaılışıyo yani bu kadar basit.