bugün

--spoiler--
http://www9.gazetevatan.c...d=151814&Categoryid=5
--spoiler--

her ne kadar 2. tura cikmamiz beni de bir cok fb'liler gibi delicesine sevindirmis olsa da, her zaman capimizi bilmeden daha da türkcesi gaza gelerek yapmis oldugumuz bu tür aciklamalari spor basininda görmekten tiksinti duymaya basladim. simdi oturup ali sen'e uzun uzun rakiplerimiz kim diye mi anlatalim? yani milan, madrid, barcelona, chelsea, manchester fb'den daha kötü bi takim ve de daha kötü mü oynuyor simdi?
önce bi rakip belli olsun. mesela madrid geldi diyelim. sen otur keyifle 2 tane tas gibi 90 dakika izleyecek olmanin keyfini sür. yenersin yenilirsin birak bunlari simdi. zaten takim olarak bu seneki avrupa'daki hedefimize yani gruptan cikmis olmaya ulasmisiz. ilk defa gruptan cikmissin. bi otur soluklan. 10. defa cikmisiz da hep bi sonraki turda elenmisiz sanki. sanki her sene avrupa'da yari finallerden ceyrek finallerden dönen takimiz da bu sene herkesi yenip sampiyon olcaz.
hayir en cok tuhafima gideni de bunu ali sen gibi birinin söylemesi. sokaktaki ahmet-mehmet söyler, "ya hocam bi sktir git" dersin olur biter.
ali şen'in hiçbir premiere lig veya la liga maçı izlemediğini ya da daha kişisel olarak bunadığını gösteren cümledir.
(bkz: yazık be bu adama)
"atma ali din kardeşiyiz" dememize sebep olan söz.hele bir soluklan,bir sakin ol.bu iş cska nın 17 yaş altı takımını yenmeye benzemez. he bunu bilmiyorsanız bir bilene sorun,babanıza sorun.

(bkz: en büyük fener şampiyon fener güldürmeyin ulan i) *
uefa kupası'nın, türkiye'ye gelmesinde güya en büyük rolü oynayan kişinin sözü.
(bkz: bi siktir git dedirten başlıklar)
"rakipler bizden iyi değil" herşey bu cümlenin içinde yatıyor. fenerbahçeli mantığını anlamak için bu cümle irdelenmeli. gs uefa kupasını alırken hiçbir zaman demedi, rakiplerimiz bizden iyi değil diye. bunu milan'ı* yendikten sonra da demediler, mallorca'yı* eledikten sonra da demediler, dortmund'u* eledikten sonra da demediler ve sonunda kupayı aldılar. onlar sadece oynamaya ve kazanmaya odaklanmışlardı. bugünkü fenerbahçe de zico sayesinde bu mantıkta hareket etmeye başlamışken, böyle eski fenerbahçelilerin çıkıp, eski fenerbahçelileşme hastalığını hortlatmasının anlamı nedir?***
fenerlileri ve fenerbahçeyi neden sevmediğimizin sebeplerinden birisi. Hayır yani bi insan * nasıl olur da buna inanarak söyler aklım almıyo. Buna gerçekten inanıyor mu yoksa fenerbahçe marka olmuş bir takımdır diye yutturdukları zavallı saf insanlara yeni bir gazmıdır bilinmez.
ali şen in fener taraftarı profilini bire bir yansıttığını gösteren beyanatı.

(bkz: gormemisin cocugu olmus cekmis cukunu koparmis)
barcelona ve manchester united dışındaki rakipler arasında pek fazla kalite farkı yoktur kanimca. oynanılacak maçlar kazanılmasa bile bile çok farklı yenilgiler alınmayacaktır. rüya bile olsa güzel bir dilektir esasen.
(bkz: alzheimer)
o değil de işte fenerbahçe bu zihniyetten kurtulduğu için bu sene başarılı olmuştur.

şampiyonlar ligi şampiyonluğu öyle ilk gruptan çıkışta olabcak bir şey değil. önümüzde porto, lyon gibi örnekler var. bu takımlar azimle her sene katıldılar, her sene gruptan çıktılar, porto morinho dönemi yakaladığı başarı ve o dönem çok iyi olan kadrosu ve biraz da şansı ile bunu başardı. lyon ise bir ara muhteşem oynamasına, real madrid'lere fark atmasına rağmen yarı finale kadar çıkabildi.

yani kuru kuru atıp tutmakla bir şey olmuyor ali şen efendi. şapkanı önüne al da düşün bakalım ben takımı nasıl yönettim diye. seni şampiyon yapan takımın en büyük oyuncularını küstürüp takımdan kovmaya benzemez bu işler. 1 haftada iki teknik direktör değiştirerek de olmaz. istikrar lazım istikrar.
(bkz: kocaman bir çılgınsın)
(bkz: orda bir köy var uzakta) *
türk spikerler bile daha duygusal bir yorum yapamazdı herhalde. saçmalık. ali şen sözlük yazarı olsa sazan avcısı der geçerdim ama eski başkanlarımızdan olduğu için durumu fanatizm ve ilerleyen yaşa bağlıyorum. bu kadar.
fenerbahçe'nin her şampiyonlar ligi macerasindan sonra ali şen'in saçmaladiginin kanitidir.*
pre edit: verdigim bkzda baslik degil link önemlidir. fenerbahce nin basarisina bok atmak gibi bir amacim yok. Anlama sorunu olan varsa önceden açıklamak istedim.

(bkz: #2111491)
Şuan en güçlü duran Manchester United, Barcelona, Real Madrid gibi takımlar bile bunu söyleyemezken hangi çılgın bu cümleyi sarfedebilir?
(bkz: ali şen)
arada milyon dolarlar ve messi drogba rooney gibi oyuncu ları saymazsak bi fark yok.
(bkz: ecayip hayvanlara benziyirsan)
(bkz: sevilla dan sonrası final)
fenerbahçe taraftarı olmama rağmen '' bi siktir git çay koy'' dedirten ali şen söylemi.
yalnız öyle bunamış ki gariban, çay koymaya bile mecali olmaz kanımca. bundan dolayı kendisine sallanan sandalyede polyanna'yı okumaya devam etmesini önreiyorum.
malesef ki bir yerlere kaçmış komik ötesi açıklamadır.
güncel Önemli Başlıklar