bugün

benim ve benim gibi diğer ruh hastalarının başına gelen en yegane olaydır ben genelde kalemi alır kagıtla dertleşirim işede yarar.
dertleşmenin de hiçbir işe yaramayacağına ikna olarak boş vermeyi gerektirir.
oltamı attım bekliyorum serzenişi.
yazarın isyanıdır. birçok yazarla dertleşmiş biri olarak bu tip şeylerin bir sonucu olmadığını gördüm. artık insan her şeyini anlattığı insanın bile arkasından konuştuğunu görünce kimseye bir şey anlatası kalmıyor.
dertleştikten sonra toz olur birçoğu. sıkılırlar.
kötü bir konuşmacı iyi bir dinleyici ve dertsiz tasasız bir herif olan ben, her şartta dertleşebilirim. dinlerim yani.
sokakta tek başıma oturduğumda da potansiyel dertleşme ortağıyım sanırım. kesin birileri gelir beni bulur.*
(bkz: yalnızlık)
Dertlesmek icin arkadasimgelse doverim dedirtmistir bana, herkesin derdi ayni,
Para, sevgili, fenerbahce, is hayati dert bu her gun ayni derdi dinlemek insani bunaltiyor
bir sıkıntı olduğunda ortada kimsenin kalmamasının sonucudur. genelde kişi arkadaşlarının/dostlarının zaman zaman saçma dertlerini defalarca dinlerken, bir sıkıntısı olduğunda anlatacak kimseyi bulamaz. aslında bulamamak da bir anlamda iyi bir şeydir. çünkü; karşıdaki büyük olasılıkla olayın hassasiyetini anlamayacak ve kişide gördüğü muhtemel bunalımı kapatmaya çalışarak "aman buna mı üzülüyorsun yahu" * diye geçiştirme yoluna gidecek ya da daha kötüsü derdini zorlukla anlatan arkadaşını garip ve sorgular bir yüz ifadesiyle inceleyip saklama gereği bile duymadan kendi haline sevinecektir.* insanlar gariptir, kendinize ait önemli bir sorunu yanlış kişiye anlatmaktansa hiç anlatmamak kimi zaman daha iyidir.

edit: çözümü şarkılarda dostlar. *
aynaya bakın efendim öyle durumlarda. o anlatmadan derdinizi bilir. en iyi o anlar. ona göre hep siz haklısınızdır.
bunun üstüne bir de boşluktan anlatacak derdi olmaması daha kötü bir şeydir. *
kimsenin sizi umursamadığını bildikten sonra, arayış içine girince yaşanılan acı olaydır.
tam o düşüncede iken sözlüğü açıp ilk okuduğun başlığın bu olması gerçekten de moral bozan bir durum. evet insanın dertleşecek kişi bulamaması kötü bir durum. hep içine at içine at boğulup gidersin bir gün.
aslında bu insanı sözlükten kolaylıkla bulabilirsiniz..

tanım*: insanların kendini yalnız hissetmesine neden olan o bok durumdur.
el elin eşeğini şarkı söyleyerek aradığındandır.
tam dert anlatmaya başlayacakken aman boşver diyen türevleri vardır ki evlerden uzak olsun.
aman boşver: anlatıp beni de sıkma ne halin varsa gör.
hayatımda olan insanların hiç sıkıntısı olmayan durum. burada biri var, hepsinin derdine ayrı ayrı üzülüp, über rahat olabilecek hayatını zorlaştıran.

hayat güzel, güzel zor, zor güzel gülîzar.
dert anlatmayı hak etmemekten ileri gelir.
yahut dert dinleyeni hak etmemek...
Facebook'tan rastgele insanlara mesaj atma raddesine kadar gelebilecek bir durumdur.
sözlüğe bağlanıldıkça devam edecek olan olaydır. 9. nesil bir yazarın 2000 entry girdiğine şahit olduğum zaman vardığım kanıdır. hayata dair entryler girmek için önce yaşamak gerekir.
(bkz: fuck buddy bulamamak) kadar ağırdır. adama koyar. hele gurbetteysen ve hiç arkadaşın yoksa felaket koyar.
Evet bir sürü arkadaşın vardır, belki birkaç dostunda vardır. Belki az arkadaş ve hiç dostlada yetinebilirsin. Öyle fena bir durumdur ki böyle çıkıp hava alacak kimsede yoktur hayatında yada vardırda hep işleri vardır onların. Elinizi cüzdan ve kitap alarak en sessiz sakin yere çıkmak mantıklıdır.
(bkz: uludağ sözlük dertleşecek insan database /#14947075)
dost dediğinin düşman olması durumunda ortaya çıkan zehirli gazdır.
aslında bir sürü insan vardır fakat herkes o kadar farklı açılardan yaklaşır ki olaylara aklınız allak bullak olur.
güncel Önemli Başlıklar