bugün

derdin her neyse paylaş. acılar paylaştıkça azalır. Psikologa gitme olanağız yoksa boş bi odada kimsenin duymaycağı şekilde boş sandalye tekniğiyle konuşun. karşınızda biri, sevdiğiniz biri ya da psikolog varmış gibi.
Soğuk duş alın. Bol bol yürüyüş yapın. Sikişi eksik etmeyin.
Sorun şu ki, paylaşacak hiç kimse yok.
Hep giriyosunuz azıcık da çıkın.
dikiş nakış öğrenin zaman geçer açık ve net.
Girmeyin.
Yaptıklarınızı depresyona yormayın yeterli.
Bir takım tavsiyelerdir.

Çıkmayın arkadaşlar oralar güzel.
profesyonel destek alın; bir ilerisi baya sıkıntılıdır.
Çıkmayın tekrar gireceksiniz zaten.
Sınav donemi ile çakışan bu tehlikeli zamanlarda depresyona girmek ölüm gibi bir şey. Bu yüzden bol bol hareketli müzik dinleyin enerjinizi ister istemez yerine getirir. Gülmeye çalışın bir müddet sonra istemsiz bir şekilde güldüğünüzü farkedeceksiniz
fiziksel olarak eşek gibi yorun vücudu, bildiğiniz haşadınız çıkana kadar (kalıcı hasar bırakmayında) bunu yapabilirseniz en fazla 2 gün sonra normale dönersiniz, kafa olarak.
Girdiğiniz gibi çıkın. yani dışarı çıkın gezin. açık hava iyi gelir.ewed
Yüzün.
Kafanızı dağıtmak için sıcaksa havalar denize girin

Diğer türlü kitap okunur.
akıl hastanelerini gezin. psikiyatr seans ücretlerini de öğrenirseniz cin gibi olursunuz. .
Spor yapın.

Ne zaman depresyon demicem buna kendimi ruhen kötü hissetsem hayvan gibi spor yapıyorum bedenimi aşırı yoracak şekilde 2-3 gün takıldıktan sonra aynen hayatıma kaldığım yerden devam.

Depresyonun en büyük nedeni yatağa yatıp kafanda sürekli kurmak ve uyumamak net.

Eğer yatağa yattığında haşatın çıkmış şekilde olursan kafanda kurmaya zaman kalmadan uyuyorsun zaten 2-3 gün bunu becerirsen zaten olay çözülmüş oluyor.

Önemli olan tek şey zaman ama o geçen zaman içinde düşünmemek.
Profesyonel yardım alın. Konuşmaktan korkmayın.
Kazağın kolunu avuç içinize alın
Kahve için
ikide bir burnunuzu çekin

Tebrikler çevreniz depresyonda olduğunuza ikna oldu.
Muzik dinlemeyin gecmise bakmayin hayal kurmayin disari cikin.
bırakın biraz da depresyon size girsin. hadi ben kaçar.
depresyonumsugiller uzaklaşsın. gerçek depresyona girene hiçbir tavsiye işe yaramaz. ancak hazır olduğunda o kendini ikna eder.
biraz müzik dinleyip, spor yapıp kahve içince iyileştiğinizi hissediyorsanız depresyonda falan değilsiniz. gidin bir su çarpın yüzünüze, keyfinize bakın. hayat kısa.

Majör Depresif Bozukluk ciddi bir hastalıktır. profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. hissettiğiniz (veya hissedemediğiniz) şeylerden utanmanın alemi yok.
depresyona girince çikolata yiyip dizi izleyenleri hariç tutuyorum çünkü depresyon öyle bir şey değil. Gerçekten sıkıntınız varsa en kısa sürede doktora gitmeyi ve profesyonel yardım almayı ihmal etmeyin.
depresyona girenlere tavsiyeleri dikkate almayın. ciddi anlamda depresyonda iseniz zaten burada yazılanlar işe yaramaz.
Adamlar gelmis spor yap muzik dinle gez dolas diye akil vermis saol yani karsindaki adam beyinsiz degil depresyonda sadece bunu dusuncek akli var herhalde senin saglam beynine spor yapmak muzik dinlemek iyi gelebilir ama bu adamin beynindeki ayarlar bozuk depresyona girmis muzikte dinlese sporda yapsa mutlu olamiyor ilaç tedavisi almasi gerek tipki kalbin miden agridinda aldin ilaclar gibi .
güncel Önemli Başlıklar