seviş geçer.
Depresyona sokan Kök nedeni bulmadan ve onu çözmeden, istediğini yap çıkamazsın
girmeyi biliyorsan çıkmayı da bilirsin. çık hemen çık çık.
intihar demem. Asla. Su iç.

Depresyon ne iyi şeydir benim şu ruh halime göre. Ama film benim içinde bugün bitiyor gibi.
Önce bi süre bırak kendini. Hayatının kontrolünü elinde tutmak için çaba harcama. Sal gitsin yani. Sonra, ki bu sonra kısmına çok da uzatmadan geçmek gerek, seni mutsuz eden şeyi değiştirme imkanın varsa düzeltmek için uğraş. Yoksa kabullen ve onunla yaşamaya alışmaya çalış. Ben uygulamaya geçemiyorum ama bence doğru adımlar bunlar.
Ne yüzünden depresyona girdiği önemlidir. Ona göre çıkış aranılır.
Girerken bize mi sordun?
antideprasan olayını en son çare olarak düşünmek lazım. Ayrıca yaşadığımız şu günlerde depresyonda olmayan insan mı kaldı? Onun için çok da şeeyapmamak lazım.
büyü yap.
nermin yıldırım' dı sanırım. bir yazısında depresyonun dünyada olup bitenleri yok sayıp bencilce davranmak olduğunu söylüyordu. düşününce haksız da değil.

çözümüyse başka hayatları, başka acıları düşünmek, tevekkül etmek, yürüyüş yapnak, arkadaşlarla daha fazla beraber olmak, hayvan sevmek..

kısacası kaçmamak.
Dua et ve maneviyata yönel. iç huzuru yakalarsın en azından.
hinduizme geç.
yanına nutellayı al birde battaniyeyi al sabahtan akşama kadar film izle.
Girdim demeyle girilmez.
Çıktım sanarsın kendini kandırmış olursun.
Doktora git.
ileriden sağa dön.
Depresyon psikolojik hastalıkların gribidir.
ilerisi için çok büyük sorunlar teşkil edebilir.
Önemsemeyip şurada dalga geçerek yazanların akıl sağlığından şüpheliyim.
Depresyon bozuklukları sonucunda kişilerde;
-yıkıcı duygudurum düzensizliği bozukluğu
-yeğin yani majör depresif bozuklukluğu
-süregiden depresyon bozukluğu yani distimi
-disfori bozukluğu
-maddenin yol açtığı bozukluklar
Gibi birçok faktöre bağlı değişkenlik gösterebilen hastalıklar çıkabilir.
Yapman gereken güvenilir ve uzman birinden yardım almak.
Bir şeyler yap. Ne olursa artık. Kendini sonunda motive edebileceğin bir şeyler yap. Hiçbir şey yapmamak insanı daha kötü yapıyor çünkü.
depresyonun bence en tehlikeli silahı plan yapmaktır diye hissediyorum . Çünkü depresyonda olan birey kendi düzenini yitirmiştir. Rutinleri mahvolmuştur. Gardı düşmüştür. Kendini hayat işlemiyor diye üzecektir. Böyle olunca kendini rahatlatacak , sorun yokmuş gibi hissettirecek şey zihinde planlar kurmaktır , şöyle şöyle yaparsam geçer gibi . Burda yapılan şey çözüm değildir . Derdi daha derine itmektir. Derdi görünür iken görünmez kılmaktır. Böyle kaotik durumda planlı hareket aramak yerine belki de radikal ve olağanüstü şeyler yapmak gerekir. Daha önce yapmadığın şeyler . Yeni yeni başlangıçlar . Böylelikle depresyonun etkisi belki gider . Onu umursamamak değilde ona meydan okumakta diyebiliriz.
kurtarıcınız geldi. geçen anlattığım gibi, ama anlaşılan gene sözlükte görünmüyorum neyse
al, oku ve kendine gel (#35062400)
git bi elini yüzünü yıka kendine gelirsin. şaka şaka. bağırsaklarına iyi bak ki depresyona girmeyesin. bunun için de tez vakitte ekmeği, tuzu, şekeri kesesin, sonra bişeyciğin kalmaz evladım. ha bu arada yeşillik yemeyi, sebzeyi meyveyi artırmayı unutma.
hadi geçmiş olsun. tvden ve sosyal medyadan da uzak dur. zorla bozuluyor oralarda insanın asapları.
Ben bir kere girmiştim kurtulmak için hiç birşey düşünme kendini böyle padişah veya kral san ve evinde sarayınmış gibi hisset vallaha işe yarıyor kendi adıma yani.
Komik bir şeyler izle.
sen bi şey yapmıyosun zaten mala bağladığın için hiçbir şey yapasın gelmiyor. Tedavi sürecinde de yaptığın şeyi sen yapıyormuşsun gibi olmuyo.
Ama korkma orada yalnız olman mümkün değil.
Çık dışarıya gez yeter amq de böyle boktan ülkede it gibi calışsan ne çalışmasan ne boktan bir patlamada gidicez ztn çık derin bir nefes al neler yaşadığını düşün sonra neler yapman gerektiğini düşün nasıl daha iyi bir hale getirebilirim diye düşün kararlar al lakin bunu yaparken gez dolaş eğlen gir bir bara iç içebildiğin kadar ben böyle yapıyorum yapacağım da.
çık.

açık ve net.
güncel Önemli Başlıklar