bugün

hafif şiddette bir deprem olduğunda ya da bazıları için evin yanından yaldır yaldır otobüs, kamyon, tır geçtiğinde hissedilen ya da hissedildiği sanılan ufak sarsıntıların sonucu akıllara gelen, çevreye sorulan sorudur.
kütahyanin simav ilçesinde, panik halindeki halkın sık sık birbirine yönelttiği soru kipi. *
+muttin depremmi oldu len! *
-yok abi belediye otobüsü geçti camı salladi.
+olunca haber et
-tamam sallarim..
panik atak kişisinin obsesif deprem korkusu sonucu kendi yürüyüşünün bile yarattığı sallanmayı deprem sanması.
depremi canlı canlı yaşayan birinin, aradan yıllar geçmesine rağmen ara sıra yanılarak sorduğu soru.

yaşamayanın bilemeyeceği bir korkudur deprem korkusu. saniyelerle ifade edilebilen zaman aralığında yaşadığınız bu doğa olayı, yıllarca zihninizi meşgul eder.

kiminin tüm ailesini alır götürür, kimisi de çok şanslıdır, belki bir kaybı olmaz ama korkusu bir ömür yeter ona. bu yüzden depremi yaşayan biri, bu soruyu asla tiye almaz. yaşadığı ülkenin büyük bir kısmının deprem tehlikesi altında olduğunu bilen bir zihniyet, yarın veya başka bir gün bu durumla karşılaşma olasılığını göz önünde bulundurmalıdır.

deprem önlenebilecek bir doğa olayı değildir, sadece can kaybını azaltıcı önemli tedbirler alınabilir.

dediğim gibi, yaşamayanın bilmesi çok zordur. ama bari yaşayanlara saygı gösterin ve boş kelam edeceğinize susun!
şu anda deprem oldu zangır zangır sallandık lan, iki üç saniye falan sürdü.
(bkz: allah sen koru yarabbi)
biraz önce hissedilendir.

2015.01.17 03:59:40 35.0368 26.7022 5.0 -.- 3.7 -.- girit adasi (akdeniz)

biraz önce hissetmişimdir. 5 dakika kadar önce. köpeklerden daha iyiyim sanırım bu konuda.
http://www.haberturk.com/...kisehirde-korkutan-deprem
twitter'ın arama kısmına deprem yazıldığı takdirde, paylaşımlar sayesinde az buçuk haberdar olup deprem oldu mu olmadı mı tereddütü giderilebilir. anlık paylaşımlar yani deprem olurken "deprem oluyor" diye yazmak iyi mi kötü mü bilemedim. takip edip merakını gideren için iyi. hele bir de gece ise hele de yalnız hele hele içinde korku varsa.

bu kadar "hele"'ye bir helehelehele swf'i bonus olsun:

http://inciswf.com/helehelehele.swf
deprem olsa duramazsın.
bu pisliği yapmasam olmazdı. tşk.
oldu oldu kesin bilgi.
osmanlı gümbür gümbür geliyor sakin olun kesin bilgi.*
Hayır, ama (bkz: dertler derya olmus).
Sallandım lan. Oğlum iki gün istanbul geleyim dedim hemen sallandık.

Tamam lan yarın sabah gidiyorum
Olmamıştır.
Yellenmişsindir,sakin ol.
Bence yıkılan hayallerimiz olabilir sjs.
konya'dan 2 sn boyunca hissettim lan noluyor? dedim içimden.
Evet antalya mi sallandı?

Tnm: bir soru.
02:52 de sanki oldu gibi. Yoksa ben mi yanıldım.
Yer: Balıkesir.
Tohat
Bişey yok uyuyun.
Yatın uyuyun
Bir şey olursa
Ben size haber veririm.

Not tohat.
Bir soru.
Yok.

Bir ışıkara.
evet, zonguldak açıklarında, denizde.
bende bu baslıgı açacaktım ama açsam mı açmasam mı derken olmuş ..4.4