bugün

washington'lu denzel anlamına gelir. * *
süper bir yetenektir hollywoodda oyuncuyum die gezen zibidilerin alayını cebinden cıkartır.mançuryalı aday ve jonh q filmlerini seyretmek canlı ispat olabilir.
The Manchurian Candidate* ile begenimi kazanmış olan aktör
training dayfilmiyle en iyi erkek oyuncu dalında oscar ödülü kazanmıştır..sidney poitier dan sonra aynı ödüle layık görülen ikinci siyahi aktördür
(bkz: philadelphia)
remember the titans adlı filmde oyunculuğunun doruğuna ulaştığına inandığım kimse...*
Babasıyla aynı ismi taşıyan oyuncu.
tüm filmleri izlenecek ender oyunculardan biri..henüz keşvetmediyseniz bir an önce fimlerini izlemelisiniz ..
bazı filmleri:Bone Collector,Hurricane,Remember The Titans,Training Day,Antwone Fisher,John Q.,Man on Fire,Out of Time,Manchurian Candidat,Inside Man,
meraklısı için; doğum yeri mount vernon/new york/ABD doğum ,tarihi 28.12.1954 , boy 1,83 m
eşi Pauletta Pearson1983'te evlendiler.
gazap ateşi filminde bir oyuncu nasıl oynamalıdır sorusunun cevabını en iyi şekilde vermiş siyahi aktör.
"ben de zenciyim halle berry de, neden bu hatunla aşk yaşamayayım" dediği zaman, kemik kolleksiyoncusu adlı filmle gönlümde kurduğu tahtı, sıradan bir minibüs koltuğuna dönüştürmüş aktör
gazap ateşi adlı filmde ortalığı birbirine katan usta aktör.
deja vu filminde avuç patlatırcasına alkışmama sebep olmuş, yaşına rağmen çok genç görünen, tom hanks ve bruce willis ile aynı seti paylaşmasını çok istediğim oscarlık olabilen ender bir zenci aktör.
(bkz: dejavu) -müthiş oyunculuk-
siyahi amerikalıların markası... olağanüstü oyunculuk... muhteşem filmler... posterlik bakışlar... ve apayrı bir karizma...
gerçekten oyunculukta bir baş yapıt olarak gösterilebilecek gazap ate$i filmindeki o hırçın o duygusal adam.
bulunduğu ülkede eğer rengi beyaz olsaydı heykelleri dikilebilecek olan aktör. benim kalbimde heykelleri dikmiştir o ayrı. john q filmindeki oyunculuk aktif hiç bir aktörün sergileyemeyeceği bir performans. dejavu ve gazap ateşi gibi filmlerde oynadığı roller. hakkettiği oscar'ları alamamıştır şu güne kadar.
o kadar yakışıklı ki, gelip beni istese, annem zenci menci demez hemen* verirdi heralde.
tek kelimeyle; mükemmellik. allah mısın be adam!
harika bir oyuncu. siyasi mesajlar içeren filmlerde oynamaktan çekinmez. remember the titans ve man on fire'da ayrıca mükemmeldir kanımca.
hangi karakteri canlandirirsa canlandirsin fimlerinde kendisini agzim acik bi sekilde seyrettigim cok saglam oyuncu.
karizmatik bir yüze ve duruşa sahip oyuncu. daha önce oynadığı filmlerinde * bu özelliği pek fazla göze çarpmasa da gazap ateşi gibi son dönem filmlerinde iyice belirginleşmiştir ki kendisi birçok filmin izlenme ve varolma sebebidir.
(bkz: zenciler birbirine benzemez)
(bkz: tabu diyaloglari/#1795241)
oynadığı rollere izleyiciyi inandırabilen kişi.
(bkz: hey dostum senin sorunun ne)
güncel Önemli Başlıklar