bugün

ikisi de ülkesini severdi. gerisi teferruat.
fırat çakıroğlunun öldürülmesine üzülsem de kendisinin hiçbir zaman deniz gezmiş'in yerini tutmayacağını düşünüyorum. çünkü deniz gezmiş hümanist bir insandı. bu benim düşüncem. herkesin düşünce yapısı farklıdır. bu konu hakkındaki düşüncelerimi kabul edenlere de etmeyenlere de saygı duyarım.
ikisinin sadece ülkeyi yönetmek istedikleri yönetim şekli farklıydı, ikiside vatanı için öldü.

Birine terörist dediler birine faşist. ikiside vatanı için öldü.
ikisi de düşünceleri yüzünden öldürülmüş insanlar.

insanlar...

Ama gel gör ki, biri vatan kurtarma amacıyla vatan haini olarak idam edildi.

Diğeri, amaçsız, sonuçsuz, gereksiz bir kavgada öldürüldü. Gezi karşıtlarının kahramanı oldu. Sanki diğer insanlar bir insanın öldüğüne mutlu oluyormuş gibi.

Arada dünyalar var. Karşılaştırmak bile komik.
evet ikisi de vatan ortak paydasinda yigit. ikisi de vatan sevdasina sehit oldu. ama firati basitsemeye kalkmayin. yan bakma muhabbetine degil, vatanimda teror propagandasi yapamazsin, saga sola biji biji yazamazsin muhabbetine karsi durdu pkkli itlere. deniz organize isler yapti, silahli kuvvet kontrol etti ve yakalandi. firat tepkisini gosterip vatanina sahip cikti, sehit edildi. birinin istese kurtulma ihtimali varken, digerinin yoktu. biri son istegi olarak cay, koncerto isteyip uyuyabilecekken, digerinin anasina babasina veda etme sansi yoktu. birini mahkeme asti, birini pkk basti.

sonuca gelelim, ikisi de vatanina sevdaliydi. sen ben onlarin yaptigini yapmadan, onlarin cektigini cekmeden haklarinda konusmak haddimiz degil. hangisinin fikrinde olursan ol, saygisizlik etme luksumuz, ondan fazlasini odeyip konusma hakkimiz yok.
Öldürülmemesi gereken iki şahsiyettir. ikisi de genç yaşta öldürüldü. ikisi de inandıkları uğruna öldürüldü.
fırat çakıroğlu da kim manavcı mı dedirtir.
birisi banka soymuştur diğeri vatanı için canını vermiştir.
deniz gezmiş kahramandir fırat it bekçisi.
dangalakça bir versus. fatih'e sövecek miyiz yani? ölmeseydi iyiydi ama "vatanı için canını vermiştir" diye komik olmayın. basbaya niyazi oldu. allah rahmet eylesin. suçlusu cezasını çeksin.

sizin bu sözlükteki ergen ülkücülüğünüz, hayatınız bile bitecek ama deniz gezmişhep var olacak!
Ikisi de Uludağ'ın erenlerinin ağızlarına laf olmuşlardır.
yazık ikisine de yazık bu insanlar hakkında bu pezevenkleri böyle ileri geri konusturan lara da...
görsel yaşça Benden küçük olmasına rağmen tanımayisima rağmen fırat reisten çok şey öğrendim.
birisi yakalandığında zırlamıştır. Fotoğrafı vardır. Diğeri, "Allah var, gam yok reis." demiştir. Ölümle eğlenen tunç yürekli bir türk'tür.
Vatan haini askere silah sıkıp banka soyan komünist ile nasıl kıyaslarsınız..
Her ikisi de vatan sevdası uğruna can vermiş bir yiğittir.

Bakacak olursan Deniz'in simgesi olduğu sol görüşü ağır basan bir insan olmama rağmen, bu benim Fırat için üzülmeme ya da ona yapılan haksızlığa göz yummama engel değildir. Ki ben hâlâ Fırat'ın resimlerine denk geldikçe gözleri dolan, ağlamamak için sayfaları alelacele kapatan bir insanım.

ideolojilerine, ırklarına, dinlerine, dillerine bakarak ayırmam insanları. Yeri gelir icraatlarına göre bile ayırmam. insanlığına bakarım. Bir yerde bir haksızlık varsa ideolojimden önce vicdanımla hareket ederim. Zannımca insan olduğunu iddia eden herkes böyle yapmalıdır.

Bundan mütevellit;

Fırat'ı da severim, Deniz'i de...

Ruhları şad olsun.
ikisinin de toprağı bol olsun.
görsel
fırat çakıroğlu ile deniz gezmiş aynı yolda değildir. fırat çakıroğlu yasadışı herhangi bir eylemde bulunmamış, ve gidip kamplarda gerilla eğitimi almamıştır.
o yüzden hiç bir zaman hakimin karşısına çıkmamıştır. ölüm emri zaten çok önceden, hedef gösterilerek verilmiştir.
fırat çakıroğlu için herhangi bir yorumda bulunmak istemem ama deniz gezmiş'i sokmayın öyle her versusa. deniz'i mahir'le an mesela hüseyin'le yada yusuf'la... o çocuğu karıştırmayın başkalarıyla...
Biri okulunda, devletinde terörist istemediği için, milliyetçi olduğu için haince şehit edilmiştir, diğeri ise sikik hedefleri uğruna devletine saldırmıştır, ihanet etmiştir.

ikisini aynı kefeye koyan ise akılsız aptalın tekidir.
recep tayyip erduvan alır.
ikisi de insandır. ikisinin de ölümü üzücü. ama her insanın ölümü her zaman üzücü değildir. bazı insanların ölümü bayram gibidir.
ölü yarıştıran şerefsizlere konu olmuştur.
ana var it doğurur ana var yiğit doğurur.
ikisi de bu ülkenin çoçuğudur...
Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile Deniz Gezmiş'i kıyaslamak saçmalıktır.Fırat Yılmaz Çakıroğlu üniversitedeki pkk yandaşları tarafından Şehit edilmiştir.

Diğeri ne yaptı?
güncel Önemli Başlıklar