bugün

Amerika'da obezite hastalığı salgın gibi büyürken afrika'da 10 saniyede bir açlıkdan 1 çocugun ölmesi durumu. *
bir de başka bi tanımı var ama ben bilmiyorum.
türkiye'de de bir çok kiişinin içinde bulunduğu beslenme şeklidir. gıda tüketimi yaparken saat gözetmemek, kalorisine dikkat etmemek, sofradan aç kalkmayı bilmemek gibi uzayabilir ki zaten türk örf adetlerinde yemek kültürü ayrı bir yer tutar. çocuklara zorla yemek yediririz, bak yoksa arkandan ağlargibi zor koşmalarla küçük yaşlardan düzensiz beslenmeyi empoze ederiz o küçük beyinlere. öğünlerde saat çok önemlidir, dikkat edilmesi gerekir.
-ay hayatım su içsem yarıyor.
gibi laflar bu beslenme gurubuna ait olan insanların laflarıdır.
protein - karbonhidrat ve yağ dengesine dikkat edilmeden yapılan beslenme şeklidir.
özellikle proteinin sadece et yada tavuktan alındığı günümüzde yoğurt ve sebze yememek süt içmemek bu beslenme çeşidinde var olan en büyük yanlışlardır.
günde en az 2 su bardağı yoğurt ve 1 subardağı süt ile alabileceğimiz kalsiyum ve proteini başka hiçbir yiyecek verememektedir.
her gün makarna yapılan evin ahalisinin makarnayı bir gün az bir gün çok yiyerek bir gün artmasınıa bir gün yetmemesine neden olan durumdur.
karnıbahar, brokoli, brüksel lahanası, ıspanak, pazı vs. ile beslenme şekli ben hüç denemedim
dengesiz hayatların vazgeçilmezi.
bende olan beslenme çeşidi.

sağlığımdan memnunum ama günde 3 öğüne çıksam iyi olacak. ya 1 ya 2. bazen 0.*
Büyüme, gelişme ve sağlık durumlarının bozulması veya gereğinden çok besin alarak aşırı şişmanlama dolayısıyla ortaya çıkan sağlık bozukluğu anlamına gelir.
güncel Önemli Başlıklar