bugün

sanıldığının aksine hiç bir işe yaramayan bileklik.
biz de sporcuyuz, biz de taktık ama bir şey olmadı.
edit: imla.
üretici firmasının, işe yaramadığını itiraf ettiği ürün.
%100 psikolojik etki yaratan bilekliktir, bir boka faydası yoktur.
ne işe yarıyor kolundaki? sorusuna, saçma sapan cevaplar üretmek zorunda olduğunuz hede bir icattır.
- kolundaki nedir?
+ denge şeyisi.
- ne işe yarıyor?
+ bak şimdi tek ayak üzerinde duruyorum ve ne kadar düz dutuyorum ve devrilmiyorum vs vs.
- sebep?
+...
bi çok yerde "bi boka yaramayan, pazarlama oyunu, aldatmaca ürün" olarak ifade ediliyor ama akla hemen "yahu o kadar kişi kullanıyormuş, hepsi salak mı" diye de bir soru gelmiyor değil... ayrıca kobe, shaq, tiger woods gibi bir çok ünlü sporcunun da kullandığı biliniyor.* o halde sanıldığı gibi büyük bir pazarlama oyununun ardında başka bir takım gerçeklerin de olabilme ihtimali aşikar.
anlaşıldığı kadarıyla "psikolojik faktör" anlamında da düşündüğümüzde bu ürünü "bir boka yaramaz, çok saçma" diye kullanılırsa bu negatiflik hakikaten olumsuz bir etki yaratıp gerçekten "anlamsız bir nesne" haline büründürebilir.. neticede her şey inançla başlıyor. o ürünün hiç bir nanesi olmadığı halde "bak şimdi çok güçlü olacam, dengeli olacam, zeki olacam" düşüncesiyle takılırsa bu düşüncenin enerjisini maddi dünyada sembolize eden meta olarak takıldığında muhakkak olumlu bir etkisi olabilir. biraz da olayın metafiziksel boyutunu kavramak gerek sanırım. yani aynı nazar boncuğu gibi bi şey bu da...
--spoiler--
denge bilekliği sayesinde hayatımı düzene soktum, artık düz yolda yürüyebiliyorum.
--spoiler--

bi adam
şu sıralar herkesin bileğinde gördüğüm, kızılay'ın dağıttığını düşündüğüm şey.
insanların kullanamadığı potansiyelini ortaya çıkarttığı iddia edilen bileklik.*
az önce bizzat denediğim ve hiç bir işe yaramadığını gördüğüm, tamamen para tuzağı olan bileklik diye aldandırılan plastik parçası. bari böyle bir şey yapılıyor şekil olarak, tasarım olarak yaratıcı fikirler kullanılarak üretilseydi.
nedir ne değildir bilemem, bazı testler ile ispatlandığı söyleniyor fakat bizim halkımızın psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini sağlayan ürün. online alışveriş sitelerinden birinde ürün altı yorumlarda okuduğum kadarı ile arkadaş adeta yeniden doğmuş. işte aldığı ürünün onun üzerinde yarattığı etkiler;

"ya ben inanmıyordum ama az önce geldim taktım annem dalga geçti falan ama gerçekden süper enerjik hissediyorum kendimi yani klavyeyi 10 parmak yazıyorum falan acaipp birşey ben 10 şınav çekiyordum hergün gelişmek için şimdi denedim 20 yaptım yavaş olarak birkaçtane daha alacam bacama falan takcam ... tşk bitenekadar bizim burda 60 tl bunlar"
serdar gökalp'in programında çok güzel dalga geçtiği hede.
''bir çıkardım, sabah kalktığımda amuda kalkmıştım o derece''
sırat köprüsü'nde işe yarıyorsa takmayı düşündüğüm aparat.
dayımın geçenlerde satmaya çalıştığı, bunun için de denge testi uyguladığı sonra "senin zaten ihtiyacın yokmuş" diyerek satmaktan vazgeçtiği bileklik.
*
regl dönemlerini de dengeye sokuyorsa süpermiş.
denge sağlarmı bilmem ama iğrenç derecelere varacak espri türeyebilior. muhtemelen ordan alınan denge yapılan esprilerle tekrar bozulur.
-hangi oteldeydin.
-herşey dahlmiydi.
-şuradaki çizgide düz yürü bakayım işe yarıyormu.
-neydi onun adı denge aygıtımıydı. ne gerek vardı o kadar para vermene ben aygıtı veririm dengesi sana kalmış.
en son isyanım var uleyne kadar gider bu iş takmayın.
''sanki sirk cambazıyız ulan oturduğumuz yerden dengeyi napacaksak'' tepkisini alan, yeni moda ürünlerden biri.
gerçek olanı efx markadır. kalanları sahtedir. gündemde ki şike olaylarından sonra aşağıdaki koparmıştır.

--spoiler--
Fenerbahçe lisanslısı bende var. 3 haftada parçalandı. Sanırım gerçek değil.
--spoiler--
Hologram etkisi saçmalğıyla kakalanan bileklik. Bakınız hologramın tanımı aşağıda mevcut. Google sayesinde herkesin öğrenebileceği gibi hologram bir şeyin 3 boyutlu görüntüsüdür kısaca. Hani bilim kurgu filmlerinde sıkça karşılaştığımız şeydir. Bir bileenzikte ne işi var?
Yapmayın etmeyin. Bilime ihanet etmeyin.

Hologram lazer ışın dalgalarının pozitif karışımı ile oluşan üç boyutlu kayıttır. Holografinin teknik terimi "Dalga Sınırının Yeniden Yapılanmasıdır.

Hologram, orijinal objenin üç boyutlu gerçek kaydı, kısaca üç boyutlu lazer fotoğrafıdır. Başka bir deyişle; 3 boyutlu görsel bilginin lazer teknolojisiyle kaydedilmesi, depolanması ve hareket efektinin kazandırılarak çok boyutlu ortama aktarılması sonucu elde edilir.
üreten firmanın bile "tamam lan kabul yalan denge muhabbeti" dediği ürün. hala da buna para verenler var. ha ama nedir insan bunu taktığında kendini dengede hisseder, o bileklikle alakalı değildir. bişey etkisi deniyodu ona ama üşendim şimdi aramaya...

edit: 7651983421 defa mesaj gelmesiyle editlemek zorunda kaldım. plasebo etkisi imiş, ama lütfen artık mesaj atmayın plasebo etkisi diye.
işe yaradığı söylenip psikolojik etki yaratarak insanları " ay bunu takınca şimdiden kendimi dengede hissediyorum " dedirden ürün. böyle bir bileziğin işe yaradığını düşünen bir toplumda yaşıyoruz. teşekkür ederiz.
gün itibarıyla gazetede bi işe yaramadığının ispatlandığı söylenen bileklik.
bir boqa yaramıyor survivor'da deryanın bileğinde vardı derya hiç dengede duramıyordu * ama işte yinede şampiyon oldu eh buda olayın düşündürücü tarafı.
bence bir faydası yoktur. benim arkadaşım denge bilekliği olduğu tarafa düştü. birde denge fazla geldi herhalde diye espri yaptı.
60 liraya satılan yalan.
denge falan yalan. öenmli olan bunu uyduran kişinin cok zeki olması.